اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ کامپیوترهای لیزری ۱ میلیون بار سریع تر از سیستم های عادی!/ تعمیر جاده‌ها با ربات‌های مجهز به چاپگر سه‌بعدی

نگام ، علم و تکنولوژی _ راه‌اندازی سیستم تمام خودران تسلا تا ماه اوت ، خانه های سه بعدی هلند رونمایی شدند ، قاب موبایل با قابلیت ردیابی اسلحه ساخته شد ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

کامپیوترهای لیزری ۱ میلیون بار سریع تر از سیستم های عادی!

کامپیوترهای لیزری را می شناسید؟ این نوع کامپیوترها به طور معمول یک میلیون بار سریع تر از سیستم های عادی هستند.البته قرار نیست کامپیوترهای لیزری را در خانه و محل کارتان به سادگی در اختیار داشته باشید اما این سیستم ها به زودی وارد چرخه استفاده کاربران می شوند.کامپیوترهای لیزری را می توان برای انجام فعالیت های متعدد قابل استفاده هستند. از آن میان می توان به فعالیت های محاسباتی  و عملیاتی اشاره کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تعمیر جاده‌ها با ربات‌های مجهز به چاپگر سه‌بعدی

دانشمندان پیش‌بینی می‌کنند شاید جاده‌های در حال تخریب انگلستان، با ربات‌هایی که قابلیت پر کردن حفره را در مدت یک دقیقه دارند، تعمیر شوند.ممکن است روزی وسایل نقلیه خودکار یا پهپادها بتوانند در شهرها تردد داشته باشند و ترک‌خوردگی جاده‌ها و پیاده‌روها را پیش از این که به حفره تبدیل شوند، شناسایی کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

راه‌اندازی سیستم تمام خودران تسلا تا ماه اوت

پس از توئیت ایلان ماسک و خبر تمام خودران شدن سیستم اتوپایلوت ۵ درصد از سهام این کمپانی افزایش یافت.سیستم اتوپایلوت تعریف‌شده در خودروهای تسلاموتورز همان سیستم پیشرفته کروز کنترل است که بخشی از مدیریت رانندگی و سیستم هشدار برای رانندگی امن را در اختیار راننده قرار می‌دهد.تا این زمان تمرکز فناوری روی رانندگی امن بوده است اما با قابلیت تمام خودران روی V9 به اجرا گذاشته خواهد شد تا نرم‌افزار خودران با آپدیت جدید در ماه اوت، کمک دست رانندگان باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

خانه های سه بعدی هلند رونمایی شدند

خانه های سه بعدی هلند اخیرا رونمایی شده است. این خانه های سه بعدی هوشمند را می توان یک انقلاب قابل توجه در حوزه شهرسازی دانست.خانه های سه بعدی هلند را می توان جزو مهم ترین تحولات شهرسازی جهان تلفی کرد. این خانه های سه بعدی هوشمند که در شهر شهر آیندهوون(اَیندهوفِن) در استان برابانت هلند قرار دارند، به طور کامل توسط چاپگرهای سه بعدی طراحی شده اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

قاب موبایل با قابلیت ردیابی اسلحه ساخته شد

بیشتر قاب های محافظ موبایل از شکستن نمایشگر دستگاه جلوگیری می کنند. اما شرکت Royal Holdings قاب محافظی به نام SWORD ساخته که ۵ اونس وزن دارد مانند یک اسکنر سه بعدی تصویری کار می کند.این قاب در حال حاضر فقط برای آیفون ۸ پلاس و پیکسل۲XL ساخته شده و می تواند از فاصله ۴۰ متری افراد را رصد و تعیین کند آنها سلاحی همراه خود دارند یا خیر. SWORDبه وسیله یک حسگر ۳ بعدی قابل برنامه ریزی اسلحه را تشخیص می دهد. همچنین حسگر مذکور می تواند با امواج رادیویی اشیا را بررسی کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید