اخبار روز ترکیه ؛ استقبال گسترده گردشگران ایرانی از وان / داوران تٌرک اولین دیدار ایران در جام جهانی را سوت می زنند

نگام ، ترکیه _ دعوت روشنفکران عرب از جامعه جهانی برای حمایت از ترکیه ، وزیر کشور ترکیه: تروریست‌های پ.ک.ک در قندیل نابود خواهند شد ، گفت‌وگو با سرمربی ایرانی تیم راگبی بانوان ترکیه ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

استقبال گسترده گردشگران ایرانی از وان

مقامات ایران مدتی پیش مبلغ عوارض خروج از کشور را افزایش دادند؛ اما این افزایش تاثیری بر استقبال و علاقه اتباع ایرانی از ترکیه نداشته است.آنها برای گذراندن تعطیلات عید فطر و خرید با عبور از گذرگاه مرزی کاپی کوی وارد وان ترکیه می شوند. استقبال آنان از وان باعث افزایش ظرفیت هتل ها و شلوغی بازار آن شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

داوران تٌرک اولین دیدار ایران در جام جهانی را سوت می زنند

فدارسیون جهانی فیفا جونیت چاکیر را به عنوان داور اولین دیدار ایران در جام جهانی مقابل مراکش برگزید. چاکیر را در امر قضاوت این بازی دو هموطنش به نام‌های «بهاالدین دوران» و «تاریک اونگون» همراهی می‌کنند.چاکر ۴۱ ساله است و نماینده جامعه داوری کشور ترکیه در جام جهانی به شمار می رود؛ وی از سال ۲۰۰۰ قضاوت در سوپرلیگ ترکیه را آغاز کرد و از سال ۲۰۰۶ به لیست داوران فیفا اضافه شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دعوت روشنفکران عرب از جامعه جهانی برای حمایت از ترکیه

صد تن از سیاستمداران و روشنفکران عرب با انتشار بیانیه ای، اقدام برخی رسانه‌ها به اطلاع رسانی نادرست از وضعیت اقتصاد ترکیه را «عمدی» دانسته و جامعه جهانی را به حمایت از کشور فراخواندند.این بیاینه توسط مرکز پژوهش‌های راهبردی امیه در استانبول منتشر و در آن از جوامع مختلف خواسته شده از “تجربه دموکراسی ترکیه” حمایت کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

وزیر کشور ترکیه: تروریست‌های پ.ک.ک در قندیل نابود خواهند شد

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه طی سخنانی در مراسم بزرگداشت صد و هفتاد و نهمین سالگرد تاسیس ژاندارمری کشور در آنکارا درباره مبارزه با تروریسم گفت: با عملیات قندیل گروه تروریستی پ.ک.ک را نابود خواهیم کردوی در این مراسم همچنین اظهار داشت:”با دو عملیات سپر فرات و شاخه زیتون در جرابلس و عفرین درس لازم را به گروه های تروریستی داعش و پ.ی.د دادیم. با عملیات قندیل نیز گروه تروریستی پ.ک.ک را نابود خواهیم کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گفت‌وگو با سرمربی ایرانی تیم راگبی بانوان ترکیه

ایرج عبدی بازیکن سابق تیم ملی راگبی ایران و مربی بین المللی این رشته ورزشی در گفت‌وگویی اختصاصی با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: “پارسال هدایت تیم ملی راگبی هفت نفره بانوان ترکیه را برعهده گرفتم. طی این مدت توانستیم به موفقیتی بی‌سابقه در مسابقات اروپا دست بیابیم”.عبدی که اهل شهر تبریز در شمال غرب ایران است، در این مصاحبه همچنین تصریح کرد:”بدون بازی تدارکاتی پای به این رقابت‌ها گذاشتیم. بازی‌های ابتدایی حکم تدارکاتی برای ما داشت. بنابراین به عنوان تیم دوم از گروه خود صعود کردیم و دانمارک که بخت اول قهرمانی بود را شکست دادیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید