اخبار روز سیاسی ؛ تابش : دولت موضع خود را نسبت به امنیت بعد از تجمعات شفاف اعلام کند ؛ مشخص کردن محل تجمعات گامی در جهت اجرای قانون اساسی است / در پیامک‎های تهدیدآمیز از نمایندگان چه چیزی خواسته شده بود؟

نگام ، سیاسی _ آیا ملت خسته است؟ مقام معظم می‌گوید هر کس چنین بگوید خودش خسته است ، روحانی: توان قوای دیگر و مردم در کنار دولت قرار بگیرد  ، صدای این آخوند هم از فراخوان پوشالی خامنه ای در حمایت از کالای تولید داخلی در اومده ، نسخه علی خامنه‎ای برای حل مشکلات کشور: توطئه‎ها را بشناسید، اسراف نکنید، سفرهای خارجی نروید! و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور: سکوت دولت از تعویق ۲ماهه بررسی CFT از رضایت نیست

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: دولت با وجودی که موافق مسکوت‌ماندن لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم نبود اما با توجه به شرایط آن روز مجلس، نسبت به رأی مجلس مخالفت نکرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سخنان عباس عبدی در حضور رئیس جمهور: نگرانیم آقای روحانی!!

نگرانیم. با هر کس که سخن می‌گوییم، نسبت به آینده کشور و ایران نگران است. برخی از گذشته‌های دور نگران بوده‌اند، ولی بسیاری نیز در سال‌های اخیر بویژه در یک سال گذشته نگران شده‌اند

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

واکنش عجیب «نماینده اصولگرا» در دفاع از هزینۀ هنگفت سرویس‌های بهداشتی مجلس: از جیب مردم نیست که!

نماینده اصولگرای مجلس در واکنش به اینکه گفته شده خرج تعمیر یک دستشویی در مجلس ۲۶ میلیون تومان شده است، گفت: این هزینه‌ها از جیب مردم نمی‌شود که مردم بتوانند به آن معترض باشند. هزینه‌ها از بودجه‌ای است که برای مجلس مصوب شده است. وی مدعی شد: ما در دوره قبل از روحانی هم رئیس جمهور داشتیم و هیچ کدام در مجموعه ریاست جمهوری استخر نساختند، اما روحانی در مجموعه ریاست جمهوری استخر ساخت.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روحانی: بچه‌ها مچکریم

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری با انتشار تصویری از لحظه‌ی دیدن مسابقه فوتبال ایران و مراکش در حساب کاربری خود در اینستاگرام، نوشت:« با یک بازی حساب شده و پیروزی دلچسب، همه ملت ایران را شاد کردید؛ بچه‌ها مچکریم.»در تصویر منتشر شده، روحانی پیراهن یار دوازدهم تیم ملی فوتبال که پیش از اعزام این تیم به روسیه از سوی بازیکنان و کادر فنی به او اهدا شده بود را بر تن دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تابش در گفت‌وگو با ایلنا:دولت موضع خود را نسبت به امنیت بعد از تجمعات شفاف اعلام کند/ مشخص کردن محل تجمعات گامی در جهت اجرای قانون اساسی است

محمدرضا تابش ، درباره اماکنی که اخیرا هیات دولت برای تجمعات اعتراضی مردم مشخص کرد، گفت: به قول مثالی معروف، کاچی به از هیچی، بهتر است بگویم همین مجوز هم از هیچی بهتر است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عماد افروغ: روحانیون به قدرت خودشان قداست دادند/ قدسی شدن سیاست هزینه نقد را بالا می برد

عماد افروغ  استاد دانشگاه با نسیم بیداری گفت و گویی انجام داده که مشروح آن در ذیل می آید: اهم اظهارات افروغ به شرح زیر است:*وقتی تئوری نوسازی در ایران به کار گرفته شد از ظرف متمرکز استفاده شد، یعنی یک رابطه مرکز- پیرامونی را در کشور درست کردند و این رابطه متکی شد به اقتصاد نفتی.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

یک نماینده مجلس به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد

محمود صادقی با اعلام این خبر در توییتر خود نوشت: دادستان تهران دو فقره ابلاغیه با مشخصات یکسان از شعبه چهار بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه خطاب به وی برای رئیس مجلس فرستاده است. وی افزود: در این ابلاغیه‌ها شاکی و موضوع شکایت مشخص نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

در پیامک‎های تهدیدآمیز از نمایندگان چه چیزی خواسته شده بود؟

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در متن پیامک‌ها از ما می‌خواستند به صراحت مصاحبه کنیم و مخالفت خود را با لایحه FATF اعلام کنیم.محمدجواد جمالی نوبندگانی در خصوص پیامک‌هایی که در مورد لایحه FATF به برخی نمایندگان ارسال شده بود و محتوایی تهدیدآمیز هم داشت، اظهار کرد: چون من عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه بودم بالای ۱۰۰۰ پیامک دریافتی داشتم که تقریبا هم فرمتی یکسان داشت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آیا ملت خسته است؟ مقام معظم می‌گوید هر کس چنین بگوید خودش خسته است

این توصیف خامنه‌ای را خوش نیامد، کسی که گاهی «نظام» خوانده می‌شود و در زبان سیاسی رسانه‌های ایران گاهی «برخی‌ها» و «بعضی‌ها» اشاره به اوست. خامنه‌ای واکنش نشان داده است. شاید مخاطبش عباس عبدی نباشد، اما به هر حال به کسانی که تذکر می‌دهند وضع خراب است، پاسخ می‌دهد و می‌گوید که وضع نظام خوب است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

روحانی در مورد وضعیت اقتصادی: خوشبختانه هیچ کمبودی نداریم

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، می‌گوید که کشور هیچ کمبودی از نظر ارز خارجی و مواد غذایی و دیگر نیازمندی‌های مردم ندارد و مردم تنها باید به آینده اعتماد داشته باشند.اظهارات آقای روحانی روز جمعه ۲۵ خرداد در دیدار مقامات جمهوری اسلامی با علی خامنه‌ای، رهبر حکومت ایران، بیان شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نامه هشدارآمیز جمعی از اصلاح‌طلبان به رئیس دولت‌اصلاحات

در بخشی از این نامه آمده است:«براین اساس امضاکنندگان این نامه پیشنهاد می‌کنند که در جریان شکل‌گیری دور جدید شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، با به‌ عضویت در آوردن چهره‌های ملی و امتحان پس داده که نماد اصلاح‌طلبی‌اند و سپردن مدیریت این شورا به یکی از شخصیت‌‌‌‌‌های مقاوم و ملی، نخست از گسترش احساس تقلیل اصلاح‌طلبی به محافظه‌کاری پیش‌گیری شود و در مرحله بعد به این شورا به مثابه شورایی موقت ماموریت داده شود تا زمینه را برای شکل‌گیری نهاد ملی اصلاحات به عنوان یک سامانه سیاسی وحدت‌بخش میان اصلاح‌طلبان به نحوی که بیش از پیش دموکراتیک و برآمده از روندهای انتخابی، شفاف و منطقی باشد اقدام نماید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

روحانی: توان قوای دیگر و مردم در کنار دولت قرار بگیرد

رئیس‌جمهور با بیان اینکه بیش از گذشته نیاز به تقویت فضای معنوی، وحدت، اعتماد و امید به آینده داریم، تصریح کرد: آنچه باید در کنار دولت قرار گیرد، توان قوای دیگر و به‌ویژه مردم است.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آیت‌الله خامنه‌ای خواستار خودداری از سفرهای خارجی شد

رهبر جمهوری اسلامی بخشی از خطبه‌های نماز را به ذکر دیدگاه‌های خود در مورد مسایل جاری ایران و جهان اختصاص داد و گفت که پیشرفت مردم در زمینه “معنویت و کارهای نیک و اعمال مقرب انسان به خدا” هر سال بیشتر می شود و رواج افطاری در مساجد و خیابان‌ها ذکر کرد به عنوان نمونه‌هایی از این پیشرفت ستود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شکایت «سیف» از سه نماینده مجلس بخاطر حواشی یک جلسه غیرعلنی

محمدجواد جمالی نوبندگانی  با اشاره به جلسه اخیر هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس اظهار داشت: اخیرا آقای سیف رئیس کل بانک مرکزی از سه نفر از نمایندگان مجلس در خصوص حواشی پیش آمده در یکی از جلسات غیرعلنی مجلس شکایت کرده است که این شکایت در هیأت نظارت بررسی شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چرا هیچکس اعتصاب غذای معاون احمدی نژاد را تحویل نگرفت؟/عضوحزب موتلفه:وقتمان بیش از این می ارزد که…

یاران احمدی‌نژاد احتمالا انتظار این همه بی‌تفاوتی را نسبت به اعتصاب غذای حمید بقایی نداشتند. عکس‌ها را منتشر کردند اما نمایش بدن رنجور او نیز خیلی تاثیرگذار نبود. نه دل حامیان دیروز احمدی‌نژاد به درد آمد و نه صدای هواداران حقوق بشر و آزادی بیان بلند شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دفاع روحانی از صندوق رای/درخواست وقت ملاقات رئیس جمهور از وزیر!

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران شامگاه چهارشنبه(۲۳ خرداد) با جمعی از اصحاب رسانه دیدار کرد. این دیدار که آخرین مراسم افطار رئیس جمهور در ماه مبارک رمضان امسال بود حاشیه هایی را به همراه داشت که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بررسی امکان و پشتوانه سیاست‌های کنونی جمهوری اسلامی ایران

پس از سخنان علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر افزایش غنی‌سازی اورانیوم، روز سه شنبه، ١۵ خرداد علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در یک نشست خبری اعلام کرد که زیرساخت ایجاد چند صد هزار سو در تاسیسات غنی‌سازی نطنز آماده شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

جهانگیری: امیدوارم شاهد گسترش صلح و ثبات در سراسر جهان باشیم

اسحاق جهانگیری در این پیام‌ها عید سعید فطر را عید خلوص و یکرنگی دل و اراده و سربلندی در آزمون بندگی حق تعالی توصیف و اظهار امیدواری کرد که به میمنت این عید سراسر مهر و‌ رحمت و در پرتو طاعت ها و عبادت های ماه مبارک رمضان، امت اسلامی بیش از پیش در مسیر کمال و تعالی انسانی گام بردارند و شاهد همبستگی بیشتر مسلمانان و گسترش صلح و ثبات در سراسر جهان باشیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

روایت سیف از جلسه پرتنش مجلس /اگر مطهری و تابش نبودند آسیب جسمی جدی تر بود

در متن یادداشت تلگرامی ولی الله سیف آمده است؛فرا رسیدن عید سعید #مبعث_پیامبر اکرم(ص)، اسوه اخلاق و پیام آور رحمت را به همه هموطنان عزیز تبریک و تهنیت عرض می کنم.امروز که خوشبختانه با تدبیر#رییس_جمهور محترم و همکاری تمامی همکارانم در دولت، مجلس و سایر نهادها و دستگاه‌ها گام بزرگی در جهت سیاست های ارزی کشور و #تک‌نرخی_شدن_ارز برداشته شده است، فرصت را مناسب دیدم تا نکاتی را درباره آنچه در هفته گذشته در صحن علنی مجلس گذشت، بیان کنم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

امام جمعه بندرماهشهر: وضو و غسل با آب بندر ماهشهر اشکال شرعی دارد

از ابتدای ماه مبارک رمضان که نیاز شهروندان به آب با توجه به فصل تابستان و گرمای ۵۰ درجه‌ای چند برابر می‌شود، به گفته برخی از مردم آب شرب مردم بندرماهشهر تنها به مدت کوتاهی در طول روز با پمپ فشار خانگی وصل شده و منازلی که پمپ ندارند در طول روز از آب محروم‌اند اما با وجود فشار کم آب و قطعی مدام آن گزارشات شهروندان حاکی از آن است که این آب دارای بوی لجن بوده و رنگ سیاهی به خود گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عضو اتاق ایران:آقای روحانی ،جنگ روانی کدام است ؟/احمدی نژاد هم در واکنش به گرانی ها می گفت از محله ما زیر قیمت بخرید/سکه خریده اند و ۱۰۰ درصد سود کرده اند چرا باید پولشان را در بانک بگذارند/کارخانه من سه ماه است تعطیل شده/تولیدکننده ها و تجار نمی دانند چه کنند

جمشید عدالتیان درباره علل نابسامانی بازار ارز، سکه، خودرو، مسکن و مواد غذایی به نامه نیوز گفت: به نظر من زمام امور اقتصادی از دست دولت خارج شده و این مسئله همه سیستم را به هم ریخته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پایداری دوباره کلید زد؛ زنگ خطر برای اصولگرایان

گویا برخی خیال درس گرفتن از گذشته را ندارند. اصولگرایان بارها در انتخابات‌های مختلف از تک‌روی آسیب دیده‌ و همیشه هم از ضرورت اتحاد می‌گویند اما نگاهی به رفتارها و اظهارنظرهای برخی طیف های این جناح نشان میدهد که همچنان به سیاق قبل مشق سیاست می‌کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

علی مطهری: لایحه لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم خطری برای کشور ندارد/ برخی فقط می‌خواهند به دولت ضربه بزنند

علی مطهری نایب رئیس مجلس در پاسخ به این سوال که جنس مخالفت ها با «FAFT» و لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) از چه جنسی است گفت: بعضی‌ها به این دلیل مخالفت می کنند که واقعیت و ماهیت مطلب را به درستی نمی دانند و از روی دلسوزی مخالفت می کنند آنها فکر می کنند که اگر این لوایح تصویب شوند کشور دچار خود تحریمی می شود و ممکن است سپاه پاسداران ،حماس و حزب الله به عنوان تروریست مطرح شوند ‌و مشکلاتی برای ما ایجاد شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دادستانی تهران یک وکیل را مجبور به حذف حساب‌هایش در شبکه‌های اجتماعی کرد

زینب طاهری ابتدای خردادماه جاری از احضار خود به شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه به اتهامات «تشویش اذهان عمومی» و «نشر اکاذیب» خبر داده بود.
– زینب طاهری وکالت برخی متهمان امنیتی و عقیدتی از جمله محمدعلی طاهری بنیانگذار «عرفان حلقه» و محمدیاور ثلاث درویش گنابادی محکوم به اعدام را بر عهده دارد.
– او همچنین یکی از هفت وکیلی است که از بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه به دلیل فیلترینگ تلگرام شکایت کرده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نسخه علی خامنه‎ای برای حل مشکلات کشور: توطئه‎ها را بشناسید، اسراف نکنید، سفرهای خارجی نروید!

– علی خامنه‌ای: قدرت‌های شیطانی دائم در حال توطئه و نقشه علیه ملت ایران هستند انشاءالله شکست می‌خورند!
– مردم «بجز سفر زیارتی و عتبات عالیات سفرهای خارجی تفریحی و زائد را کنار بگذارند»!
– خامنه‌ای در نماز تشریفاتی عید فطر بار دیگر ثابت کرد که از اوضاع جامعه و ناتوانی‌ دولت بی‌خبر است. رهبر جمهوری اسلامی و دیگر مقامات رژیم با چنین سخنانی فقط هر بار نشان می‌دهند که انگار در ایران زندگی نمی‌کنند و پشت دیوارهای محافظت شده و در اتومبیل‌های ضدگلوله و شیشه دودی نمی‌توانند آنچه را واقعا در جامعه می‌گذرد ببینند و بشنوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

صدای این آخوند هم از فراخوان پوشالی خامنه ای در حمایت از کالای تولید داخلی در اومده

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پلیس ایران از بازداشت ٧٠٠ نفر در ارتباط با سایت‌های شرط‌بندی خبر داد

سرهنگ علی نیک نفس، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری جرایم سایبری پلیس فتا، به شبکه خبر ایران گفت در این زمینه ۷۵۰ پرونده تشکیل و ٧٠٠ متهم دستگیر و تحویل مقام‌های قضایی شده‌اند.

آقای نیک نفس می‌گوید ٣٧ میلیارد تومان در حساب‌های سایت‌های قمار بوده که مسدود شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید