اخبار روز اجتماعی ؛ ماجرای مدرسه ای که سرویس بهداشتی نداشت اما در کنارش حسینه ای با تمام امکانات وجود داشت از زبان وزیر آموزش و پروش / شرایط واگذاری «کودکان معتاد» به مراکز شبه‌خانواده

نگام ، اجتماعی _ دختران امروز؛ نسل بی توجهی ها و سرخوردگی ها ، تخصیصِ ۱۹۰ هزار ظرفیت آزاد برای بیمه‌ی ساختمانی‌ها/حقوق استادکاران زیر خط گرسنگی‌ست  ، دولت ایران «محل‌های مناسب» برای برگزاری تجمعات را تعیین کرد ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

ماجرای مدرسه ای که سرویس بهداشتی نداشت اما در کنارش حسینه ای با تمام امکانات وجود داشت از زبان وزیر آموزش و پروش

سید محمد بطحائی در نشست ستاد عالی تشکیلاتی گسترش و ارتقای فعالیت‌های تربیت بدنی و ورزش دانش آموزان دختر با بیان اینکه امروز موضوع جدی برای ما نشاط و سرزندگی برای دانش آموزان، امید به آینده، تاب آوری و بالارفتن تحمل در برابر فشارهاست عنوان کرد: تاب آوری بچه‌های امروز در برابر شرایطی که به آنها تحمیل می‌شود به دلایل مختلف نسبت به نسل گذشته کمتر است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شرایط واگذاری «کودکان معتاد» به مراکز شبه‌خانواده

فاطمه عباسی با بیان اینکه ۶ مرکز اقامتی میان مدت برای اقامت کودکان معتاد درمان‌شده در ۵ استان مشغول به کار هستند، گفت: از میان این ۶ مرکز، دو مرکز در تهران فعال‌اند. مسالهای که وجود دارد این است که درمان کودکان معتاد زیر ١٨ سال باید حتما در بیمارستان انجام شود و آنها در بیمارستان سم زدایی شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دختران امروز؛ نسل بی توجهی ها و سرخوردگی ها

موضوع دختران دانش آموز و توجه و رسیدگی ویژه به وضعیت جسمی و روحی آنها همیشه یکی از مواردی بوده که طی سالهای اخیر بارها مورد توجه کارشناسان و مسئولان مربوطه قرار گرفته است. از کمبود انواع و اقسام ویتامین ها گرفته تا اجازه محدود دادن به این “مادران فردا” جهت انجام ورزش و تحرکات لازم برای کسب آمادگی های مناسب با سن و سال انها.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

یک فعال صنفی کارگران ساختمانی:تخصیصِ ۱۹۰ هزار ظرفیت آزاد برای بیمه‌ی ساختمانی‌ها/حقوق استادکاران زیر خط گرسنگی‌ست

بیکاری این روزها گریبان کارگران ساختمانی را گرفته‌است؛ فرقی نمی‌کند کارگر ساده باشی یا صاحب تخصص و مهارت و به اصطلاح «استادکار» باشی، در هر صورت، رکود گسترده، فرصت شغلی چندانی برایت باقی نمی‌گذارد؛ علاوه بر بیکاری، بحث بیمه‌ی کارگران ساختمانی نیز با چالش‌ها و دشواری‌های بسیاری مواجه است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دولت ایران «محل‌های مناسب» برای برگزاری تجمعات را تعیین کرد

هیئت دولت در نشست یکشنبه شب ۲۰ خرداد مکان‌های برگزاری تجمع را برای تهران و شهرستان‌ها تعیین کرد.بر این اساس در تهران ورزشگاه‌‌های دستجردی، تختی، معتمدی، آزادی و شیرودی، بوستان‌های گفت‌وگو، طالقانی، ولایت، پردیسان، هنرمندان، شهر و ضلع شمالی مجلس شورای اسلامی به عنوان محل‌های مناسب تجمع تعیین شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید