مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی ؛ ثبت قانونی شکایت از سعید طوسی در کشور ترکیه و کمیسیون اصل نود ، پایان تسلط پایداری‌ها بر فرهنگ

 

نگام ، سیاسی _ ثبت قانونی شکایت از طوسی در کشور ترکیه و کمیسیون اصل نود ، پایان تسلط پایداری‌ها بر فرهنگ ، دروغ‌هایی که دلواپسان درباره FATF می‌گویند ، اعتراض‌ها به بازداشت نسرین ستوده ، دلیل اصلی نگرانی دلواپسان از تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم ، از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

شاکیان سعید طوسی در کمیسیون اصل ۹۰ ، ثبت قانونی شکایت از طوسی در کشور ترکیه
آخرین خبر این بود که سعید طوسی تبرئه شده است. پیش‌تر اما خبر محکومیت او به چهار سال زندان در دادگاه بدوی به گوش می‌رسید. خانواده شاکیان پرونده سعید طوسی حالا دست به کار شده‌اند و با تأکید بر ماده ۴۷۷ آیین دادرسی به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس رفته‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس جمهور در جمع اصحاب رسانه مطرح کرد:ناامیدی به معنای تسلیم در برابر بد خواهان است/جدایی و نا امیدی از صندوق رای یعنی حرکت به سمت جنگ داخلی

رئیس جمهور با فراخوانی برای یکپارچگی رسانه‌ای در برابر جنگ روانی دشمن، رسانه‌ها و اهل آن را امانتداران مردم دانست و تاکید کرد: تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد و رسانه‌ها در خط مقدم شکستن جنگ روانی دشمن هستند و ما قادریم بر جنگ روانی دشمن فائق شویم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

زینب طاهری، وکیل پایه یک دادگستری :شکایتی درباره فیلترینگ توئیتر و تلگرام به معاونت فرهنگی دفتر رهبری فرستادیم/ شکایتمان به شورایعالی مجازی ارجاع شد

یک وکیل پایه یک دادگستری می‌گوید که به همراه تعدادی از کارشناسان آی‌تی نسبت به فیلتر توئیتر و  تلگرام اعتراضی تنظیم و برای معاونت فرهنگی دفتر رهبری ارسال کرده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پایان تسلط پایداری‌ها بر فرهنگ!چگونه کمیسیون فرهنگی به دست فراکسیون امید افتاد؟/ صندلی مجلس در شورای عالی انقلاب فرهنگی به اصلاح‌طلبان رسید +جدول تغییرات

مازنی جز معدود نمایندگانی بود که به مجلس ختم مادر زهرا رهنورد رفته بود. خودش عضو اعتماد ملی است و بارها از مهدی کروبی به نیکی یاد کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دروغ‌هایی که دلواپسان درباره FATF می‌گویند

در ماههای اخیر،دروغ‌پردازی‌ها، اتهام پراکنی‌ها و ایحاد فضای روانی مشکوک از سوی دلواپسان سیاسی در راه تصویب چند لایحه در مجلس، در خوش‌بینانه‌ترین نگاه،نشان از عدم فهم درست از مقررات بین‌المللی و در نگاه واقع‌بینانه،نشان از همراهی آنها با سیاست‌های بیگانگان برای ایجاد فشار بر کشور دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دم سپاه گرم ؛ مواد مخدر در ایران ده درصد ارزان تر شد

سپاه با توزیع روزافزون مواد مخدر در بین مردم و کاهش قیمت آن دارد از مردم مرده هایی متحرک می سازد.تاریخ قضاوت خواهد کرد که سپاه بر سر کشور و مردم چه ها آورد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ایران موفق شد کانادا را هم با آمریکا همراه کند ، کانادا بهشت کاسبان تحریم

هنوز یک ماه از مصوبه مجلس کانادا در مورد اعلام پایبندی به برجام پس از خروج آمریکا از این پیمان و عدم همراهی با آمریکا در اعمال تحریم بر علیه ایران نمی گذرد که مصوبه جدید این مجلس تجدید رابطه با ایران را تعلیق کرد و سپاه پاسداران را به عنوان یک سازمان تروریستی به رسمیت شناخت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بهروز نعمتی: اشتراکاتی میان منشا پیامک‌ها و نطفه اعتراضات دی‌ماه وجود دارد

بهروز نعمتی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس می‌گوید برخی از پیامک‌های ارسال شده به نمایندگان از شماره‌های مشهد بوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

علی مطهری: صدور حکم‌های سنگین برای دانشجویان بازداشتی دی‌ماه را پیگیری می‌کنم

علی مطهری گفت: دانشجوها به‌خاطر شعاردادن در اعتراضات دی‌ماه، نباید مجازات شوند/ از قوه قضاییه درباره احکام سنگین برای دانشجویان بازداشتی سوال می‌کنم

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

زمان رویارویایی با واقعیت های سخت است ؛ نیاز به اصلاحات بنیادین و تغییرات معنادار امروز بیش از هر زمان دیگر رخ می نمایاند

ایران امروز نیازمند شهامت و شجاعت و درک و فهم واقعیت است .این نیاز از پنهان کاری و لا پوشانی و ابهام و در تردید ماندن به دست نخواهد آمدباید دراین باره نیز گفتگو کنیم .زمان ما را ناچار به این گفتگو می کند .زمان منتظر ما نخواهد ماند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

از کهریزک تا مجلس شورای اسلامی ؛ آقای ابطحی اگر دختر خودتان هم بود باز اینگونه سخن می گفتید

صحبت های نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اخبار تجاوز به دختر خردسال افغان ،اوج جهالت و بی اخلاقی بود.سخنان بی شرمانه ای که این سالها زیاد از دلواپسان نامحترم شنیده ایم.وی رسانه ای شدن تجاوز به دختر خردسال را ترویج فساد و فحشاء و تخریب اسلام و امام و رهبری می داند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

منبع اصلی گزارش های حقوق بشری علیه ایران کیست؟

درگزارش اخیر دبیرکل سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر در جمھوری اسلامی ایران (به شورای حقوق بشر) ۲۶ فوریه ۲۰۱۸ (A/HRC/37/24) ضمن بیان یک تحول مثبت حقوق بشری در قانون حذف اعدام برای جرایم مواد مخدر، از اجرای شلاق، شکنجه، قطع عضو، شمار بالای اعدام، اعدام نوجوانان، سنگسار، عدم دسترسی به مراقبت های پزشکی و دارو، قوانین تبعیض امیز درباره پوشش زنان، محدودیت های حق آزادی بیان و تجمعات مسالمت آمیز، بازداشت های خودسرانه، فشار علیه اقلیت ها و دوتابعیتی ها به عنوان مصادیق نقض حقوق بشر در ایران نام برده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

استعفای دیرهنگام مدیرعامل قالیبافی بانک شهر

پس از عزل حسین محمد پورزرندی توسط بانک مرکزی براساس گزارش های نهادهای نظارتی و امنیتی و انتشار نامه چهارم عزل در فضای مجازی، بالاخره پورزرندی مجبور به استعفا شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

منتجب نیا:هرکس جلوی انتقاد را بگیرد ستم کرده است

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: ما می‌گوییم اصلاح طلبیم اما منتقدیم انتقاد حق ماست و حق تمام شهروندان است، هر کسی این حق را از شهروندان بگیرد ظالم بوده و ستم کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

«نسرین ستوده» بازداشت شد

رضا خندان همسر نسرین ستوده از بازداشت همسرش در روز جاری خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اعتراض‌ها به بازداشت نسرین ستوده

شیرین عبادی در نامه‌ای سرگشاده به جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران از وی خواست تا با استفاده از کلیه امکانات قانونی خود آزادی نسرین ستوده را از دولت جمهوری اسلامی بخواهد. / عفو بین‌الملل نیز از مقامات ایران خواست که نسرین ستوده را فورا و بدون قید و شرط آزاد کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

قوه ‌قضاییه ایران نسرین ستوده را آزاد کند

در پی بازداشت خانم نسرین ستوده، وکیل مدافع حقوق بشر، کمپین حقوق بشر در ایران از قوه ‌قضاییه ایران خواست تا خانم ستوده را آزاد کند و به آزار واذیت و ارعاب وکلا به دلیل دفاع از حقوق شهروندی و انسانی خود و موکلانشان پایان دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

علی محمد نمازی : رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با رهبری و روسای قوا درباره رفتار نیروهای تندرو تدبیری بیندیشد/ قوه قضاییه باید با تندروی‌ها برخورد کند

یک عضو حزب کارگزاران تاکید کرد: رئیس‌جمهور باید با رهبری و روسای قوای دیگر درباره رفتار نیروهای تندرو به گفت‌وگو بنشیند تا مشکلات برطرف شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

یونسی: امام، آمران ورود به حریم خصوصی افراد را برکنار کرد /پیام ۸ ماده‌ای امام، یک انقلاب اخلاقی بود

مشاور ویژه رییس جمهور اسلامی،‌ در پایان، گفت: اسلامی که در آن عدالت نباشد انقلابی که در آن اخلاق نباشد اسلامی که ارزشهای اخلاقی در آن نباشد شما از آن دفاع می‌کنید؟ در حالی که اسلام آمده است که به ما اخلاق بدهد انقلاب آمده که به ما عدالت بدهد نه چیز دیگری.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ساعی تشریح کرد:دلیل مسکوت گذاشتن FATF در مجلس چیست؟/چرا نمایندگان نگران پذیرش FATF هستند؟

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس اعتقاد دارد هدف از مسکوت گذاشتن FATF در مجلس در راستای تامین منافع کشور است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش نمایندگان به دریافت پیامک‎های تهدیدآمیز چیست؟مطهری و نعمتی: منشا پیامک‎ها عمدتاً از مشهد است | نمایندگان مشهد: این فضاسازی است

ارسال پیامک‌ها به نمایندگان در بزنگاه‌های خاص موضوعی است که این روزها به شدت پر حاشیه شده است؛ به ویژه وقتی یک سر شک و شبه‌ها به مشهد می‌رسد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

طرح مجلس برای عفو زندانیان سیاسی و مصونیت ایرانیان خارج از کشور برای بازگشت به ایران

محمدجواد فتحی، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: پیش‌بینی شده که محکومان و متهمان جرایم سیاسی و امنیتی مشمول عفو عمومی شوند. عفو عمومی جزو حدود و صلاحیت و اختیارات قانونگذار است و همان‌طور که قانونگذار می‌تواند عنوان مجرمانه تعیین کند، می‌تواند نسبت به برخی مجازات‌ها هم فرمان عفو صادر کند البته این با عفو خصوصی که جزو اختیارات و صلاحیت‌های رهبری است متفاوت است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ممانعت از حضور خاتمی در مراسم جایزه اخلاق و نیایش

ساعتی پیش یک نهاد امنیتی مانع از حضور سید محمد خاتمی در نهمین دوره جایزه اخلاق و نیایش شد. سال گذشته خبری مبنی بر اعمال محدودیت‌های جدید برای سید محمد خاتمی منتشر شد. بر اساس این اخبار این محدودیت‌ها از سوی دادگاه ویژه روحانیت به ریاست سید ابراهیم رییسی اعمال شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اعتراف رسمی نماینده اصولگرای مجلس به ترس محافظه کاران از افشا شدن کمک مالی ایران به حزب الله ؛ دلیل اصلی نگرانی دلواپسان از تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم

یک نماینده اصولگرای مجلس به صورت رسمی اعتراف کرد که علت واهمه تندروها از تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم ترس از کمک مالی ایران به حزب الله است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نماینده مجلس: درخصوص تخلفات و مفاسد مدیران سردار قالیباف در شهرداری مدارکی وجود دارد

تخلفات و فساد مدیران زیر مجموعه سردار محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران همواره از سوی رسانه ها افشا و علنی شده و در مهمترین مصداق علیرضا دبیر عضو شورای شهر تهران که روزی از متحدان و دوستان قالیباف بود، نکاتی را درباره فساد در شهرداری مطرح کرد که بسیار بازتاب داشت. حتی دبیر با صراحت انکار نکرد که در دوره قبل حامی شهردار بوده است اما با لحن سوگند گونه گفت دیگر به قالیباف رای نخواهد داد و به دلیل تخلفاتی که از عملکرد وی دیده است حاضر نیست راه رفته را دوباره ادامه دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اعتراف روحانی در مراسم افطاری اصحاب رسانه

علی نظری سردبیر روزنامه مستقل نوشت: چهارشنبه شب آخرین افطاری رییس جمهور با اصحاب رسانه کشور برگزار شد. در این مراسم چهار تن از مدیران مطبوعات هم  به بیان دیدگاههای انتقادی خویش از عملکرد دولت پرداختند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش دبیر انجمن اسلامی دانشگاه تهران به صدور احکام دانشجویان بازداشتی: وزیر علوم باید پاسخگو باشد

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران با بیان این که وزیر علوم باید پاسخگو باشد که تا به امروز چه میزان پای احکام قضایی دانشجوها ایستاده است، گفت: دانشگاه مرغ قربانی عزا و عروسی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

توصیه رییس پلیس بین الملل ناجا به ایرانی های عازم روسیه: از سلفی‌گرفتن با بازیکنان اکیداً خودداری کنید

سردار هادی شیرزاد رییس پلیس بین الملل ناجا ضمن اینکه اعلام کرد مجرب‌ترین افراد متخصص در حوزه‌های پلیسی به منظور همکاری و مشارکت در برقراری امنیت جام جهانی فوتبال و تبادل تجارب انتظامی و امنیتی به روسیه اعزام می شوند، توصیه هایی نیز به ایرانی های حاضر در روسیه کرد که در نوع خود جالب بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ناصر ایمانی: کفن را باید از تن کفن‌پوشان درآورد ، مصادیق تندروی تبدیل به دستاویز سیاسی نشود ، توهین به صالحی برنامه‎ریزی شده یا نادانی محض بود

یک تحلیل‎گر مسائل سیاسی گفت: نخبگان سیاسی نباید در مقابل حرکت‌های رادیکالی، محافظه‌کاری پیشه کنند و در برابر حرکت‎های افراطی و تندروی‎ها موضع بگیرند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

زائری: عجیب است بعد از تکذیبیه دفتر امام جمعه اصفهان از من خواسته‌اند عذرخواهی کنم ، از صحت مطلب امام جمعه مطمئن شدم ، او باید از رهبری و مردم عذرخواهی کند

مشابه این ماجرا از جناب آقای علم الهدی نیز سر زد و بعد از تکذیب، خبرنگار را پیدا کردم و صوت جلسه را شنیدم و از جرأتشان در تکذیب تعجب کردم، امشب هم با دوستان ایسنا صحبت مفصلی داشتم و از صحت موضوع و دقت خبر مطمئن شدم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مولاوردی: دولت به دنبال تامین امنیت تجمعات قانونی است

دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: دولت با تعیین اماکنی برای برگزاری تجمعات اعتراضی به دنبال این است که امنیت اجتماعات تامین شود و این اجتماعات به اغتشاش کشیده نشود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

طرح نمایندگان برای عفو عمومی مجرمان سیاسی/ نماینده مردم تهران: چنین تصمیمی انعکاس جهانی خوبی از حیث حقوق بشری دارد

یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از تقدیم یک طرح دو فوریتی به هیات رییسه مجلس با بیش از ۷۰ امضا خبر داد که بر اساس آن عفو عمومی، تخفیف و تبدیل برخی مجازات‌ها و همچنین مصونیت ایرانیان مقیم خارج از کشور از تعقیب قضایی پیش‌بینی شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش ابوالقاسم رئوفیان فعال سیاسی اصولگرا به طوماربازی نمایندگان : رفتار نمایندگان وهن مجلس و ضربه به حیثیت اصولگرایان بود ، مجلس محل آسمان‌و ریسمان کردن نیست ، مخالفان دولت تشکیلاتی و سازمانی مخالفت می‌کنند

دبیر کل حزب اسلامی ایران زمین گفت: من کاری به‌درستی یا نادرستی استدلال موافقان و مخالفان ندارم. اشکال من به نحوه برخورد و مخالفت مخالفان با موضوع است. آنچه را که از ناحیه برخی نمایندگان مخالف در صحن مجلس شاهد بودیم اصلاً درشان نمایندگی نبود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نماینده اصفهان: اعضای فراکسیون امید را بین کمیسیون‌ها تقسیم کرده‌اند تا اکثریت را از دست بدهند ، چاره‌ای جز تعامل نداریم

اگر به ترکیب کمیسیون‌ها نگاه کنیم می‌بینیم که تعداد افراد عضو فراکسیون مستقلین از دو فراکسیون دیگر بیشتر است و آن‌ها نقش تعیین کننده‌ای را در رای و انتخاب اعضای هیات رییسه کمیسیون‌ها ایفا می‌کنند. از این‌رو اگر این افراد در انتخابات، با نمایندگان ولایی به توافق برسند گزینه ولایی‌ها موفق می‌شود و اگر به سمت امیدی‌ها بیایند گزینه ما انتخاب خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مصطفی تاجزاده: پیشبرد اصلاحات در گرو مشارکت جدی در قدرت است ، اصلاحات در افکار عمومی نباید تضعیف شود

انتقاد درونی از جریان اصلاح‌طلب هر روز گسترده‌تر می‌شود. یکی از دلایل آن عملکرد نهادهای انتخابی است که یا با پشتوانه جریان اصلاح‌طلب برگزیده شده‌اند یا نمایندگان جریان اصلاح‌طلب اداره آنها را برعهده دارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

گفت و گوی نگام با پیروز مجتهد زاده، عضو بازنشسته هیئت علمی مرکز مطالعات ژئوپولیتیک و مرز‌های بین‌المللی دانشگاه لندن / بررسی نتیجه خروج آمریکا از برجام و بازی ژئوپولیتیکی ایران وآمریکا

ئیس‌جمهور آمریکا با بیان اینکه “ما تحریم‌هایی علیه ایران اجرا می‌کنیم که پیش از این هیچکس مشابه آن را ندیده است”، اظهار کرد: ایران آن کشوری نیست که سه ماه قبل بود. گردانندگان این کشور بسیار متفاوت شده‌اند. امیدوارم روزی با ما توافقی انجام دهند که برای آنها، برای ما و برای همه خوب است.ترامپ با انتقاد مجدد از توافق هسته‌ای، گفت: اگر طرف ما توانسته بود از برخی بندهای وحشتناک این توافق کنار برود، می‌توانستیم توافقی فوق‌العاده داشته باشیم. اصل توافق مشکلی ندارد، اما آن توافق (برجام) مشکل داشت. ما فرصتی برای یک توافق فوق‌العاده داشتیم.پیرامون همین موضوع همکلام شدیم با آقای دکتر پیروز مجتهد زاده عضو بازنشسته هیئت علمی مرکز مطالعات ژئوپولیتیک و مرز‌های بین‌المللی دانشگاه لندن که در ادامه میخوانید

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

غلامرضا غفاری،‌ معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم:وزارت علوم از ظرفیت‌هایش برای پیگیری پرونده قضایی دانشجویان استفاده می‌کند

غلامرضا غفاری،‌ معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با اشاره به پیگیری پرونده قضایی دانشجویان بازداشت‌شده در دی‌ماه سال گذشته، گفت: «آنچه که درباره‌اش می‌توانم اطمینان بدهم این است که وزارت علوم از تمام ظرفیتش برای پیگیری وضعیت دانشجویان و احکام صادر شده برای آنها استفاده می‌کند.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دولت قصد محدودسازی تجمعات را ندارد

هیات دولت اخیرا لایحه‌ای را تصویب کرد که به موجب آن مکان‌هایی برای تجمعات و اعتراضاتِ دارای مجوز از وزارت کشور، اختصاص یافته است. این طرح که هدف از اجرای آن تحقق اصل ۲۷ قانون اساسی عنوان شده در راستای اعطای حق برابر اعتراض برای اقشار مختلف جامعه انجام خواهد شد. طرحی که به گفته بسیاری از اصلاح‌طلبان، در زمان تصدی دولت اصلاحات هم مطرح شده اما به‌دلیل موانع پیش‌رو امکان پوشاندن جامعه عمل به آن وجود نداشته است و اکنون با فراهم آمدن شرایط این امکان از طریق لایحه‌ای در هیات دولت تحقق یافت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کواکبیان: «جمشید بسم الله» که نداریم، پس چرا وضع دلار اینگونه است؟/ مردم به ما می‌گویند شما در مجلس چه می‌کنید؟

مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران با بیان اینکه وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم اصلا مناسب نیست، گفت: شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها از این رو به آن رو شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش نماینده خمینی شهر به انتشار خبر «تجاوز به کودک افغانستانی»: اسلام به ما دستور داده که حق ندارید این اخبار را پخش کنید/ معلوم نیست تجاوز صورت گرفته باشد/ نظر پزشکی قانونی برای قاضی حجت نیست

ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس که عضو جبهه پایداری نیز است، می گوید: یعنی بچه کوچک را به طرق مختلف نمی‌شود رفع بکارت کرد؟ فقط باید تعرض جنسی صورت گرفته باشد؟ من رشته تحصیلی‌ام حقوق است، من حقوق‌دان هستم؛ بنابراین می‌دانم نظر پزشکی قانونی برای قاضی حجت نیست. هرچیزی وارد بشود خونریزی ایجاد می‌کند، من نباید این‌ها را رسانه‌ای کنم، اگر بر اساس ورود «شیشه پپسی» بوده باشد چه؟ من حقوقی صحبت می‌کنم، من خیلی با این مسائل مشکل دارم. مثلا همین مسئله مدرسه غرب تهران اول گفتند ۴۰ دانش‌آموز بعد گفتند ۱۶ دانش‌آموز بعد شد ۷ تا الان هم شد هیچی.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

شکایت از سعید طوسی در ترکیه/ پدر یکی از قربانیان: شده زندگی‌ام را بفروشم، دنبال احقاق حقوق فرزندم خواهم رفت/فرزندم کماکان تحت نظر روان‌شناس است و باید دارو مصرف کند

پرونده طوسی پس از سال‌ها رسیدگی در شعبه ۱۵ بازپرسی دادسرای کارکنان دولت، سرانجام در تاریخ ۱۶ مهر ماه سال ۹۱ به صدور قرار مجرمیت برای او همراه شد. چهار سال محکومیتی که در دادگاه‌های بعدی به «تبرئه» تبدیل شد.خانواده شاکیان پرونده سعید طوسی حالا دست به کار شده‌اند و با تأکید بر ماده ۴۷۷ آیین دادرسی به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس رفته‌اند. بر اساس این ماده قانونی حتی بعد از قطعی‌شدن حکم نیز امکان رسیدگی مجدد به آن وجود دارد. کمیسیون اصل ۹۰ مجلس جایی است که مردم می‌توانند شکایت خود از قوای سه‌گانه را ثبت کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

افطاری دادن وزارتخانه‌ها «تخلف اداری» است

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی برگزاری مراسم افطاری توسط وزارتخانه ها را «تخلف اداری» دانست و خواستار ورود دستگاه‎های نظارتی برای بررسی این موضوع شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روایت محسن هاشمی از مهمترین دستاورد زندگی «آیت الله» در کنار مزار وی

محسن هاشمی شب گذشته در مراسم افطار که در مرقد امام خمینی(ره) و همراه با برگزاری دعای توسل در جوار مزار آیت الله هاشمی رفسنجانی برگزار گردید، در توضیح ویژگی اثر ماندگار قرآنی آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: اصولا برخی از متدینین قرآن را تنها برای ثوابش تلاوت و تامل می کنند، برخی برای براساس ذهنیت خود آن را ابزار می کنند که مصداق تفسیر به رای است، برخی قرآن را پشتوانه قدرت و کنترل رفتار جامعه می کنند اما آیت الله هاشمی رفسنجانی ، همه تلاشش این بود که قرآن کریم تبدیل به “کتاب زندگی” جامعه ما شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آیت‌الله قائم‌مقامی: دین نباید جایگزین یا ضداخلاق شود، «امر به معروف دستوری» نتیجه عکس دارد

‘عمل به معروف و خوبی‌ها’ به خودی خود یک عمل اخلاقی به معنای نیکی انسان به دیگران است؛ اما ‘امر به معروف’ یک رفتار اجتماعی است. در قرآن امر، لزوما معنای آمریت ندارد بلکه به مفهوم یک موضوع مهم و شایسته توجه و اهتمام است؛ مثلا وقتی ما از امر کشورداری یا امر دینداری یا امور زندگی صحبت می‌کنیم یعنی اهمیت آن را نسبت به سایر موضوعات یادآور می‌شویم. امر به معروف نیز به معنای تبیین و روشنگری نسبت به اهمیت و درستی معروف و ارزش‌های اخلاقی و هنجارهای عقلانی برای دیگران است و به همین دلیل است که در مباحث فقه نیز شرط «احتمال تأثیر»، جزو ضروریات آن شمرده شده است چراکه یک امر به معروف یک امر اجتماعی است و در امور اجتماعی هم چنانکه گفتیم شرایط تفاهم پذیری و امکان اثرگذاری لازم است. ما برای آنکه یک هنجار و ارزش اخلاقی را تبدیل به رفتار اجتماعی کنیم باید آن را بگونه ای فهم پذیر که قابلیت پذیرش عقلانی را در مخاطبان داشته باشد، معرفی کنیم و شکل کامل این معرفی و ابلاغ ، همان وظیفه پیامبران است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

در واکنش به هزینه ۳۰۰ میلیونی سرویس‌های بهداشتی مجلس مطرح شد؛موسوی لارگانی: هزینه‌ای از جیب مردم نمی‌شود که بتوانند به آن معترض باشند/ ریخت و پاش‌های دولت صد برابر مجلس است/ میهمانانم باور نمی‌کنند قورمه سبزی می‌خورم

نماینده اصولگرای مجلس در واکنش به اینکه گفته شده خرج تعمیر یک دستشویی در مجلس ۲۶ میلیون تومان شده است، گفت: این هزینه‌ها از جیب مردم نمی‌شود که مردم بتوانند به آن معترض باشند. هزینه‌ها از بودجه‌ای است که برای مجلس مصوب شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

قابل توجه وزیر صنعت و معدن!سازمان تعزیرات حکومتی: متاسفانه تاکنون هیچ شکایتی از سوی سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان (وابسته به وزارت صنعت) در مورد «افزایش غیرقانونی قیمت خودروهای داخلی و خارجی» به ما نرسیده

درحالیکه وزارت صنعت ادعا می کند «مخالفت افزایش قیمت خودروهای داخلی و خارجی است و با کسانی که قیمت را افزایش می دهند، برخورد می کند»، معاون رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور گفت: متاسفانه تاکنون هیچ شکایتی از سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان، صنعت، معدن و تجارت (وابسته به وزارت صنعت) و اتحادیه ها به ما نرسیده است! محمدعلی اسفنانی می گوید: هر گونه افزایش قیمت خودروهای داخلی و خارجی غیر قانونی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

در مناظره حاتم قادری و جواد ورعی مطرح شد؛مصلحت‌اندیشی مولود اختلافات مجلس و شورای نگهبان بود

نشست «امام خمینی؛ چالش حقیقت و مصلحت» با حضور و سخنرانی حاتم قادری و جواد ورعی به همت انجمن اندیشه و قلم برگزار شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دادستان تهران مامور رسیدگی به ادعاهای یاسی اشکی در برنامه «ماه عسل» شد

دادستان کل کشور دادستان عمومی و انقلاب تهران را موظف کرد ادعاهای مطرح شده در یک برنامه تلویزیونی مربوط به نوعی بیماری کمتر شناخته شده را در اسرع وقت پیگیری و نتیجه را گزارش کند.حجت الاسلام منتظری همچنین دستور داد نسبت به وجوه جمع آوری شده نیز برابر مقررات اقدام و از تضییع حقوق عامه جلوگیری شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ظریف مطرح کرد:تشکیل کمیته مشترک کاری برای عملیاتی کردن زمینه‌های همکاری‌/ ابراز تاسف بابت سیاست‌های کانادا نسبت به ایران

وزیر امور خارجه تاکید کرد: کشورهای غربی کمتر تحت تاثیر این گونه جوسازی‌ها قرار بگیرند و خودشان هم وارد این جوسازی‌ها نشوند و با سیاست مستقلی نسبت به جمهوری اسلامی تصمیم بگیرند. باعث تاسف است که دولت کانادا نسبت به سیاست‌های خود اینگونه عمل می‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اویل پرایس نوشت؛همه شرکت‌ها قصد خروج از ایران را ندارند/ قراداد چندصد میلیون دلاری یک شرکت چندملیتی با ایران

در حالی که بسیاری از کمپانی‌های غربی از ترس تحریم‌های آمریکا درحال ترک ایران هستند، «پرگس اینترنشنال کنسرسیوم» اعلام کرده هیچ برنامه‌ای برای توقف عملیاتش در ایران ندارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دادستان تهران:مردم مستحق وضع اخیر در حوزه ارز، سکه، ماشین نیستند

نشست بررسی وضعیت بهداشت عمومی و امنیت غذایی با حضور مدیرکل تعزیرات تهران، ‌رئیس پلیس اماکن عمومی، معاون اجتماعی وزیر بهداشت، ‌برخی از معاونان دادستان و مسؤولان اتحادیه‌های متولی، ‌روز سه‌شنبه ۲۲ خرداد به ریاست دادستان تهران برگزار شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مقام‌های اطلاعاتی اسرائیل؛مدرکی مبنی بر در خطر بودن ثبات نظام ایران در دست نیست/ چالش‌های اقتصادی شکاف میانه‌روها و اصولگرایان را بیشتر کرده است

هاآرتص با اشاره به این‌که خروج آمریکا از برجام، آسیب‌هایی به اقتصاد ایران زده است، گزارش داد که با این وجود هیچ یک از مقام‌های اسرائیلی به این نتیجه نرسیده‌اند که ثبات نظام در ایران در خطر است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

در صحن علنی قرائت شد:اعلام وصول طرح تشکیل وزارت مدیریت بحران/ وزیر علوم به مجلس می‌آید

سوال ملی نماینده داراب از وزیر علوم درخصوص برنامه ریزی وزارت علوم در مورد ساماندهی دانشجویان دکتری اعلام وصول شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

از سوی دادستان کل کشور؛دادستان تهران مامور رسیدگی به موضوع ادعاهای مطرح در یک برنامه تلویزیونی شد

دادستان کل کشور، دادستان عمومی و انقلاب تهران را موظف کرد ادعاهای مطرح شده در یک برنامه تلویزیونی مربوط به نوعی بیماری کمتر شناخته شده را در اسرع وقت پیگیری و نتیجه را گزارش کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مشاور امنیت ملی معاون رییس‌جمهوری سابق آمریکا:ترامپ به برجام انتقاد و پای وعده‌های توخالی با کره‌شمالی را امضا می‌کند

مشاور امنیت ملی معاون رییس‌جمهوری سابق آمریکا که در مذاکرات هسته‌ای با ایران یکی از اعضای تیم مذاکره کننده آمریکا بود، به نشست سران واشنگتن و پیونگ‌یانگ انتقاد کرده و توافق حاصله را با توافق هسته‌ای ایران مقایسه کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

از سوی سخنگوی وزارت خارجه؛ایران طرح مصوب مجلس عوام کانادا را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه تصویب طرح محدودکننده روابط با ایران در مجلس عوام کانادا و مطرح کردن برخی ادعاها و اتهامات علیه نهادهای نظامی کشورمان در خلال آن را محکوم کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

در یادداشتی مطرح شد؛ارزیابی بعیدی‌نژاد از توافق کره شمالی و امریکا

حمید بعیدی‌نژاد تاکید کرد: توافق کره‌شمالی و آمریکا تا چندین ماه احتمال جنگ و درگیری نظامی بین دو کشور که با لفاظی‌های ترامپ افزایش یافته بود و بحران آن می‌توانست به کره جنوبی، ژاپن و چین کشیده شود و موجبات نگرانی زیادی را ایجاد کرده بود، کاهش داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

در نامه‌ای؛مدیرعامل بانک شهر استعفا کرد

حسین محمدپورزرندی مدیرعامل بانک شهر در نامه‌ای استعفای خود را اعلام کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پارلمان کانادا طرح عدم‌احیای روابط با ایران را تصویب کرد / پشتیبانی نخست وزیر از پایان مذاکرات با ایران / اتاوا سپاه را در فهرست گروه‌های ترویستی قرار داد

مجلس نمایندگان کانادا با اکثریت آرا و با همراهی نخست‌وزیر این کشور طرح عدم‌احیای روابط با ایران را تصویب کرد. کانادا سال گذشته دو بار و در ماه‌های می و اکتبر دیپلمات‌های خود را به ایران اعزام کرده بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نرخ نجومی سفرهای خارجی در عید فطر/ سفر لاکچری به ترکیه؛ ۱۱ تا ۲۷ میلیون تومان / شمال باز هم شلوغ می‌شود

یک هفته از تعطیلات نیمه طولانی خردادماه گذشته، ‌هنوز جاده‌های شمال خالی از مسافر نشده و زباله‌های جا مانده‌ی آن‌ها جمع نشده که تعطیلات دیگری پیش‌ رو است، احتمالا با همان حجم ترافیک و زباله و همان کیفیت سفر.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دادستان تهران: شنیدیم در برخی سوپرمارکت ها گوشت خوک توزیع می شود / اتحادیه ها باید ورود کنند که آیا این اخبار صحت دارد یا نه؟

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: استاندارد، تعزیرات، اتحادیه ها و وزارت صنعت و ده ها دستگاه دیگر وجود دارند اما چرا باید شاهد این همه گرانی باشیم؟ آیا مردم واقعا مستحق این همه گرانی در حوزه ارز، سکه و خودرو هستند؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عکس/ تلاش موگرینی برای حفظ برجام

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: تلاش برای اجرای برجام ادامه دارد و این تلاش صرف نظر از خروج آمریکا از برجام ادامه خواهد داشت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

استقبال آنکارا و تل‌آویو از توافق آمریکا و کره‌شمالی/ نتانیاهو: این توافق فرصتی برای مقابله با ایران است

نخست‌وزیر اسراییل نیز با تبریک به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای «برداشتن یک گام مهم» از توافق واشنگتن و پیونگ‌یانگ استقبال کرد.وی با تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه ایران، گفت: «رئیس‌جمهور ترامپ همچنین موضع محکمی علیه اقدامات ایران برای مسلح کردن خودش به سلاح هسته‌ای، گرفته است».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آنکارا: درباره عملیات ضدتروریستی در شمال عراق، با ایران در تماس هستیم

وزیر خارجه ترکیه گفت: ما با ایران در تماس هستیم. پ.ک.ک برای آنها نیز تهدید به شمار می‌رود. (منطقه)‌ قندیل به مرز ایران بسیار نزدیک است. ما همکاری‌ها با ایران را افزایش می‌دهیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ایران،تنها کشوری که برای انتخاب میزبان جام‌جهانی رای ممتنع داد!

ساعاتی قبل کشورهای آمریکا،کانادا و مکزیک به طور مشترک به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ انتخاب شدند.این اتفاق در حالی افتاد که قرار است برای نخستین بار در تاریخ رای کشورها به صورت خیلی شفاف رسانه ای شود.از بین همه کشورهایی که شرایط رای دادن را داشته اند فقط یک رای ممتنع بوده که احتمالا متعلق به ایران است.چند روز پیش کفاشیان اعلام کرده بود که به دلیل اختلاف های سیاسی با کشورهای کاندیدا شده برای میزبانی جام جهانی رای آنها ممتنع خواهد بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چه کسی مانع از رفع فیلتر «توییتر» در ایران است و چرا؟

هرچه توییتر بیشتر مورد اقبال دولت مردان و مسئولان کشورمان قرار می‌گیرد و روز به روز بر شمار مسئولان ایرانی که به توییتر می‌پیوندند افزوده می‌شود، قبح استفاده از ابزارهای دورزدن فیلترینگ بیشتر شکسته شده و این باور تقویت می‌شود که گویی مرزی نامریی برای جدا کردن بخشی از جامعه با بخشی دیگر کشیده‌ایم که در یکسوی آن مسئولان قرار دارند که لابد صلاح کار خویش را می‌دانند و در سوی دیگرش، مردمانی هستند که قدرت تمیز ندارند و می‌بایست با قوای قهریه از ایشان مراقبت کرد!

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تفاوت برجام با توافق کره شمالی و آمریکا/ موسویان: برجام با چالشهای داخلی در ایران و آمریکا، منطقه‌ای و بین‌المللی مواجه بود اما چالش توافق کره و آمریکا میتواند چالش داخلی آمریکا باشد

سید حسین موسویان درباره دلایل تفاوت توافق آمریکا و کره شمالی با برجام گفت: برجام یک توافق ۱۷۰ صفحه ای آن هم درمورد یک موضوع، یعنی موضوع هسته ای است. در حالی که توافق سران آمریکا و کره یک توافق یکی دو صفحه ای در مورد کلیات یک توافق کلان است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

با رای اکثریت قاطع اعضای سازمان ملل متحد و پس از ۱۶ سال/جمهوری اسلامی ایران به عضویت اکوسوک انتخاب شد

با رای ۱۷۵ کشور عضو سازمان ملل متحد، جمهوری اسلامی ایران از ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی به مدت سه سال به عضویت «شورای اقتصادی و اجتماعی» آن سازمان، موسوم به اکوسوک، انتخاب شد

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نخست وزیر انگلیس: با ترامپ درباره توافق هسته‌ای ایران اختلاف دارم

ترزا می در مصاحبه با شبکه خبری سی ان بی سی گفت که کشورش خواستار توسعه روابط تجاری آمریکا و انگلیس است. وی همچنین گفت که با ترامپ در خصوص تعرفه‌های واردات و توافق هسته‌ای ایران اختلاف دارد اما رابطه ویژه انگلیس با آمریکا ادامه می‌یابد و در آینده ای طولانی حفظ خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اتحادیه اروپا به دنبال تأسیس دفتر رسمی در ایران

چند نماینده پارلمان اروپا خواستار تأسیس دفتر رسمی این اتحادیه در تهران به بهانه تلاش برای حفظ برجام شدند. «آنا گُومز» (Ana Gomes) نماینده پارلمان اروپا و اهل کشور پرتغال در مخالفت خود با تصمیمات دونالد ترامپ اعلام کرد: نمی توانیم با قوانین قدرتمند باشیم؛ قوانین ترامپ متمدن نیستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اسد: رابطه ایران و سوریه فروشی نیست

بشار اسد رییس جمهوری سوریه با اشاره به اینکه عربستان سعودی پیشنهاد قطع رابطه تهران-دمشق را ارایه کرده است،گفت: سعودی ها همچنین پرداخت هزینه قطع این رابطه را مطرح کرده بودند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مجلس عوام کانادا پایان مذاکرات با ایران را تصویب کرد

مجلس عوام کانادا در روز سه‌شنبه (۱۲ ژوئن/۲۲ خرداد) طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن باید مذاکره با ایران برای از سرگیری مناسبات پایان گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 سی‌ان‌بی‌سی: پس از کره‌شمالی، ترامپ اکنون بدنبال «توافق واقعی با ایران» است
شبکه سی ان بی سی در وبگاه خود با اشاره به دیدار تاریخی ترامپ و اون در سنگاپور نوشت رییس جمهور آمریکا اکنون خواهان توافقی واقعی با ایران است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مقام صهیونیستی: چیزی که خواب شبانه را از من گرفته ایران نیست یهودیان آمریکاهستند

وزیر آموزش و امور مهاجران رژیم صهیونیستی نسبت به شکاف عمیق میان یهویان سرزمین های اشغالی و همتایان آنها در آمریکا به شدت ابراز نگرانی کرد و گفت: اگر چیزی خواب شبانه را از من گرفته باشد آن چیز ایران نیست بلکه یهودیان آمریکا است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

در انتخابات ترکیه نقش کردها تا چه حد تعیین کننده خواهد بود؟

کردهای ترکیه قرار است نقش مهم و تعیین کننده‌ای در انتخابات این ماه داشته باشند. آرای آنها نه تنها می‌تواند برای حزب طرفدار کردها باشد بلکه رجب طیب اردوغان و رقیب اصلی او نیز خواهان آرای آنها هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محدرضا زائری : قرآن کریم دستورمی دهد دروغ نگوییم، چقدر به مردم راست می گوییم؟ / رفتارهای روزمره ما با حقیقت قرآن فاصله بسیار زیادی دارد/ می توان برخی دعاها و مناجات نامه ها را به زبان فارسی خواند

محمدرضا زائری مدیرعامل مجتمع فرهنگی سرچشمه و پژوهشگر و کارشناس دین معتقد است که اگر جامعه ای رفتار، عملکرد و حقیقتش قرآنی نباشد، هر چه روی این جامعه را با ظاهر قرآنی بپوشانید باز زیر آن لجن و آلودگی است. تفاوت اساسی ما با فهم قرآنی در عملکرد بیرونی این است که تمرکز ما متاسفانه بر ظاهر و شاخ و برگ هاست. فضای سیاسی امروز ما بیشتر از آنکه با قرآن کریم ارتباطی داشته باشد با الگوهای غربی و رایج بین المللی ارتباط دارد. در عملکرد مسئولین ما آنچه بیشتر مشهود است، ظاهرگرایی و عوام فریبی است تا عمل به حقیقت قرآن و رفتار واقعی قرآنی.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آیا روسیه به ایران خیانت می کند؟/ حسینی کیا: نزدیک شدن به روسیه انتخاب بین بد و بدتر است

یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:در مقطع فعلی و شرایطی که داریم قطعا نزدیک شدن و تعامل داشتن با روسیه به نفع ما است و اگر روزی دیدیم که همان هم به ضرر ما است از آن هم خارج می شویم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

انتقاد آیت الله علوی بروجردی از رابطه کمرنگ روحانیت و مردم/ اکثر علما تفکر تقریبی آیت الله بروجردی را قبول نداشتند

آیت الله علوی بروجردی گفت: بعد از فوت آیت الله بروجردی، اکثر علما تفکر تقریب را قبول نداشتند و حاضر نبودند در این خصوص هزینه کنند. در حدی قبول نداشتند که آقا شیخ محمدتقی قمی نتوانست در قاهره دوام بیاورد. چند سال با زحمت ماند، و سپس برگشت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بسیاری از نوزادان رها شده در مشهد، مربوط به استان های دیگر هستند؛گفت وگوی نماینده مردم مشهد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس  گفت:خانواده‌هایی که توانمندی این را ندارند نوزاد خود را به هر دلیلی نگهداری کنند بر اساس یک اعتقاد و ایمانی قلبی کودک خود را در جوار حرم امام رضا(ع) می‌گذارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سازمان ملل، ایران، روسیه و ترکیه درباره کمیته قانون اساسی سوریه رایزنی می‌کنند

فرستاده سازمان ملل به سوریه از رایزنی درباره تشکیل کمیته قانون اساسی این کشور در دیدار هفته آینده مسئولان این سازمان، ایران، روسیه و ترکیه خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کیهان: بازیگر منتسب به فرقه‌ای ضاله در یک سریال ماه رمضان بازی کرده / کارگردان این سریال هم زمانی از فتنه‌گران خیابانی حمایت می‌کرد
کیهان نوشت: یک بازیگر منتسب به فرقه‌ای ضاله در یکی از سریال‌های ماه مبارک رمضان به ایفای نقش پرداخته است. اتفاقی که بی‌شک ابعاد یک مصداق از نفوذ فرهنگی را مشخص خواهد کرد. بازیگر یاد شده که در سریال، دارای چهره‌ای مثبت است، حداقل از یک سال پیش بدلیل فعالیت فرقه‌ای، برای مراجع تحقیق چهره‌ای ناشناخته به شمار نمی‌آمد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چند نکته درباره اقدام غیرمنتظره کانادا علیه ایران
یک مقام امنیتی دولت کانادا به روزنامه “تورنتو سان” گفته که ترامپ در جریان سفر اخیرش برای شرکت در اجلاس سران ” جی هفت” در کانادا از ترودو خواسته تا موضع کشورش را در قبال ایران سخت تر کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عضو تیم ملی شطرنج هند اعلام کرد که در اعتراض به حجاب اجباری در مسابقات جهانی ایران شرکت نمی‌کند

سومیا سوامینتان، عضو تیم ملی هند و استاد بزرگ شطرنج جهان در اعتراض به حجاب اجباری حاضر به حضور در مسابقات جهانی ایران نشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

منتجب نیا: ما نه براندازیم و نه اپوزوسیون!!

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: ما می‌گوییم اصلاح طلبیم اما منتقدیم انتقاد حق ماست و حق تمام شهروندان است، هر کسی این حق را از شهروندان بگیرد ظالم بوده و ستم کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید