اعتراف رسمی نماینده اصولگرای مجلس به ترس محافظه کاران از افشا شدن کمک مالی ایران به حزب الله ؛ دلیل اصلی نگرانی دلواپسان از تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم

 

نگام ، بین الملل _ یک نماینده اصولگرای مجلس به صورت رسمی اعتراف کرد که علت واهمه تندروها از تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم ترس از کمک مالی ایران به حزب الله است.

 

سارا آکالین _ علت واهمه و بیم محافظه کاران از لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم که چندی پیش جمعی از طلاب حوزه های علمیه از بیم تصویب آن در مجلس در قم مقابل دفتر علی لاریجانی، رئیس مجلس، تجمع کردند، از سوی یک نماینده مجلس افشا شد.

احمد سالک کاشانی، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به خبرگزاری خانه ملت گفت حتی اگر اکنون حزب الله از نظر این کنوانسیون جزء گروه‌های تروریستی نباشد، پس از
پیوستن ایران به آن حزب الله را نیز به عنوان گروه تروریستی معرفی می‌کنند.

او گفت که این کنوانسیون مشکلاتی را در حوزه مراودات ایران با حوزه مقاومت ایجاد می‌کند.

این نماینده مجلس در ادامه اگر این لایحه تصویب شود، هرگونه نقل و انتقال پولی کشور را باید شفاف کنیم.

در حقیقت پول هایی که به حزب الله داده می شود و حتی سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان در سال ۱۳۹۵ در سخنرانی به مناسبت چهلیمن روز کشته شدن مصطفی بدر الدین در جمع حامیان مقاومت در بیروت صراحتا اعلام کرد.

«شفاف بگویم و خیال تان را راحت کنم. تمام پول و بودجه و سلاح و موشک ما از جمهوری اسلامی ایران می رسد».

حزب الله علنا حمایت ایران از این گروه را اعلام کرد و حال نمایندگان ولایی مجلس از بیم تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم و از اینکه کمک های مالی ایران به حزب الله افشا نشود .
زمانی که صحن علنی وارد بررسی کلیات لایحه مقابله با تامین مالی ترویسم شد با فریادهای بلند خواستار بررسی نشدن این لایحه در مجلس شدند.

حاجی دلیگانی، آزادی خواه، عباس گودرزی، ابطحی، قاضی پور و تعدادی دیگر از اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی با در دست داشتن پلاکاردهایی با فریاد این لایحه را استعماری خواندند.

آنها فضای مجلس را متشنج کردند. در مجلس راه افتاده و دو پلاکارد با این مضمون را در دست داشتند « ملت غیور ایران از پذیرش هر پیمان استعماری بیزار است»، « ملت ایران ما را نخواهد بخشید اگر این لایحه استعماری را مصوب کنیم».

حتی وقتی سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای بیان ارائه گزارش کمیسیون پشت تریبون رفت، نمایندگان اجازه صحبت به او را نمی دادند.

One thought on “اعتراف رسمی نماینده اصولگرای مجلس به ترس محافظه کاران از افشا شدن کمک مالی ایران به حزب الله ؛ دلیل اصلی نگرانی دلواپسان از تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم

Comments are closed.