اخبار روز اجتماعی ؛ محمدجواد ابطحی: معلوم نیست بکارت با تجاوز از بین رفته یا با شیشه پپسی/ رئیس حوزه علمیه اصفهان: نگاه شهوت‌آمیز در این دنیا موجب ضعف چشم و در قیامت موجب کوری می‌شود

نگام ، اجتماعی _ عبدالکریم لاهیجی: تصویب و اجرای طرح «عفو عمومی» به این زودی‌ میسر نیست ، یکی از منحصر به فردترین دریاچه‌های آب شیرین کوهستانی در ایران در مسیر نابودی / عکس ، مولاوردی: سیاست‌های کارآمد برای پیشگیری از کودک‌آزاری نداریم  ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

محمدجواد ابطحی: معلوم نیست بکارت با تجاوز از بین رفته یا با شیشه پپسی/ بهانه حمله به خمینی‌شهر فراهم شده است

ابطحی می‎گوید: ۱۰ هزار نفر از پناه‌جویان افغان در خمینی‌شهر زندگی می‌کنند. اگر دعوا درست کنیم، آنها بیایند به یک ایرانی تجاوز کنند چطور جواب می‌دهید؟ ؛ پزشکی‌قانونی به‌هیچ‌وجه تأیید نکرده است. پزشکی‌قانونی می‌نویسد ازاله بکارت صورت گرفته است؛ اما ازاله بکارت با تجاوز صورت گرفته یا با شیشه پپسی؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رئیس حوزه علمیه اصفهان: نگاه شهوت‌آمیز در این دنیا موجب ضعف چشم و در قیامت موجب کوری می‌شود/ قرآن فقط چادر را به عنوان حجاب قبول دارد

رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: قرآن علاوه بر اینکه از نگاه‌های شهوت‌آمیز را نهی می‌کند، علتش را هم می‌آورد، نگاه‌های شهوت‌آمیز است که منجر به فساد اخلاقی می‌شود، در روایات هم داریم که نگاه‌های شهوت‌آمیز در همین دنیا موجب ضعف چشم و در روز قیامت موجب کوری می‌شود.آیت الله مظاهری در سلسله جلسات اخلاق خود در ماه رمضان، اظهار کردند: یکی از گناهان بزرگ در اسلام، بدحجابی و بی‌حجابی است، پروردگار عالم در قرآن بیش از ده آیه راجع به حجاب و بی‌حجابی و بدحجابی صحبت دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عبدالکریم لاهیجی: تصویب و اجرای طرح «عفو عمومی» به این زودی‌ میسر نیست

طرحی دو فوریتی برای عفو عمومی «مجرمان سیاسی»، «تخفیف و تبدیل برخی مجازات‌ها» و همچنین «مصونیت ایرانیان مقیم خارج از کشور از تعقیب قضایی» به هیات رییسه مجلس تقدیم شده است. عبدالکریم لاهیجی در واکنش به انتشار این خبر به زمانه می‌گوید حتی اگر حسن نیتی در کار باشد، گذر این طرح از هفت‌خوان قانون‌گذاری در ایران زمان‌بر است و مدت‌ها طول خواهد کشید تا اجرایی شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

یکی از منحصر به فردترین دریاچه‌های آب شیرین کوهستانی در ایران در مسیر نابودی / عکس

به گفته فعالان محیط‌زیست به دلیل برداشت بی‌رویه معادن شن و ماسه، زیر “دریاچه ولشت” در حال خالی شدن است و در صورتی که این اتفاق بیفتد، خطرات بیشماری برای مناطق اطراف دریاچه ایجاد می‌شود و از طرفی معاون دفتر زیستگاه و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست هم نسبت به زمین‌خواری‌های گسترده در اطراف ایندریاچه هشدار داده و خواستار ورود سازمان منابع طبیعی برای مقابله با این مسئله شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مولاوردی: سیاست‌های کارآمد برای پیشگیری از کودک‌آزاری نداریم

شهیندخت مولاوردی (دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی) درباره سرانجام لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان گفت: از مدت‌ها پیش این پیگیری‌ها را داشته‌ایم، بعد از اینکه نامه مشترکی را به همراه خانم ابتکار و خانم جنیدی خطاب به رئیس مجلس امضا کردیم، خواستار تسریع در بررسی و تصویب این لایحه شدیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید