اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ برای بازیابی اطلاعات پاک شده از رایانه چه باید کرد؟/ آپدیت جدید iOS دسترسی ابزار نفوذ پلیس به آیفون را می‌بندد

نگام ، علم و تکنولوژی _ ۷ شرکتی که بلیت سفرهای فضایی می فروشند ، بورینگ کمپانی مسیری ۴۰ دقیقه‌ای در شیکاگو را به ۱۲ دقیقه کاهش می‌دهد ، تاثیر سایه‌ نور LED بر حیات‌وحش ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

برای بازیابی اطلاعات پاک شده از رایانه چه باید کرد؟

اگر می‌خواهید فایل حذف شده صحیح و سالم بازیابی شود بهتر است عملیات بازیابی را بلافاصله و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پس از حذف آن آغاز کنید.گاهی در پی حمله بدافزارها، با نصب ناقص برخی از نرم‌افزارها و گاهی حتی بدون دلیل موجه ویندوز به اصطلاح بالا نمی‌آید. در چنین شرایطی تکلیف اطلاعات خصوصی روی هارددیسک چیست؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آپدیت جدید iOS دسترسی ابزار نفوذ پلیس به آیفون را می‌بندد

برای ماه‌ها، پلیس آمریکا از دستگاه GrayKey بهره می‌برد تا به آیفون مجرمینی که دستگیر کرده دسترسی پیدا کند. این دستگاه دست‌کم توسط پنج آژانس فدرال و در پنج ایالت مورد استفاده قرار گرفته اما با آپدیت جدید iOS اپل قابلیت جدیدی را به iOS 12 می‌افزاید که دست پلیس را برای استفاده از دستگاه GrayKey می‌بندد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۷ شرکتی که بلیت سفرهای فضایی می فروشند

کمی بیشتر از نیم قرن پیش، فضانورد یوری گاگارین اولین بشری بود که رویای سفرهای فضایی را تحقق بخشید. گامی بسیار مهم که جرقه رقابت فضایی را آغاز کرد و طی آن، بشریت متقاعد شد که جست و جو در فضا همه چیز را تغییر خواهد داد.این نیم قرن، عصر خوش‌بینی به سفرهای فضایی بود. بشریت که طی چند دهه شاهد تغییر ظاهر اتوموبیل‌های اولیه از اشکال بی روح و جعبه‌ای مانند آنها به بدنه‌های زیبا و عضلانی و براق بود، مسلماً پیشرفت سریع‌تر در صنعت فضایی (با تمام کامپیوترها و تجهیزات آن) را تجربه کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بورینگ کمپانی مسیری ۴۰ دقیقه‌ای در شیکاگو را به ۱۲ دقیقه کاهش می‌دهد

شهردار شیکاگو، رام امانوئل اخیراً اعلام کرده که ایلان ماسک و بورینگ کمپانی برنده مزایده تازه این شهر بوده اند و پروژه ساخت مسیری پر سرعت بین فرودگاه بین المللی O’Hare و مرکز شهر شیکاگو به آنها سپرده شده است. بورینگ کمپانی قرار است با استفاده از وسایل نقلیه ای الکتریکی که در دو تونل زیرزمینی حرکت می کنند، مسیر ۴۰ دقیقه ای میان O’Hare و بلوک ۳۷ را به حدود ۱۲ دقیقه کاهش دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تاثیر سایه‌ نور LED بر حیات‌وحش

آلودگی‌های صوتی و نوری می‌توانند برای اکوسیستم‌های طبیعی مضر باشند. نتایج مطالعات نشان داده است که  آلودگی‌های ناشی از دخالت انسان در طبیعت، می‌تواند زیستگاه‌های جانوران را مختل کند و حتی تعداد گونه‌ها را کاهش دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید