مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی ؛ اجرای اف ای تی اف را سال ۸۹ سعید جلیلی کلید زد ، نامه جمعی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب به سید محمد خاتمی در مورد ضرورت اصلاح اصلاحات

 

نگام ، سیاسی _  اجرای FATF را سال ۸۹ سعید جلیلی کلید زد ، نامه جمعی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب به سید محمد خاتمی در مورد ضرورت اصلاح اصلاحات ، موتلفه وارد فاز انتخابات مجلس یازدهم شد ، اعتراض مطهری و تابش به صدور احکام سنگین برای دانشجویان بازداشتی در دی ماه گذشته ، از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

 

اجرای FATF را سال ۸۹ سعید جلیلی کلید زد

در ماههای اخیر،دروغ پردازیها، اتهام پراکنی ها و ایحاد فضای روانی مشکوک از سوی دلواپسان سیاسی در راه تصویب چند لایحه در مجلس، در خوش بینانه ترین نگاه،نشان از عدم فهم درست از مقررات بین المللی و در نگاه واقع بینانه،نشان از همراهی آنها با سیاستهای بیگانگان برای ایجاد فشار بر کشور دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

هشدار اصلاح طلبان به خاتمی: لیست شورای شهر، عملکرد ضعیف شورای عالی اصلاح طلبان را نشان داد/ شاید نام و اعتبار شما هم دیگر موثر نباشد

جمعی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در نامه‌ای به سید محمد خاتمی خواستار اصلاح اصلاحات شدند و با اشاره عملکرد شورای عالی اصلاح طلبان به ریاست عارف در ماههای اخیر نوشتند: انتظار می رفت که در فرصت کافی باقیمانده تا انتخابات ۱۳۹۸ و ۱۴۰۰، این نقایص با هدف افزایش فراگیری، کارایی و دموکراتیک‌تر کردن این نهاد و تقویت رویکرد جبهه‌ای آن مرتفع شود، اما شوربختانه اخباری که شنیده می‌شود حاکی از حکایت دیگری است

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 نامه جمعی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب به سید محمد خاتمی در مورد ضرورت اصلاح اصلاحات + اسامی

جمعی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در نامه‌ای به سید محمد خاتمی خواستار اصلاح اصلاحات شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محافظه‌کاران اصلاحات در فکر انتخابات ۱۴۰۰/درخواست ۱۰۰ اصلاح‌طلب از سید محمد خاتمی/ به نام شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، برنامه‌ریزی انتخاباتی می‌کنند

بیست و یک سال پس از دوم خرداد، جریان سیاسی موسوم اصلاح طلبی هنوز از سامان سیاسی متناسبی برخوردار نیست و فقدان سازمانی پویا برای هدایت جریان اصلاحات به مهم‌ترین نقطه ضعف اصلاح‌طلبان بدل شده است

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

موتلفه وارد فاز انتخابات مجلس یازدهم شد

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی موتلفه از آغاز فعالیت های موتلفه برای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: مدت‎هاست که از آغاز فعالیت‎های موتلفه می‎گذرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تشکل های دانشجویی: رفتار گزینشی و سلیقه ای دفتر نهاد رهبری نسبت به دانشجویان قابل دفاع نیست

رفتار گزینشی و سلیقه ای دفتر نهاد رهبری به ضیافت افطاری هر ساله با دانشجویان محدود نمیشود. عملکرد نهاد چه در سطح وزارت و چه در سطح دانشگاه به هیچ عنوان قابل دفاع نیست. در سطح وزارت، دفتر نهاد با رفتار و اعمال غیرقانونی مانع تاسیس اتحادیه های دانشجویی میشود. مصداق بارز آن، اتحادیه تشکلهای اسلامی دانشجویان ایران است که حدود ده ماه از موافقت اصولی آن میگذرد اما با مانع تراشیهای غیرموجه دفتر نهاد رهبری در دانشگاهها و همچنین تهمت های ناروا و غیراخلاقی برخی مسئولین نهاد به اعضای تشکلهای هیئت موسس این اتحادیه، تاکنون موفق به اخذ مجوز نهایی نشده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمدرضا تابش با اشاره به صدور احکام سنگین برای دانشجویان بازداشتی در دی ماه مطرح کرد:متعجبم که علیرغم قول وزیر علوم شاهد صدور چنین احکامی برای دانشجویان هستیم/ وزیر علوم با رهبری درباره عفو دانشجویان مکاتبه کند

نایب رئیس فراکسیون امید گفت: انتظار از وزیر علوم وجود دارد که با اقتدار، قدرت، قوت و با تعامل و هماهنگی میان سایر وزرای مرتبط از جمله وزیر اطلاعات و وزیر کشور معضل و مشکل تشکیل پرونده قضایی و صدور احکام سنگین برای دانشجویان را حل‌وفصل کند، متعجبم که علیرغم قول وزیر شاهد صدور چنین احکامی هستیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

علی مطهری:نباید دانشجویانی که در دی ماه صرفا شعار دادند، مجازات شوند/ از قوه قضاییه درباره احکام سنگین برای دانشجویان بازداشت شده سوال می‌کنم

نایب رئیس مجلس گفت: نباید با کسانیکه صرفا اعتراض داشتند و شعار دادند، سختگیری شود. باید در خصوص احکام سنگین برای دانشجویان تحقیق و از مسئولین قوه قضاییه سوال کنیم که این محکومیت‌ها در چه حدی بوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

لایه های امنیتی در حال فروپاشی

تا همین چند سال پیش شکست و نفوذ در لایه های امنیتی نظام ایران کاری سخت به نظر می آمد.نظام ایران با ساخت لایه های دفاعی و امنیتی خود را از هر گزند و آسیبی مصون می دید.لایحه های دفاعی که از بطن خود مردم بودند.از همین مردم عادی کوچه و بازار ، روحانیت ، پرسنل عادی سپاه ، بسیج ، نیروی انتظامی ، ارتش ، کارمندان دولت ، دانشگاه ها و …همه از لایه های دفاعی و امنیتی نظام ایران بودند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مرتضی مبلغ، معاون سیاسی وزارت کشور در دولت اصلاحات :مجوز برگزاری تجمع مهم‌تر از مکان آن است/ حق اعتراض مردم را به رسمیت بشناسیم/ مشخص شدن مکان تجمعات گامی رو به جلو است

معاون سیاسی وزارت کشور در دولت اصلاحات در واکنش به مشخص کردن مناطق خاصی برای اعتراضات مردمی و نگرانی از موثر نبودن آن‌ها گفت: به نظر من اگر همه مقتضیات مربوط به رسمیت شناخته شدن حق اعتراض مردم رعایت شود دیگر نگرانی‌ از مشخص بودن مکان اعتراضات وجود نخواهد داشت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

همیشه در مسیر دولت رد پای مشهد دیده می شود ، از ناآرامی‌های دی ماه تا پیامک تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس ، سنگ‌اندازی جدید مخالفان خراسانی روحانی

مدتی است مشهد نه با امام رضا (ع) که با برخی حواشی …، از جمله مواضع تند، شروع اعتراضات دی ماه ۹۶ و این روزها هم پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس بر سر زبان‌ها می‌افتد ، ۵ ماه از حوادث دی‌‌ماه می‌گذرد و حالا رد پای مشهد در جنجالی تازه دیده می‌شود؛ آنطور که علیرضا رحیمی نماینده اصلاح‌طلب مجلس خبر داده سرمنشأ موج پیامک‌های تهدید‌آمیز به نمایندگان در صورت تصویب لایحه FATF که در چند هفته خبرساز بوده، از شهر مشهد بوده است ، گویا شکست رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته برای مردم تاوان سنگینی دارد که علم الهدی و یاران دلواپسش را از ادامه سنگ اندازی های بی امان بر علیه دولت منتخب ملت منصرف نمی کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

جشن کاسبان تحریم و عزای ملت ایران

با نزدیک شدن به زمان اجرای تحریم های آمریکا علیه ایران کاسبان تحریم جشن گرفته اند.دوباره سفره نفت زیر پای آنها پهن می شود و پول نفت به حساب های شخصی آن ها واریز می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش رسولی به سخنان خاتمی در مورد «ترجیح اصلاح طلبی روحانی به عارف» : باور نمی کنم! / نمی‌پذیرم که وی چنین رویکردی درباره رئیس فراکسیون امید داشته باشد

حسن رسولی مشاور عارف و عضو شورای شهر تهران، گفت: اظهارات اخیر منتسب به رییس دولت اصلاحات درباره رئیس فراکسیون امید مبنی بر این که عارف اصلاح طلب تر از روحانی نیست را باور نمی‌کنم. این درحالیست که تعداد زیادی از حضار که در جلسه دیدار خاتمی حضور داشتند، در صحت خبر منتقل شده تردیدی ندارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تابش:وزارت اطلاعات باید پیامک‌های تهدیدآمیز را شناسایی کند

نایب رئیس فراکسیون امید تاکید کرد: وزارت اطلاعات باید پیامک‌های تهدیدآمیز را شناسایی کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

علی مطهری : ارسال‌کنندگان پیامک به نمایندگان حتی از جبهه پایداری هم تندروتر هستند

در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، مصطفی کواکبیان نماینده تهران از دریافت نزدیک به ۶۰۰ پیامک تهدیدآمیز علیه FATF توسط نمایندگان خبر داد که مرجع آن را یک نهاد دانشجویی معرفی کرد. روز بعد نیز علیرضا رحیمی در حساب توییتری خود، پرده از منشأ پیامک‌ها برداشت و اعلام کرد: «امروز از گزارش پیامکهای حاوی تهدید و توهین به نمایندگان در حضور دکتر لاریجانی مشخص شد مرکز طراحی و سازماندهی پیامکها علیه نمایندگان و مجلس (با هدف رد لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم) شهر مشهد بوده است». او مرکز طراحی این پیامک‌ها را حلقه اولترا افراطی خواند که از کره شمالی برای ایران تصور بیشتری ندارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رائفی پور ناشیانه در حال جعل تاریخ معاصر ؛ رهبری که رائفی پور روایت می کند هر که باشد سید علی خامنه ای نیست

کلیپی در فضای مجازی منتشر شده که در آن رائفی پور میکوشد از رهبر ایران یک چهره اسمانی و مقدس و زاهد بسازد.سبک زندگی رهبر ایران از نگاه رائفی پور یک زندگی کاملا ساده و بدون حاشیه است.رهبری که در آن باهواپیمای عمومی سفر میکند.پول بلیط هواپیمایش را پرداخت می کند.یک هفته با یک کاسه حلوا و کمی نان و پنیر میسازد.و …

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نقدی بر نامه ۱۰۰ اصلاح طلب به آقای خاتمی

دیروز نامه ای توسط ایلنا منتشر شد که طی آن ۱۰۰ اصلاح طلب که اغلب جوانان هستند خواستار اصلاحات در جریان اصلاح طلبی شده اند.بسیاری از امضاکنندگان را می شناسم و برای شخصیت، نظرات و کوشش هایشان عمیقا احترام قائلم،اما به نظرم آن خواسته ای را که ایشان در این نامه دنبال کرده اند کاملا در تناقض با مقصودشان است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نماینده مجلس: تصور مردم بسیاری از کشورها از ایران کشوری مانند عراق است ، سخت‌گیری‌های کشورها برای ورود ایرانیان به کشورشان بسیار است

علیرضا ابراهیمی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس ایران در اظهاراتی مهم اعلام کرد: مردم بسیاری از کشورها ایران را به خوبی نمی‌شناسند و وقتی صحبت از ایران می‌شود تصور آنان کشوری مانند عراق و… است؛ این برداشت غلط باعث می‌شود کشورهای دیگر از وضعیت امنیت در کشور ما اطلاعی نداشته باشند و بنابراین تمایلی به لغو روادید ندارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پزشکیان: برخی نمی‌‌‌توانند FATF را تلفظ کند اما درباره آن اظهارنظرهای مختلفی می‌‌‌کنند ، در دوره احمدی‌‌‌نژاد ۷۵۰ میلیارد دلار نفت فروخته شد آن پول‌ها کجاست؟

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برخی هم هستند که نمی‌‌‌توانند FATF را تلفظ کند اما درباره آن اظهارنظرهای مختلفی می‌‌‌کنند؛ طبق آموزه‌‌‌های امیرالمومنین (ع) اگر در مورد آن چیزی که نمی‌‌‌دانیم اظهارنظر کنیم ظلم است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کنایه زائری به اظهارات امام جمعه اصفهان: تهدید لازم ندارد توپ و تشر نمی خواهد شما کارت را درست انجام بده جمعه که سهل است مردم شنبه تا پنجشنبه هم می آیند!

محمدرضا زائری در پاسخ به سخنان امام جمعه اصفهان نوشت: تهدید لازم ندارد، توپ و تشر نمی خواهد، شما کارت را درست انجام بده، شما جذاب و دلپذیر باش، شما اصل جنس باش، شما فقط بویی از نماز جمعه پیغمبر داشته باش، جمعه که سهل است، مردم شنبه تا پنجشنبه هم می آیند!

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کاهش قابل تامل زائران شیعه حوزه خلیج فارس و خطر ورشکستگی برخی هتل های لوکس در مشهد!

در پی کاهش قابل تامل زائران عرب شیعه منطقه در شهر مشهد، برخی از هتل های لوکس این شهر و اطراف حرم در حال ورشکستگی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

توافق ایران و آمریکا برای حل بحران آب راهکاری عالمانه برای برون رفت از معضل کنونی

ایران آب ندارد و به تنهایی توان حل این بحران ملی را ندارد و به کمک های علمی و فنی و مالی بین المللی برای رهایی از این بحران جهت تداوم حیات ۸۰ میلیون جمعیت خود نیاز مبرم دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نقدی جدی به عملکرد ابهام آمیز عیسی کلانتری در سازمان محیط زیست

من یک جورائی به این آقای عیسی کلانتری رییس سازمان محیط زیست اخیرا مشکوک شده ام.اول فکر می کردم که او با حساسیت بالایی که نسبت به وضعیت منابع آب دارد خیلی آدم دلسوزی استو بعد از خانم دکتر ابتکار بهترین گزینه برای تصدی ریاست سازمان محیط زیست است.اما مدتی است به خاطر برخی گفته ها و عملکردها نسبت به او مشکوک و بدبین شده ام.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عماد افروغ : مردم حق دارند نسبت به مشکلات‌شان اعتراض کنند ، برای تجمع کنندگان پرونده درست نکنید

عماد افروغ در یادداشتی در روزنامه ایران در باره تعیین محل هایی برای اعتراضات مردم نوشت: در قانون، گفته شده باید مکانی برای اعتراضات مردمی تعیین شود اما پرسش این است که چرا تاکنون تعیین این مکان‌ها، به تأخیر افتاده است؟ و چه مسائلی موجب شد تا این حقوق قانونی بار دیگر مورد توجه مسئولان قرار گیرد.البته، در آینده باید درباره اینکه، مکان‌های انتخاب شده برای این کار مناسب است یا نه، بحث و گفت‌و‌گوی جداگانه‌ای انجام داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

علی‌اکبر جوانفکر مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد:معلوم نیست چرا مشایی را سه ماه در زندان نگه داشته‌اند/ عجیب است که آتش‌زدن چند برگ کاغذ، مصداق اقدام علیه امنیت ملی تلقی شد/ مشایی با احمدی‌نژاد تماسی نداشته است

مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد درباره درباره اتهامات مشایی گفت: شنیده‌ام که اتهامات جدیدی را هم در دوره زندان به ایشان نسبت داده‌اند اما آقای مشایی در رویکردی منطقی و قانونی، از پاسخگویی به آن‌ها اجتناب کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمد مهاجری: بعضی سران اصولگرا از تندروها می‌ترسند

مهاجری، فعال رسانه ای اصولگرا بیان داشت : آقای احمدی‌نژاد نه از سال ۹۰ که در سال ۱۳۸۲ سر جریان اصولگرایی کلاه گذاشت. بخش قابل اعتنای جریان اصولگرایی در سال ۸۴ دچار یک پخمگی سیاسی بود. بعضی از بزرگان جریان اصولگرا کاملا آقای احمدی‌نژاد را می شناختند و می فهمیدند که این آدم اصلا در تراز ریاست جمهوری نیست. آقای ناطق، لاریجانی و … همه می دانستند که احمدی‌نژاد اصلا در حد ریاست جمهوری نیست

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مهدی رحمانیان : متأسفانه نگاه ما به اعتراضات و تجمعات خشن و آسیب زاست

مدیر مسئول روزنامه شرق گفت: نگاه ما به اعتراضات، تجمعات خشن و آسیب زاست ضمن اینکه اصلاً موضوع تجمعات الزاماً این نیست بلکه صنفی جمع می شوند صحبت های خود را در قالب تجمعی می زنند یا در قالب بیانیه و صورت جلسه ای به مسئولین مربوطه می دهند یا مسئولین مربوطه حضور پیدا می کنند و قول و قرارهایی می گذارند و مساله تمام می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عباس عبدی: تا وقتی نظام انتخاباتی ما این گونه است، مجلس با طومار تصمیم می گیرد نه با عقل

متأسفانه فقط در ایران می‌توانیم ببینیم که عده‌ای بدون آنکه کوچک‌ترین آشنایی با مسأله‌ای داشته باشند در موافقت یا مخالفت با آن مسأله با صدای بلند داد سخن می‌دهند، در حالی که بلد نیستند نام آن مسأله را بدرستی تلفظ کنند. موضوعی که به نسبت تخصصی است و تعداد اندکی از شهروندان از آن اطلاع دارند و بعید است تعداد کسانی که از خوب و بد این موضوع اطلاع دارند در کشور به بیشتر از صدها نفر برسد، چگونه ممکن است که مردم عادی با دیدن یک طومار له یا علیه آن نظر صائبی دهند؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمد تقی فاضل میبدی :برای دین، قرائت دینی تندروها در جامعه کمرنگ شود/ شعار «مرگ بر آمریکا» و پوشاندن موی زنان جامعه را دینی نمی‌کند

فاضل میبدی در خصوص اینکه تندروها ایده‌های خود را عموماً در قالب گفتمانی دینی و انقلابی مطرح می‌کند، گفت: به نفع دین است که قرائت دینی تندروها در جامعه کمتر باشد. جامعه بشریت را «عقلانیت»، «اخلاق» و «سیاست­های منبعث از همدلی، وحدت و گفتگوهای ملی» هدایت می­کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روزنامه جوان: همه چیز صداوسیما، از جمله مهمانان برنامه‌ها را اسپانسر‌های پولدار تعیین می‌کنند

هم‌اکنون اسپانسرهایی در شبکه‌های مختلف تلویزیونی حضور دارند که نه‌ تنها هزینه برخی از برنامه‌ها را تأمین می‌کنند بلکه به‌ شکل عملی در جهت ایجاد درآمد برای شبکه‌های مختلف تلویزیونی حرکت می‌کنند، حتی برنامه‌های پربیننده به تناوب تنوع و استفاده از بخش‌های پرهزینه، بیشتر گرایش به اسپانسرهای خاص دارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

منتجب نیا: توهین به مخالف سالهاست که در ایران روال شده است

منتجب نیا گفت: این پدیده ده ها سال است در کشورما شکل گرفته است و به مجرد اینکه یک مسوولی برخلاف نظر یک جمعی حرکت می کند ولو این اقدام به صلاح نظام و براساس تصمیم نظام بود علیه او موضع گیری کرده و به وی توهین می کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روزنامه جمهوری اسلامی:صاحبان بلندگوها درصدد ناراضی تراشی هستند/ بلندگوداران عوامل پدید آورنده مشکلات اقتصادی هستند

انتقاد از گرانی و مشکلات، حق مردم است اما کاری که صاحبان بلندگوها می‌کنند چیزی فراتر از انتقاد است. آنها با بزرگ نمائی مشکلات آنهم بدون آنکه نقش خود را مطرح کنند درصدد ناراضی تراشی هستند. توسل به چنین شیوه‌ای برای اهل فن ناشناخته نیست. عموم مردم نیز باید با آن آشنا شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

جلال جلالی زاده، نماینده مجلس ششم مطرح کرد ؛ سوءاستفاده قدرتمندان از آزادی

اتفاقات روز یکشنبه در پارلمان باعث شد تا این‌بار در «کرسی آزاد اندیشی» روزنامه اعتماد به طرح این سوال بپردازیم که مرز آزادی نماینده مجلس برای بیان نظرات خود کجاست و چرا این مفهوم در مورد جریان‌ها و گروه‌های سیاسی مختلف دچار خوانشی متفاوت می‌شود. جلال‌ جلالی‌زاده، نماینده مجلس ششم معتقد است آزادی باید در چارچوب عقلانیت و قانون تعریف شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

غلامرضا ظریفیان:گذشت زمان و تجربه روزهای سخت، اصولگرایان را معقول کرده است

جریان اصولگرایی شامل دو بخش است. جریان عاقل اصولگرایی از گذشته تلاش داشته ضمن حفظ رویکرد انتقادی با دولت همراهی و همکاری کند اما بخش تندروی این جریان همچنان در مسیر مخالفت با دولت قرار دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عباس عبدی: نماینده باید نظر عقلانی دهد، نه آنکه در قالب نمایش سیاسی، طومار در مجلس پهن کند!

چنین صحنه‌ای را تصور کنیم که در یک جلسه کارشناسی و تصمیم‌گیری مثلاً شورای پول و اعتبار، نمایندگان نهادهای گوناگون نشسته‌اند و می‌خواهند درباره یک موضوع مهم پولی، مثل نرخ سود بانکی، یا پرداخت و تخصیص اعتبارات، بحث و تصمیم‌گیری کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اوباما برای انتخابات ۲۰۲۰ دست به کار شد/ دیدار با ۹ رقیب انتخاباتی علیه دونالد ترامپ

باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا برای شرکت در دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آماده می‌شود. او با ۹ رقیب انتخاباتی علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از جمله برنی سندرز، الیزابت ورن، جو بایدن و دیوال پاتریک، اعضای حزب دموکرات آمریکا دیدارهای جداگانه‌ای داشته است.گفته می‌شود، این دیدارها در دفتر شخصی باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا برگزار شده و شامل گفت‌وگوهایی در خصوص آینده حزب دموکرات بوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حواشی بررسی اولویت اصلاح قانون مبارزه با قاچاق در مجلس؛محبی‌نیا: هرکسی به هیات رئیسه می‌رود خودش را گم می‌کند/ برادران بیدار شوید،‌بیرون پارلمان به ما می‌خندند/ خود ما قاچاقچی هستیم

در جریان اولویت اعمال تبصره یک ماده ۱۰۴ لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، جهانبخش محبی‌نیا که به وضعیت قاچاق معترض بود، گفت: چرا قاچاق روند نزولی ندارد؟ اختلال در بازار ارز نشان از این دارد که ما با قاچاقچی برخورد نکردیم بلکه خود ما قاچاقچی هستیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کریمی‎قدوسی: امیدی‌ها و زنجیره‌ای‌ها می‎گویند طراحی پیامک‎های تهدیدآمیز در مشهد بوده، من خبر ندارم!

نماینده مردم مشهد در واکنش به اینکه گفته شده بود مرکز طراحی پیامک‎های توهین آمیز به نمایندگان علیه FATF در مشهد بوده است، گفت: این حرف امیدی‌ها و زنجیره‌ای‌ها است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دفاع حاجی‌دلیگانی از ارسال پیامک‌به نمایندگان: مطالباتشان را می‏‎گویند/عبارات تهدیدآمیز، زیبنده نیست

نماینده شاهین‌شهر به پیامک‌های ارسالی به نمایندگان مجلس واکنش داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ادیانی نماینده قائم شهر: نمایندگان با بمباران پیامکی تهدید می شوند/ دکتر لاریجانی: موضوع در هیات رئیسه بررسی می شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از هجمه پیامک های تهدیدآمیز به نمایندگان با هدف تغییر رأی آنها نسبت به لوایح و طرح ها، از رئیس مجلس خواست نسبت به پایان دادن به این موضوع، راهکاری بیندیشند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سلیمی نمین: نژادپرستی شرم آور است/ مخالفان به جای شعار دادن مقاله بنویسند و نقد کنند

سلیمی نمین معتقد است که آتش زدن پرچم آمریکا در مجلس نافی وحدت در جامعه نیست. چرا که روش ها می توانند برای سلایق گوناگون مختلف باشد. ممکن است برخی یک نوع واکنش به حرکت نژادپرستانه و ضدمنافع ملت ها از سوی آمریکایی ها داشته باشند و دیگران به گونه ای دیگر با آن مواجه شوند. لذا این در تعارض با وحدت نخواهد بود، اما آنچه را که در راهپیمایی روز قدس شاهد بودیم، قطعا ضد وحدت بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پرویز سروری دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی:مسائل حاشیه‌ای مثل آتش زدن پرچم در مجلس را بزرگ نکنیم/ نیازمند به گفت‌وگوی ملی هستیم/ بعضا منافع ملی قربانی مطامع جناحی در کشور می‌شود

یک فعال سیاسی اصولگرا می‌گوید در کشور باید تعریفی از منافع ملی داشته باشیم. به نظر او دو حزب عمده آمریکا هم در موضوعاتی که به منافع ملی برمی‌گردد، تعارف ندارند و بر روی آن اشتراک دارند اما در ایران شاهد این موضوع نیستیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دفاع ۲نماینده از کمیته امداد/ هیچ پولی از کمیته امداد ایران به سوریه و لبنان داده نمی‎شود

در روزی که فراکسیون یاوران امداد امام(ره) مجلس، تبلیغات مشکوک علیه کمیته امداد را در بنگاه‌های خبرپراکنی ضد انقلاب ریشه یابی کرد؛ دو تن از نمایندگان نیز در صحن علنی به دفاع از این نهاد انقلابی پرداختند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

علی اصغر یوسف‌نژاد عضو هیات رئیسه مجلس:مشخص نیست هر نماینده به صورت میانگین چند بار در سال سفر می‌رود/ سفر خارجی نمایندگان در هیات رئیسه مجلس بررسی می‌شود

عضو هیات رئیسه مجلس از بررسی سفر خارجی نمایندگان در هیات رئیسه مجلس خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حمله جدید ذوالنور به روحانی: امور از دستتان خارج شده/ «بک یاالله» شب قدر گناهتان را پاک نمی‌‌کند/ از چه میترسید؟!

نماینده قم مدعی شد که زمام امور از دست رئیس جمهور خارج شده و حتی «بک یا الله» شب قدر هم گناه وی را پاک نمی‎کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

با حضور فعالان سیاسی اصلاح‌طلب؛مراسم افطاری جوانان اصلاح‌طلب برگزار شد

مراسم افطاری جوانان اصلاح‌طلب با حضور فعالان و جمعی از جوانان شاخه احزاب اصلاح‌طلب برگزار شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه:بنای موتلفه بر شرکت نکردن در جلسات جمنا نیست/ هروقت از ما دعوت کنند در جلسات شرکت می‌کنیم/ هیچ اختلافی در جمنا نیست

دبیرکل حزب موتلفه در واکنش به برخی اخبار مبنی بر شرکت نکردن اعضای این حزب در جلسات جمنا گفت: هر وقت از ما دعوت شود در جلسات شرکت می‌کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمد مقدم: اگر آمریکا عهدشکنی کرده به دولت چه ربطی دارد؟/ در تندروی هیچ وقت منافع ملی را نخواهید دید/ جریان دلواپس با هر سمت و سویی که دولت مستقر را تضعیف کند، همراه می شوند

باید توجه کنیم ما در نقطه ای قرار گرفته ایم که اگر این روال را با دیپلماسی قوی پیش ببریم هیچ گاه به اجماع مدنظر آمریکا علیه ایران نخواهند رسید. یعنی اروپا، چین و روسیه یک طرف هستند و آمریکا یک طرف است. به نظر من درست عمل کردن ما در جهت انزوای آمریکا خواهد بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محبیان: با توجه به سختی ها و دشواری های احتمالی در آینده، وحدت ملی یک ضرورت است/ اقدامی که علیه برخی اشخاص در روز قدس صورت گرفت، در شأن فرهنگ ملی و دینی ما نبود

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: اقدامی که علیه برخی اشخاص در روز قدس صورت گرفت، در شأن فرهنگ ملی و دینی ما نبود. این گونه برخورد با یک مسئول که همگان بر حسن نیتش اتفاق نظر دارند، ناشی از شتاب زدگی و به دور از فرهنگ بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مرتضی آقاتهرانی:خیلی‌ها قربت‌الی‌الله به «جبهه پایداری» حمله می‌کنند

از آقاتهرانی درباره آخرین وضعیت جبهه پایداری پرسیدیم که پاسخ این چهره سیاسی اصولگرا درنوع خود جالب توجه بود. آقاتهرانی گفته است که بنای سر و صدا ندارند؛ چرا که «خیلی‌ها قربت‌‌الی‌الله همین که متوجه شوند، کاری می‌کنیم بنا می‌کنند به حمله کردن»؛ اظهارنظری جالب ازسوی دبیرکل جبهه پایداری که به‌زعم بسیاری از ناظران، بیشتر اهل حمله و هجمه است، تا مقاومت و پایداری در برابر حملات دیگران!

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ترامپ: من مثل اوباما باج ندادم و با کره توافق کردم

مشکلات زیادی از جمله مسئله ایران به من ارث رسید. توافق هسته ای ایران بد بود. من از آن خارج شدم. تحریم های خود را ادامه می دهیم تا رفتار ایران عوض شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش حبیبی خبر به خروج موتلفه‌ای‌ها از جمنا: هروقت از ما دعوت کنند می‌رویم

دبیرکل حزب موتلفه در واکنش به برخی اخبار مبنی بر شرکت‌نکردن اعضای این حزب در جلسات جمنا گفت: هر وقت از ما دعوت شود در جلسات شرکت می‌کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اسماعیل دوستی;تیم اقتصادی دولت باید به طور کامل دست‌خوش تغییر شود/ برخی مدیران، کاسب اقتصادی و سیاسی هستند/ نمایندگان مجلس له له می زنند تا به خارج بروند

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملّی گفت: به نظر می‌رسد دولت به یک خانه‌تکانی جدّی در همه زمینه‌ها نیاز دارد. به طور مشخص، تیم اقتصادی دولت به طور کامل باید دست‌خوش تغییر شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محسن هاشمی:اگر در محل تجمعات پلیس شهروندان را محاصره کند کسی خوشحال نمی‌شود/آینده مشخص می کند مکان تجمعات مناسب است یا خیر

رییس شورای شهر تهران معتقد است شهروندان از مکان هایی که بتوانند در آنجا صدای خود را به گوش مردم و مسئولان برسانند استقبال خواهند کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نوبخت: اگر برجام نبود روزانه صدها میلیارد تومان ضرر می‌کردیم/نگران‌ بدخواهان‌ خارجی‌ نیستیم | قوه قضاییه با توهین‌کنندگان به صالحی برخورد کند

سخنگوی دولت نشست خبری امروزش را با یک خبر خوش آغاز کرد و آن اینکه تمهیداتی بین سازمان برنامه و بودجه و خزانه اندیشیده شده تا قبل از فرارسیدن عید فطر، حقوق شاغلین، بازنشستگان و یارانه‌ها پرداخت شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

لاریجانی: آسیب عدم وفاق در کشور از صدمه تحریم های آمریکا بیشتر است

رئیس مجلس شورای اسلامی آسیب عدم وفاق در کشور را از صدمه تحریم های آمریکا بیشتر دانست و گفت: دوستانی، مصاف پیش رو را کوچک می بینند و به نزاع های جزئی می پردازند که این موضوع برای کشور آسیب در پی دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

انتظاری، عضو شورای عالی فضای مجازی خبر داد:مسدودسازی فیلترشکن‌ها و VPN ها، مصوبه شورای عالی فضای مجازی است/ می گویند به ما دستور فیلترینگ تلگرام داده اند نه مسدودسازی فیلترشکن ها؛ وزارت ارتباطات باید همکاری کند/ فعالیت تلگرام‌های فارسی و در دسترس بودن فیلترشکن‌ها به هیچ وجه مورد تأیید نیست و باید متوقف شود

عضو شورای عالی فضای مجازی در رابطه با اینکه چرا پس از فیلترینگ تلگرام، همه تلگرام‌های فارسی غیر از دو سه مورد مسدود شدند، ابراز داشت: در تصمیم‌گیری‌هایی که در این زمینه صورت گرفت، اسم خاصی از هیچ یک از این ابزارها برای داشتن مجوز ادامه فعالیت آورده نشد و برای همه آن‌ها یک تصمیم مشترک گرفته شد؛ لذا اینکه برخی از تلگرام‌های فارسی بر خلاف بقیه اجازه فعالیت دارند، جزو تصمیمات غیر رسمی مسئولان است و مورد تأیید نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نماینده مجلس: طرح مجلس برای توقف اجرای اعدام در ملاء عام/ تماشای اعدام برای افرادی که ناراحتی قلبی دارند و زیر ۱۵ سال هستند ممنوع می شود

در مواردی که نیازی به اجرای احکامی مانند مجازات اعدام یا قطع عضو در ملاء عام وجود ندارد و قانون صراحت ندارد نباید در ملاء عام اجرایی شود بلکه باید در فضای زندان یا فضاهای بسته اجرا شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چه طبقاتی درگیر خشونت علیه زنان هستند؟

عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: خشونت خانگی در طبقات دچار فقر فرهنگی و اقتصادی به شکل مضاعف وجود دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نماینده اصفهان در مجلس: زشت است شهری مثل اصفهان که با رودخانه‌هایش شناخته می‌شود آب نداشته باشد

حسن کامران، نماینده مردم اصفهان گفت: چندین بار در رابطه با مسئله آب کشاورزی تذکر دادم. آب کشاورزی که به جای خود، راجع به آب شرب اصفهان نیز چند بار تذکر دادم. در ۱۰ روز گذشته که در اصفهان بودم بعضی از منازل حتی آب برای دستشویی و حمام نداشتند این برای نظام زشت است که شهری مانند اصفهان که دنیا آن را با رودخانه می‌شناسد آب نداشته باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

احمد‌ طالبی‌نژاد:«شهرزاد» به دلیل توجه به نوستالژی‌ها بین مردم محبوب بود/ سانسور شبکه نمایش خانگی نسبت به تلویزیون کمتر است/ «شهرزاد» ما را یاد «هزاردستان» علی حاتمی انداخت

احمد‌ طالبی‌نژاد گفت: «معمولا مخاطبان از سریال‌هایی که نیمه‌پلیسی هستند و هیجان و عشق در آن پررنگ است، استقبال می‌کنند. سریال «شهرزاد» نیز از این قاعده مستثنا نبود.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سیدفرید موسوی، سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس:می‌خواهیم نظام باشگاه‌داری را در ایران اصلاح کنیم/ واقعیت موجود در فوتبال کشورمان را پنهان نکنیم/ باشگاه‌هایمان را از بنگاهی رانتی و وابسته به نهادی اقتصادی و سودده تبدیل کنیم

سیدفرید موسوی، سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح تحقیق و تفحص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: در طرح تحقیق و تفخص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، پیش از هر چیز به دنبال اصلاح ساختاری باشگاه‌داری کشور به عنوان یک فعالیت اقتصادی هستیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذیربط؛پنجمین جلسه ساماندهی بازار ارز در وزارت کشور برگزار شد

پنجمین جلسه ساماندهی بازار ارز، عصر دیروز با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذیربط در محل ساختمان وزارت کشور برگزار شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دادستان اهواز: حاتم مرمضی عضو داعش بود و در سوریه کشته شد / مرگ او در زندان یا بازداشتگاه کذب محض است / دادستانی دستوری مبنی بر دستگیری این فرد صادر نکرده بود

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان خبر کشته شدن حاتم مرمضی در زندان یا بازداشتگاه را کذب محض عنوان کرد و گفت: این فرد به گروه تروریستی داعش پیوسته بود و بر اثر درگیری با سایر عناصر تکفیری در سوریه کشته شده است.چندی قبل خبری مبنی بر کشته شدن این فرد در زندان اهواز منتشر شده بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حواشی روز مجلس؛ از ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز تا فریاد بر سر عضو جدید هیات رییسه و ۹۰۰تجمع در اهواز

در نشست علنی مجلس شورای اسلامی نماینده مردم اهواز با بیان اینکه استان خوزستان با ۹۰۰ مورد تحصن در یک سال گذشته، رتبه اول تجمعات در کشور را دارد، گفت که حرف مشترک همه تجمعات، ضعف مدیریتی در مسائل استان خوزستان است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

هاآرتص مدعی شد؛نارضایتی ایران از استقرار نیروهای روس در نزدیکی مرز سوریه و لبنان

یک رسانه اسرائیلی مدعی شده پس از استقرار سربازان روس در نزدیکی مرز سوریه و لبنان، نیرو‌های ‌تحت حمایت ایران نسبت به این اقدام هماهنگ‌نشده اعتراض کرده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس اسکودا:ما برای وکالت نقش ملی قائل هستیم/ به‌زودی طرح ما برای اصلاح لایحه وکالت تقدیم مجلس می‌شود

رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلا دادگستری ایران تاکید کرد: اگر در چشم‌انداز و مرام‌نامه‌های کانون‌های وکلای دنیا دقت کنید می‌بینید که تاکید فراوان شده که وکلا باید نسبت به صنف حساس و فعالیت صنفی داشته باشند علت آن است که این نهاد نیاز به استقلال دارد و برای استقلال افرادی از درون باید مدیریت آن را برعهده داشته باشند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

شاپورمحمدی خبر داد:آغاز همکاری رسمی بازار سرمایه ایران و چین

سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان نهاد ناظر و قانونگذار بازار سرمایه ایران همواره همکاری با سازمان‌ها و نهادهای ذیصلاح و ارتقای تعاملات سازنده بین‌المللی را در دستور کار خود قرار داده و بر این اساس سند همکاری مستقیم و نزدیک بازار سرمایه ایران و چین با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی امضا شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حبیبی:موتلفه از قبل تا بعد از انقلاب در مسیر امام قرار داشته است

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: حزب موتلفه اسلامی ۵۵ سال است که ذره‌ای از خط امام خمینی(ره) انحراف نداشته است. موتلفه اسلامی از قبل تا بعد از انقلاب در همین مسیر قرار داشته و هزینه‌های آن را نیز پرداخت کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ادعای ترامپ در نشست خبری بعد از دیدار با کیم:ایران بعد از تحریم‌های «ظالمانه» به میز مذاکره برمی‌گردد/ تهران به اندازه سه-چهار ماه گذشته اعتماد به نفس ندارد

رییس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری بعد از دیدار با رهبر کره‌شمالی مدعی شد: فقدان اعتماد به نفس ممکن است ایران را وادار به بازنگری در خصوص یک توافق جدید با آمریکا کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

معاون سیاسی وزیر کشور:رفتار قانونی در تجمعات پیگرد نمی‌شود/ شخص نمی‌تواند تعهدی برای رعایت اصول بدهد/ ۱۰ ویژگی و شرط برای تعیین محل‌‌های اعتراض

معاون سیاسی وزیر کشور تاکید کرد: هر فردی که در تجمعات رفتار قانونی داشته باشد، برای او مساله پیگرد مطرح نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

یادداشت میرزایی نیکو؛سفره افطاری کارتن‌خواب‌های محله مولوی تهران + تصاویر

یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس در یادداشتی صمیمانه از افطاری به کارتن‌خواب‌ها در محله مولوی تهران سخن گفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

افتتاح دانشگاه ملی علم و فناوری عمان با حضور سفیر ایران

با حضور سفیر و رایزن فرهنگی ایران، دانشگاه ملی علم و فناوری عمان افتتاح شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار در کنفرانس سازمان بین‌المللی کار:تحریم‌ها نابودکننده فرصت‌های شغلی زنان در ایران بود/عدم امنیت شغلی در محیط کار، مهم‌ترین دغدغه کارگران است

علی‌بیگی در یکصد و هفتمین اجلاسیه کنفرانس سازمان بین‌المللی کار گفت: آنچه امروز کارگران جهان و کشور متبوع من را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد و به عنوان مهمترین و اساسی‌ترین دغدغه کارگران مطرح است، عدم امنیت شغلی در محیط کار است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مازنی رییس کمیسیون فرهنگی شد/ ذوالقدر و مسعودی نواب رییس

یک نماینده اصلاح‌طلب عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از انتخاب حجت‌الاسلام احمد مازنی به‌عنوان رییس این کمیسیون و همچنین برگزیده شدن ذوالقدر و مسعودی به‌عنوان نواب رییس این کمیسیون خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وزیر علوم:تعامل دانشگاه‌ها با جامعه به جایگاه مطلوب نزدیک شده است

وزیر علوم با بیان اینکه بحث تعامل دانشگاه‌ها و مراکز علمی با جامعه به جایگاه مطلوبی نزدیک شده است، تاکید کرد: ارتباط بین دانشگاه‌ها و مراکز علمی، استادان و دانشجویان با جامعه می‌تواند سبب انتفاع مجموعه‌های علمی باشد و همچنین انتقال داشته‌ها و منافع مجموعه‌های علمی را به سطح جامعه ترویج و تسهیل کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دادستان تهران:صدور کیفرخواست متهم پرونده مدرسه‌ای در غرب تهران با چهار اتهام/ پرونده فردا به دادگاه ارسال می‌شود/ دادستانی در بخش خودرو در حال حاضر ورود مستقیم ندارد

دادستان تهران با اشاره به صدور کیفرخواست متهم پرونده مدرسه‌ای در غرب تهران با چهار عنوان اتهامی گفت: پرونده فردا به دادگاه می‌رود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وزارت دفاع:اکثر فعالیت‎های اقتصادی بخش‎های مرتبط با نیروهای مسلح واگذار شده یا درحال واگذاری است

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درخصوص آخرین وضعیت واگذاری بنگاه‌های اقتصادی نیروهای مسلح به بخش خصوصی اعلام کرد: فعالیت‌های اقتصادی بخش‌های مرتبط با نیروهای مسلح اکثرا واگذار شده یا در حال واگذاری است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

طی گفت‌وگوی تلفنی یکساعته انجام شد؛رایزنی روحانی و مکرون درباره مسایل دوجانبه، منطقه ای و برجام

روسای جمهوری اسلامی ایران و فرانسه عصر سه‌شنبه در تماسی تلفنی، درباره روابط دوجانبه، منطقه‌ای و مسایل مرتبط با برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محبعلی، مدیرکل پیشین خاورمیانه وزارت خارجه:ترامپ مانند مذاکره با کیم جونگ اون، می‌خواهد برجام را هم به مذاکرات «ایرانی – آمریکایی» تبدیل کند / کره شمالی از زمان پدربزرگ کیم جونگ اون به مذاکره مستقیم با آمریکا تمایل داشت، اما ایران نه / رویکرد اوباما حل «جزءبه جزء» بود، اما ترامپ «یا همه یا هیچ» را دنبال می‌کند

قاسم محبعلی تحلیلگر مسائل بین الملل درباره احتمال تاثیرگذاری مذاکرات آمریکا و کره شمالی بر آینده برجام می گوید: طبیعی است؛ این دو موضوع از جهاتی به هم شبیه هستند. مسئله اصلی در هر دو مورد، موضوع هسته ای بود و هر دو کشور ایران و کره شمالی نیز قطعنامه فصل هفتی منشور سازمان ملل دارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

معاون وزیر کشور:در تجمعات، هر فردی رفتار قانونی داشته باشد، پیگرد نمی‌شود / در اغلب شهر‌های بزرگ سیستم فیلمبرداری وجود دارد؛ خیلی از متخلفان توسط مانیتورینگ شناسایی می‌شوند

اسماعیل جبارزاده معاون سیاسی وزیر کشور با تشریح مصوبه دولت در مورد تعیین مکان هایی برای برگزاری تجمعات در پاسخ به سوالی درباره اینکه “این نگرانی وجود دارد تصاویر افراد حاضر در تجمعات براحتی تهیه و افراد تحت تعقیب قضایی قرار بگیرند آیا حق اعتراض افراد به رسمیت شناخته می شود تا تحت تعقیب قرار نگیرند؟” گفت: در اغلب شهرهای بزرگ سیستم تصویری و فیلمبرداری است و خیلی از متخلفان توسط دستگاه های امنیتی و انتظامی توسط مانیتورینگ شناسایی می شوند لذا اینکه تصویر افراد تهیه شود برداشت غیرمنصفانه است.طبیعی است هر کسی رفتار قانونی داشته باشد بحث پیگرد در این مورد مطرح نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سلامت روانی متهم حادثه دبیرستان تهران تایید شد/ رابطه جنسی کاملی انجام نشده است

مهدی صابری رئیس بخش معاینات روانپزشکی، سازمان پزشکی قانونی کشور در مورد اینکه چرا دانش آموزان آسیب دیده در این حادثه معاینه جسمی نشده اند، گفت: در مورد این دانش آموزان رابطه جنسی کاملی انجام نشده است و فقط ادعای این دانش آموزان شامل تعرض به زور یا داوطلبانه هم نبوده است، توضیحات آنها در حد حرف های رکیک و آزار های دستی و کلامی بوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

خودانتقادی صریح محسن هاشمی رفسنجانی از مدیریت شهری: انتظارت به حق مردم محقق نشده/ راهکارهای رییس شورای شهر برای خروج مدیریت شهری از رکود

روز گذشته، رییس واعضای شورای شهر تهران در جلسه هم اندیشی با شهردار تهران ومعاونان وی شرکت کردند، محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای شهر تهران در این جلسه به بررسی وضعیت شهر تهران وعملکرد مدیریت شهری پرداخت وگفت: نکته ای که می خواهم در این فرصت به آن اشاره کنم شرایط خطیر مدیریت شهری است که نسبت به دهه های اخیر با مشکلات زیادی مواجه شده است، واقعیت این است که مردم با مشارکت بی سابقه در انتخابات سال گذشته از مدیریت شهری انتظاراتی ایجاد کردند و هنوز این انتظارات محقق نشده است و چشم انداز روشنی هم برای تحول در عملکرد مدیریت شهری وجود ندارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نماینده بوشهر در مجلس: آیا دولت خبر دارد در استان بوشهر چه خبر است؟/ مردم بوشهر فکر می‌کنند هیزم توسعه سایر نقاط کشور شده‌اند

عبدالحمید خدری خطاب به هیات رییسه مجلس گفت: بنده به نمایندگی از مردم ایران تقاضا دارم تا طرحی تصویب کنید که مردم مرزنشین و ساحل‌نشین زندگی آسوده داشته باشند. بیایید مصوب کنید تا بخشی از طرح‌های توسعه‌ای به استان‌های بوشهر، خوزستان و سیستان و بلوچستان برسد و این مناطق به جای درد خوابیدن لنج‌ها محصولات تولید شده را به بازارهای جهانی ببرند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

موگرینی: تلاش‌ها برای اجرای برجام ادامه دارد/ حفظ برجام در راستای منافع آمریکا هم هست

موگرینی با اشاره به اینکه جامعه جهانی از توافق هسته‌ای با ایران حمایت کرده گفت که جایگزینی برای این توافق وجود ندارد و دنیا تاب یک مسابقه هسته‌‌ای به ویژه در منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) را ندارد.موگرینی گفت حمایت جامعه جهانی از توافق هسته‌ای ایران چیزی است که او در مراودات هر روزه‌اش با دیپلمات‌های دنیا با آن مواجه می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دادستان تهران: کیفرخواست متهم پرونده مدرسه‌ غرب تهران با ۴ عنوان اتهامی صادر شد/ تجاوز جنسی به معنای جرایم خاص جنسی دیده نشد/ تعرضات جنسی گزارش شد و متهم پذیرفت

عباس جعفری دولت آبادی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده مدرسه‌ای در غرب تهران اظهار کرد: دادستانی بلافاصله پس از تشکیل پرونده تحقیقات مفصلی هم از متهم و هم از اولیای دانش آموزان انجام شد.تعدادی از اولیا فقط در یک طوماری شکایت کرده بودند و تعدادی نیز در پلیس شکایت را طرح نموده و تعدادی نیز در دادسرا حاضر شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

امیر قطر سفیر «فوق العاده» در ایران تعیین کرد

تمیم بن حمد امیر این کشور با صدور دو فرمان، «محمد سعد الفهید الهاجری» را به عنوان سفیر «فوق العاده» این کشور در ایران و «علی السلیطی» به عنوان سفیر «فوق العاده» در جمهوری پرو انتخاب کرده است. سفیر فوق العاده بالاترین درجه یک سفیر از لحاظ دیپلماتیک است که به آن فرستاده ویژه نیز می‌گویند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش ایران به حادثه گروگان‌گیری در فرانسه / سفارت ایران در پاریس آماده کمک و همکاری با دولت است

بهرام قاسمی در واکنش به اخبار منتشره درخصوص حادثه گروگانگیری در پاریس و ادعای مطرح شده مبنی بر درخواست شخص گروگانگیر برای تماس با سفارت جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به اهمیت جان انسان‌ها و ابعاد انساندوستانه موضوع و در صورت تشخیص و درخواست دولت و پلیس فرانسه، سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس آماده کمک و همکاری با دولت فرانسه است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تغییر ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی سیستان و بلوچستان

بنابر اعلام روابط عمومی استانداری؛ در ابلاغیه ای از سوی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، بر اساس مصوبه هیات دولت و تصمیمات متخذه در جلسه شورای تامین استان، با هدف ضرورت صرفه جویی و مدیریت مصرف برق، ساعت کار اداری دستگاه های اجرایی استان از روز چهارشنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٧ تا اطلاع ثانوی تغیر می کند

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مقتدی الصدر و هادی العامری بر سر تشکیل ائتلاف به توافق رسیدند

«مقتدی الصدر» با اعلام این توافق تصریح کرد که با «هادی العامری»، رهبر ائتلاف انتخاباتی الفتح برای تشکیل «ائتلاف بزرگتر» در پارلمان عراق به توافق رسیده است. مقتدی الصدر همچنین رئیس ائتلاف انتخاباتی «سائرون» است؛ این ائتلاف به همراه ائتلاف الفتح به ترتیب بیشترین کرسی‌های پارلمان عراق را در انتخابات پارلمانی اخیر این کشور از آن خود کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

فریدون مجلسی :ترامپ در حل چالش کره شمالی بسیار موفق عمل کرد اکنون به صورت جدی به موضوع ایران می پردازد/توافق امروز، به پیروزی حزب جمهوری خواه در انتخابات میاندوره ای مجلس آمریکا کمک می کند

فریدون مجلسی : توافق ترامپ با رهبر کره شمالی به پیروزی حزب جمهوری خواه در انتخابات میاندوره ای مجلس این کشور کمک می کند اینکه بگوییم حل بحران هسته ایی کره شمالی بر روند پرونده هسته ایی ایران تاثیر می گذارد حرف درستی است اما این تاثیر گذاری تنها از سوی دولت فعلی آمریکا خواهد بود. آمریکا پس از مذاکرات کره؛ سعی خواهد کرد فشار را بر ایران افزایش دهد. اما نتیجه امر بستگی زیادی به نظر مقامات ایران نحوه تعامل آنها با جهان دارد. مسلما تندروهای آمریکا می خواهند فشار بیشتری بر این وارد کنند و این امر سایه جنگ را بر سر ایران افزایش خواهد داد

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

معاون سیاسی وزیر کشور : رفتار قانونی در تجمعات پیگرد ندارد/ مسئول امنیت تجمعات و راهپیمایی‌های قانونی، نیروی انتظامی است

جبارزاده تاکید کرد که طبیعی است هر فردی که در تجمعات رفتار قانونی داشته باشد، برای او مساله پیگرد مطرح نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سلمان خدادادی عضو فراکسیون اصول گرایان مجلس برای سومین بار رئیس کمیسیون اجتماعی شد

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان در مجلس را برای ریاست این کمیسیون در دوره اجلاسیه سوم مجلس دهم انتخاب کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 دموکراسی مستقیم، ولی ناقص! تحلیل عباس عباس عبدی از جنجال نمایندگان بر سر FATF
 یکی از عللی که برای مخالفت برخی افراد با FATF بیان می‌شود کوشش برای تنگ کردن حلقه محاصره تحریم‌ها و مشروع کردن تحریم‌های امریکاست. تا بلکه نیروهای فاسدی که از طریق دور زدن تحریم‌ها به ثروت‌های کلان رسیدند دوباره وارد میدان شوند. شاید هیچ‌کدام از نمایندگان از این چارچوب به مخالفت با FATF نپرداخته‌اند، ولی دست‌های پشت پرده را می‌توان در تشدید اینگونه موضوعات جست‌و‌جو کرد. منافع حاصل از تحریم‌ها حرف یک قران و دو قران نیست، بحث هزاران میلیارد است.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنیدواکنش‌ها به دیدار ترامپ و اون: همه استقبال کردند، ایران هشدار داد
نوبخت گفت: «با آدمی روبرو هستیم که در هواپیما امضای خود را پس می‌گیرد. نمی‌دانم رهبر کره شمالی با چه کسی دارد مذاکره می‌کند. این شخص نماینده فهیم آمریکا نیست.»
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنیدنماینده شوش:آرامش به کارخانه نیشکر هفت تپه بازگشت/ هیچکدام از کارگران زندان نیستند

در زمانی که کارخانه هفت تپه در اختیار بخش دولتی بود با مشکلات خاص خودش دست و پنجه نرم می‌کرد و از طرفی مطالبات هم از کارخانه بالا بود. اینکه کارخانه در دو سال و نیم پیش به بخش خصوصی واگذار شد تنها برای سامان‌دهی امور بود. اکنون هم بناست برنامه‌های توسعه اقتصادی کارخانه در پیش گرفته شود تا در آینده شاهد عملیاتی شدن بسیاری از قول و قرارهایی که به مسئولین شهرستان و استان داده بودند باشیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تجاوز و کودک‌آزاری افزایش پیدا کرده یا حساسیت رسانه‌ها؟موسوی‌چلک، رییس انجمن مددکاری اجتماعی ایران: آمار آزارهای جنسی، در ایران قابل اثبات نیست

در ماه‌های اخیر گمانه‌زنی در خصوص بالارفتن آمار کودک آزاری و تجاوز افزایش پیدا کرده است، اما آیا به واقع چنین است؟!

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حمیدرضا آصفی: خلع‌سلاح بهانه است، هدف محو کره‌شمالی است/ایران را با کره‌شمالی مقایسه نکنیم | احساس کنیم که زمان جنگ است

دیپلمات پیشکسوت کشورمان پیامدهای مذاکرات کره شمالی و آمریکا را برای خبرآنلاین بررسی و تحلیل کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

هاآرتص: برگزاری موفق نشست ترامپ با اون مقدمه جنگ با ایران است

یک نشریه صهیونیست در مقاله‌ای به برگزاری نشست رییس جمهور آمریکا و رهبر کره‌شمالی و ارتباط آن با ایران پرداخته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بازار خودرو در ایران از کنترل خارج شده است/ مسوولان پاسخگو نیستند

در چند هفته اخیر بازار خودرو به شدت ملتهب شده است. فاصله بین قیمت کارخانه و بازار خودروها به شدت افزایش یافته و هیچ مقامی هم پاسخگو نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عضو کمیسیون برنامه و بودجه: مطلب آقای کوچکی نژاد دروغ است

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت:‌ این که آقای کوچکی ‌نژاد می‌گوید نامه‌ای با امضای بنده در رابطه با سوال از رئیس جمهور پاسخ داده است دروغ است و اگر نامه‌ای وجود دارد آن را نشان دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نماینده مردم آبادان :باید معیشت مردم در سیاست‌گذاری لحاظ شود/می‌توان به کالاهایی که هنوز در تولیدشان ضعف داریم اجازه واردات کنترل‌شده بدهیم

شرفی با اشاره به درآمدزایی پایین کار روی لنج، تاکید کرد: سیاست‌گذاری در عرصه‌هایی که مستقیما در ارتباط با معیشت مردم است، باید جامع و کارشناسانه باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کارگردان سریال “رهایم نکن” مطرح کرد:کسانی که بیشتر از اخلاق دم می‌زنند بیش از هرکسی بی‌اخلاقی از خود نشان می‌دهند/اظهارنظرهای خانم دارالشفایی به خودشان ارتباط دارد

عسگرپور با بیان این مطلب که “رفتار و اظهارنظرهای خانم دارالشفایی یک رفتار شخصی‌ست و کاملا به خودشان ارتباط دارد” تاکید کرد: هرچند من رفتار و جملات ایشان را نمی‌پسندم اما نمی‌توانم زمانی که فیلمنامه می‌نویسم همزمان درباره چند مساله چه در فضای مجازی و چه در جاهای دیگر اظهارنظر کنم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تجمع جمعی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دستیاری پزشکی مقابل مجلس + عکس

جمعی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دستیاری پزشکی مقابل مجلس تجمع کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

درحاشیه فحشنامه وزارت صنعت در واکنش به گزارش «انتخاب»:افتخار حامی دولت بودن، نثارِ آقای وزیر و مدیر قالیبافی اش!/ برای حل معضل خودرو، یکسال کافی نیست؟!/ متهم کردن نعمت زاده و جاخالی شریعتمداری اخلاقیست؟/ اگر واقعاً چنین مخروبه ای را تحویل گرفته اید، چه نیاز به آن همه تلاش برای وزیر شدن بود؟!/ چرا مدعیان «خودانتقادی»، هر نقدی را عناد و دشمنی می دانند؟!

تصمیم مبنی بر بستن و باز کردن سامانه ثبت سفارش، براساس کدامین اصول قانونی و منافع مردم اتخاذ شده؟!چرا آقایان نسبت به اظهارات جنجالی یک کارشناس خودرو، در مورد ارتباط یک واردکننده فوق عمده با برخی مقامات دولتی (که اتفاقاً آشکارا در تلویزیون بیان شد) سخنی به زبان نمی آوردند؟! این سکوت برای چیست؟ و اساساً چگونه می توان نسبت به چنین اظهارات یا اتهامی، ساکت بود و موضعی نداشت؟! پشت پرده چیست که یا ساکتید، یا اگر سخنی به زبان می آوردید، مجموعه از بدیهیات یا مبهمات را سر هم می کنید و به اصل ماجرا نمی پردازید؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید