اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ ۷غذایی که دیابت را شکست می دهند! / سکسکه نوزاد چه زمانی خطرناک است؟ + روش های کاهش سکسکه نوزاد/ علل و علائم آبسه مقعد

نگام ، سلامت و پزشکی _ بیماری واریکوسل در مردان، منجر به ناباروری می‌شود؟ ، نشانه های صرع را بشناسید ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

سبزیجات خوش‌طعم و کم‌کربوهیدرات برای دیابت مفید هستند، مانند قارچ، پیاز، بادنجان، گوجه، کلم‌پیچ و کدو انتخاب‌های مناسبی هستند. این سبزیجات را همراه با چاشنی‌هایی مانند سس‌های کم‌چرب، حُمُص، سس گواکاموله و سالسا میل کنید؛ یا آنها را همراه با ادویه‌جاتی مانند رزماری، فلفل قرمز یا سیر کباب کنید. به سالادهای رایج اکتفا نکنید، از کلم، اسفناج و برگ چغندر استفاده کنید. این سبزیجات، سالم، خوش‌طعم و کم‌کربوهیدرات هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سکسکه نوزاد چه زمانی خطرناک است؟ + روش های کاهش سکسکه نوزاد

دلیل سکسکه نوزاد انقباض عضلات و حرکت ناگهانی دیافراگم است. واضح است که این موضوع باعث اذیت شدن آن‌ها می‌شود، اما جای نگرانی نیست، چون سکسکه نوزاد تنها یک دقیقه طول می‏کشد.تحریک عضلات، نوع شیر دادن به نوزاد یا نگه داشتن او در دمایی که باعث سرما خوردگی اش می‌شود، از دیگر عوامل سکسکه نوزاد است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

علل و علائم آبسه مقعد

آبسه آنورکتال (anorectal abscess) به حفره ی عفونی و پر از چرک نزدیک مقعد نیز آبسه مقعدی گفته می شود. این آبسه ممکن است درست در ناحیه سوراخ مقعدی یا به طور عمقی تر در جدار راست روده تشکیل شود. به دلیل آسیب رسیدن به غدد مترشحه داخل مقعد ناشی از عبور مدفوع خشک یا مدفوع اسهالی، این غدد ممکن است عفونی شده و آبسه مقعدی ایجاد شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بیماری واریکوسل در مردان، منجر به ناباروری می‌شود؟

یک سوم از مشکلات ناباروری مربوط به مردان و یک سوم مربوط به زنان است. یک سوم مابقی نیز به عواملی مربوط می‌شود که ناشناخته است. همزمان با آغاز هفته جهانی سلامت مردان از تاریخ ۲۴ خرداد بهتر است با برخی از مشکلات سلامت و باروری در آقایان آشنا شوید. در همین راستا یکی از عوامل ممکن برای ناباروری مردانه ممکن است مربوط به واریکوسل باشد که در این شرایط رگ‌های کیسه بیضه گشاد می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نشانه های صرع را بشناسید

در سلول‌های مغز امواج الکتریکی طبیعی وجود دارد، هرگاه این امواج به صورت طوفان الکتریکی، قسمتی یا همه مغز را به صورت ناگهانی دربر بگیرد، می‌تواند منجر به علائم حرکتی (تشنج)، حسی، روحی و روانی و … شود.براساس آمارهای اعلام شده از سوی انجمن صرع ایران حدود۸۵۰ هزار تا یک میلیون ایرانی با این بیماری درگیرند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید