راه حل های عالمانه بحران آب در ایران کدامند؟ آیا خواندن دعای باران چنان که امام جمعه بی عقل مشهد گفته کفایت می کند؟

 

راه سبز امید

 

عیسی کلانتری رییس سازمان محیط زیست ایران می گوید ۵۰ میلیون ایرانی در آینده باید کشور را به دلیل بحران حاد بی آبی ترک کنند و به دنبال موطنی دیگر برای اقامت خود بگردند.

رهبر ایران از یکسو در دیدار با اساتید دانشگاه می گوید مشکلات کشور باید عالمانه حل شود و از سوی دیگر در برخورد با مدیران دولت بدون اعتنا به بحران آب و نظرات کارشناسان در مورد فزونی جمعیت ایران بر منابع آب به صورت آمرانه می گوید جمعیت ایران کم است و باید ۱۵۰ میلیون نفرشود. 

او که تا به حال هیچ گاه از وجود بحران آب در ایران ابراز نگرانی نکرده بجای ترعیب دولت به حل این مشکل از طریق شیرین سازی آب دریا و استفاده از انرژی هسته ای برای این منظور،

تمام هم و غم خود و سرمایه و منابع کشور را بیدریغ مصروف پروژه غنی سازی اورانیوم نموده که نه به درد تامین انرژی ایران می خورد و نه به درد تامین آب شیرین.

نخست وزیر اسرائیل با اشاره به سخنان کلانتری می گوید اسرائیل می تواند ایران را برای مدیریت بهینه منابع اب و رهایی از بحران آب یاری کند.

کلانتری در جواب می گوید ایران به کمک اسرائیل نیاز ندارد و بهتر است اسرائیل به دنبال کار خود برود‌ وابتدا کثافت کاری خود را جمع کند و سخنگوی وزارت خارجه ایران می گوید ایران به شعبده بازی اسرائیل نیاز ندارد.

واقعیت این است که ایران با بحران حاد آب درگیر است و به کمک علمی و فنی و مالی همه کشورهای جهان برای رهایی از این بحران ملی نیاز دارد و بدون استثناء باید از همه انها استفاده کند.

پیامبر اسلام به پیروان خود گفته علم را بجویند اگرچه در چین باشد.

اسرائیلی ها به دلیل رویاروئی با بحران آب در زمینه مدیریت منابع آب و شیرین سازی آب پیشرفتهای زیادی کرده اند و می توانند در این زمینه به ما کمک کنند.

حتی روسیه نیز به کمک فنی و تکنیکی اسرائیل نیازمند است.

و این نیاز به حدی است که روسیه برای اسرائیل اهمیت و ارزشی بیشتر از ایران و سوریه بعنوان دو متحد سیاسی و نظامی خود قائل است.

استفاده از کمک خارجی ها و من جمله اسرائیلی‌ها برای حل بحران اب و محیط زیست ایران پیشکش.

مقامات ایران حتی حاضر نشدند از خدمات دانشمند به نامی چون کاوه مدنی در سمت معاونت سازمان محیط زیست ایران بهره ببرند.

و با برخوردهای امنیتی که با فعالان زیست محیطی در ایران شد عملا کاری کردند که او فرار را بر قرار ترجیح دهد.

حال با این اوصاف جا دارد که ؛

از رهبر ایران سوال شود به نظر ایشان راه حل عالمانه بحران آب در ایران چیست؟

آیا خواندن دعای باران چنان که امام جمعه بی عقل مشهد گفته کفایت می کند؟

 

نگام ؛ ناگفته های ایران ما

One thought on “راه حل های عالمانه بحران آب در ایران کدامند؟ آیا خواندن دعای باران چنان که امام جمعه بی عقل مشهد گفته کفایت می کند؟

Comments are closed.