اخبار روز ترکیه ؛ استقبال ترکیه از نشست سران آمریکا و کره شمالی / ساپانجا آماده میزبانی از گردشگران در عید فطر است

نگام ، ترکیه _ خط انتقال بین‌المللی گاز تاناب در ترکیه افتتاح شد ، تروریست های ی.پ.گ/پ.ی.د از منبج اخراج خواهند شد ، آغاز سفر کشتی‌ های شرکت ام اس سی به ترکیه ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

استقبال ترکیه از نشست سران آمریکا و کره شمالی

وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه ای از نشست امروز دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و توافق آنها استقبال کرد.در این بیانیه همچنین آمده است:آنکارا از برقراری روابط دوجانبه میان آمریکا و کره شمالی و امضای سند مشترک توسط رهبران این دو کشور مبنی بر خلع سلاح کامل هسته‌ای در شبه‌جزیره کره و ایجاد صلح پایدار در آن استقبال می کند. از تمام تلاش ها در راستای ایجاد صلح پایدار در شبه جزیره کره حمایت می کنیم”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ساپانجا آماده میزبانی از گردشگران در عید فطر است

شهرستان ساپانجا در استان ساکاریای ترکیه که با طبیعت و جذابه های بی نظیر خود همواره در میان محبوبترین مقاصد گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است، در تعطیلات عید فطر نیز برای میزبانی از توریست ها آمادگی می کند.این شهرستان موسوم به «مروارید ترکیه» با هتل های بوتیک و ۵ ستاره، تفرجگاه های زیبا، دریاچه و مسیر های پیاده روی در عید فطر نیز یکی از محبوب ترین مراکز گردشگری ترکیه به شمار می رود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

خط انتقال بین‌المللی گاز تاناب در ترکیه افتتاح شد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم افتتاح خط لوله انتقال گاز ترانس آناتولی «تاناب» گفت: این پروژه موسوم به جاده ابریشم انرژی است و امروز آن را افتتاح کردیم. ترکیه در پرتو پروژه تاناپ از یک کشور ترانزیت گاز به جایگاهی که از مرحله تولید تا مصرف نهایی آن نقش حساسی را ایفا می‌کند، ارتقا یافت”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تروریست های ی.پ.گ/پ.ی.د از منبج اخراج خواهند شد

نورالدین جانیکلی وزیر دفاع ملی ترکیه با اشاره به ادامه عملیات ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق و سوریه با حضور در میز سردبیری خبرگزاری آناتولی به سوالات موضوع روز خبر داد.وزیر دفاع ملی ترکیه در خصوص توافق با آمریکا در مورد منبج برای اخراج تروریست های ی.پ.گ/پ.ک.ک از این منطقه نیز اظهار داشت: تروریست های ی.پ.گ/پ.ی.د از منبج اخراج خواهند شد. این امر تحت نظارت نیروهای مسلح ترکیه و آمریکا صورت خواهد گرفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آغاز سفر کشتی‌ های شرکت ام اس سی به ترکیه

دیگو آپونته، رئیس شرکت حمل و نقل دریایی مدیترانه «ام اس سی» در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: کشتی های باربری کانتینری غول پیکر شرکت که تنها به کشورهای اندکی در جهان سفر می کنند، از این پس، بنادر ترکیه را نیز مقصد خود قرار خواهند داد.وی که در مراسم راه اندازی کشتی کروز گردشگری این شرکت به نام «MSC Seaview» در بندر جنوای ایتالیا حضور یافته بود، ادامه داد: ترکیه در کنار موقعیت مناسب جغرافیایی و لجستیکی دارای ظرفیتهای اقتصادی رو به رشد است. می خواهیم میزان فعالیتهای خود را که از ۴۰ سال گذشته در ترکیه ادامه دارد، افزایش دهیم. در این زمینه با توجه به اقتصاد پویای ترکیه و ارتباطات لجستیکی این کشور با کشورهای همجوار، میزان سرمایه گذاریهایمان را نیز به مراتب افزایش خواهیم داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید