اخبار روز اقتصادی ؛ انفجار قیمت خودروهای داخلی/ افزایش ۴۰ میلیونی قیمت برخی خودروها فقط در ۱۰ روز/ چرا؟/ معاون وزیر صنعت: دلیل گرانی خودرو را نمی‌دانم! بنده فرصتی برای بررسی دلیل این امر نداشتم/نظارت در بازار وجود دارد!+جدول قیمت

نگام ، اقتصادی _ هشدارنسبت به پیامدهای تداوم رشد قیمت مسکن/ بازی باخت-باخت ، طی یک سال اخیر خانه متری ۱.۵ میلیون گران شد ، اختلاف ۹۰ میلیونی قیمت کارخانه و بازار خودرو/ مسوولان کجایند!؟ ، چه کسانی خاک زراعی را از کشور خارج میکنند؟ ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

انفجار قیمت خودروهای داخلی/ افزایش ۴۰ میلیونی قیمت برخی خودروها فقط در ۱۰ روز/ چرا؟/ معاون وزیر صنعت: دلیل گرانی خودرو را نمی‌دانم! بنده فرصتی برای بررسی دلیل این امر نداشتم/نظارت در بازار وجود دارد!+جدول قیمت

نوسانات شدید قیمت خودروهای خارجی که هیچ!(فعلا به آن نمی پردازیم) اما قیمت خودروهای داخلی در بازار طی هفته جاری به شدت بالا رفته و اگر به قیمت برخی از این خودروها نگاه کنید واقعا در شوک فرو می روید که خودرویی مانند مزدا ۳ که تکنولوژی آن مربوط به ۱۰ سال پیش بوده و حتی این خودرو با این اتاق را در بازارهای دنیا نمی‌بینید چگونه باید با قیمت حدود ۲۵۰ میلیون تومان آن هم با منت بخرید؟وضعیت عرضه خودرو ازسوی برخی خودروسازان را نیز می‌توان قطره چکانی توصیف کرد زیرا اگر هم طرح فروشی اعلام می‌شود در کسری از ثانیه ظرفیت پر و سایت فروش بسته می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۲۰ صاحب‌نظر اقتصادی مطرح کردند ؛ هشدارنسبت به پیامدهای تداوم رشد قیمت مسکن/ بازی باخت-باخت

این روزها ۲۰ صاحب‌نظر اقتصاد مسکن با شرکت در نظرسنجی تشریحی ، به ۴ پرسش روز بازار ملک پاسخ دادند. نتایج نظرسنجی درباره علل پرش‌های مکرر قیمت مسکن و همچنین افزایش تقاضای سرمایه‌گذاری در صحنه معاملات ملک نشان می‌دهد ۵ فاکتور از جمله شوک‌های ارزی،‌ نرخ سود بانکی و نوعی نااطمینانی عمومی به آینده اقتصاد باعث رخدادهای اخیر در بازار ملک شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

طی یک سال اخیر خانه متری ۱.۵ میلیون گران شد

میانگین قیمت مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ متری ۴ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان بود که این رقم در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ به متری ۵ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسیده و در این شرایط قدرت خرید مسکن توسط خانوارها با توجه به نرخ تورم عمومی حدود ۲۵ درصد کاهش یافته است. از سوی دیگر، نقش برخی دفاتر مشاوران املاک به عنوان عامل ثانویه در رشد قیمت‌ها طی شش ماه اخیر محسوس بوده است. در این لینک شش ترفند زیرپوستی بعضی مشاوران املاک برای سهم‌خواهی بیشتر از قراردادها را بخوانید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اختلاف ۹۰ میلیونی قیمت کارخانه و بازار خودرو/ مسوولان کجایند!؟

خروج آمریکا از برجام و مطرح شدن احتمال قطع همکاری خودروسازان خارجی و توقف تولید خودروهای پسابرجامی باعث شده تا قیمت این خودروها در بازار به شدت افزایش یابد.در کنار این موضوع رشد نرخ دلار در بازار غیر رسمی نیز باعث ایجاد التهاب مضاعف در بازار خودرو شده است و قیمت تمام خودروها با افزایش همراه بوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چه کسانی خاک زراعی را از کشور خارج میکنند؟

نماینده بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه در مجلس شورای اسلامی، فرسایش خاک را بحران زیست محیطی جدی دانست که زمینه شیوع ریزگردها را بیش از پیش فراهم می کند، تصریح کرد: ایران رتبه اول فرسایش خاک در جهان را دارا و شدت تخریب و فرسایش خاک در ایران ۵ برابر متوسط جهانی است و به طور قطع اگر در جهت کنترل و مدیریت فرسایش خاک اقدامات عملی مناسبی صورت نگیرد آسیب های جدی به زیرساخت های کشور مانند سدها وارد می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید