اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ توضیحات حسن فتحی درباره «شهرزاد»؛ فصل چهارم ساخته خواهد شد؟/ سریالی که قربانی سیاست‌گذاری صدا و سیما شد

نگام ، فرهنگ و هنر _ پخش بازی‌های جام جهانی فوتبال در پردیس سینمایی چارسو  ، «باگز بانی» و دوستان به تلویزیون باز می گردند ، درگذشت بازیگر جوان سینمای آمریکا در ۲۰ سالگی ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

توضیحات حسن فتحی درباره «شهرزاد»/ فصل چهارم ساخته خواهد شد؟

حسن فتحی که چند سالی است با ساخت سریال «شهرزاد» به شبکه نمایش خانگی کوچ کرده است، با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، از حواشی ایجاد شده برای این سریال به دنبال مشکلات مالی تهیه‌کننده، احتمال ساخت فصل چهارم و به طور کلی شرایط تولید آثار هنری نمایشی سخن گفت.قسمت پایانی فصل سوم سریال «شهرزاد» با کشته شدن «قباد» به عنوان یکی از کاراکترهای اصلی این سریال، روز گذشته (۲۱ خرداد ماه) در شبکه نمایش خانگی توزیع شد و در حالی که به نظر می‌رسید فصل سوم نقطه پایان سریال «شهرزاد» باشد، حسن فتحی از احتمال تولید فصل چهارم و بازگشت کاراکتر «قباد» سخن گفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سریالی که قربانی سیاست‌گذاری صدا و سیما شد

در معادلات رسانه‌ای، رمضان ماه مهمی به شمار می‌آید. رشد مخاطبان اهمیت این ماه را دو چندان کرده‌ است. سیما نه تنها به دلیل موفقیت‌های سال‌های گذشته‌اش بلکه با انحصار فراگیرش در پخش سریال، انتظارات را از خود بالا برده‌ است. زمانی که در حافظه جمعی، مجموعه‌های پر مخاطبی نظیر «میوه‌ ممنوعه» و «صاحبدلان» یا سریال‌های طنز پرطرفداری هم‌چون «خانه به دوش»، «متهم گریخت»، «پشت کنکوری‌ها» و «پایتخت چهار» جلوه‌گری می‌کند حق هم این است به فضای حال حاضر سیما گلایه و انتقاد پر رنگ باشد. سبد سریالی سیما برای جامعه مخاطب نه تنها قابل قبول نیست، بلکه مایوس کننده‌ است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پخش بازی‌های جام جهانی فوتبال در پردیس سینمایی چارسو

پس از کش و قوس‌های فراوان برای نمایش بازی‌های جام جهانی فوتبال در سینماها، بالاخره شورای عالی اکران، نمایش ۶ بازی جام جهانی که شامل سه بازی تیم ملی فوتبال ایران، دو بازی نیمه نهایی و یک بازی فینال می‌شود را تصویب کرد.  از آنجایی که تمامی پردیس‌ها و سالن‌های سینمایی منتظر ابلاغ حکم وزارت ارشاد برای پخش بازی‌های فوتبال جام جهانی در سالن‌های سینمایی بودند، پردیس سینمایی چارسو با تصویب پخش بازی‌ها در سالن‌های سینمایی، با توجه به فضا و امکاناتی که در اختیار دارد، برنامه متفاوتی را برای این ایام در نظرگرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

«باگز بانی» و دوستان به تلویزیون باز می گردند

کارتونهای کوتاه معروف به «لونی تونز» قرار است در سال ۲۰۱۹ به تلویزیون برگردند. این کارتونها شامل برخی از محبوب ترین شخصیتها مانند «باگز بانی»، «دفی داک»، «سیلوستر»، «توئیتی» و «پورکی پیگ» می شود. شرکت تولید این کارتونها، وارنر برادرز، این خبر را اعلام کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

درگذشت بازیگر جوان سینمای آمریکا در ۲۰ سالگی

جکسون اودل بازیگر جوان آمریکایی که با بازی در سریال «گلدبرگ‌ها» مشهور شده بود، در ۲۰ سالگی از دنیا رفت.پیکر بی‌جان این بازیگر جمعه در یک مرکز ترک اعتیاد در کالیفرنیا پیدا شده است. پلیس در حال تحقیق برای یافتن دلیل مرگ این بازیگر جوان است.اودل در سریال «گلدبرگ‌ها» نقش آری کالدول را بازی می‌کرد. او علاوه بر این در سریال‌های «خانواده مدرن» و «پرورش شکست‌خورده» بازی کرده بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید