اخبار روز اقتصادی ؛ ایران در میان ۱۴۰ کشور رتبه ۱۳۸ را در حوزه ایجاد اشتغال دارد/ وام تنها نسخه کارشناسان/تمام درآمدهای خود را صرف هزینه‌های جاری می‌کنیم

نگام ، اقتصادی _ دلار۴۲۰۰ به واردکنندگان لوازم خانگی اختصاص نیافته است/ لوازم خانگی گران می‌شود؟  ، ورود نقدینگی های سرگردان به خودرو به نفع اقتصاد نیست ، فعلا منتظر کاهش سود بانکی نباشید ، مجتبی احمدی: انفجار اقتصادی نزدیک است! ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

ایران در میان ۱۴۰ کشور رتبه ۱۳۸ را در حوزه ایجاد اشتغال دارد/ وام تنها نسخه کارشناسان/تمام درآمدهای خود را صرف هزینه‌های جاری می‌کنیم

مدیر هلدینگ کسب و کار کشور می‌گوید: نرخ پایداری مشاغل در ایران زیر ۵ درصد است. نگاه بسیار عقب‌مانده مدیران ما به اشتغال‌زایی و فساد مطلق حاکم در تیم‌های شبه‌کارشناسی دولت، به فاجعه‌ای که اکنون در زمینه اشتغال و توسعه اقتصادی با آن روبرو هستیم، منجر می‌شود. ما تنها کشوری هستیم که تمامی درآمد ناشی از فروش سرمایه‌های دولتی را به‌جای سرمایه‌گذاری، صرف هزینه‌های جاری می‌کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نایب رییس اتحادیه لوازم خانگی: دلار۴۲۰۰ به واردکنندگان لوازم خانگی اختصاص نیافته است/ لوازم خانگی گران می‌شود؟

نائب رییس اتحادیه لوازم خانگی با اشاره به تاکید وزیر صنعت مبنی بر عدم افزایش قیمت لوازم خانگی تصریح کرد: دلار ۴۲۰۰ تومانی به واردکنندگان لوازم خانگی تعلق نگرفته بنابراین با احترامی که برای وزیر صنعت قائلم، مخالف تاکید ایشان درباره بالا نرفتن قیمت لوازم خانگی هستم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ورود نقدینگی های سرگردان به خودرو به نفع اقتصاد نیست

در بازه ای زمان بانک ها به دلیل پرداخت سود مشارکت بالا، بهترین مکان برای نقدینگی های سرگردان بودند اما همزمان با کاهش نرخ سود بانکی با هدف حمایت از تولید، این منابع از بانک ها خارج و راهی بازارهای موازی همچون طلا و سکه و همچنین ارز شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فعلا منتظر کاهش سود بانکی نباشید

از سال ۱۳۹۳ و با به اوج رسیدن نرخ سود در بانک‌ها که تا بیش از ۳۰ درصد رسیده بود، بانک مرکزی تصمیم به اصلاح نرخ سود گرفت و در چند مرحله و بر اساس کاهش نرخ تورم اصلاحاتی را در سود انجام داد، به طوری که در مرحله اول سود سپرده سالانه به ۲۲ درصد رسید و در ادامه‌ به ۲۰ و ۱۸ درصد کاهش یافت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مجتبی احمدی: انفجار اقتصادی نزدیک است!

نرخ دلار آمریکا از کانال ۷۰۰۰ تومان عبور کرده و هر سکه تمام به قیمتی بالاتر از ۲ میلیون ۵۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد؛ این بالاترین قیمتی است که دلار و سکه تا کنون به خود دیده‌اند. گرانی کالاها و خدمات به نگرانی‌های مردم دامن زده و عده زیادی برای حفظ ارزش دارایی‌های خود به سمت بازار سکه، دلار، مسکن و خودرو هجوم برده‌اند. این مسئله باعث افزایش نرخ اجاره‌بها و رشد سرسام‌آور قیمت خودرو شده است. دو خودروساز بزرگ ایرانی نیز بر این موج سوار شده‌اند و با احتکار محصولات خود، در پی سودهای بادآورده هستند. نابسامانی اقتصاد ایران در حالی است که هنوز تحریم‌های آمریکا اجرایی نشده‌اند. عماد اسماعیلی، کارشناس اقتصادی با بیان اینکه افزایش بی‌رویه قیمت‌ها واکنشی نسبت به تحریم‌های پیش روست، در مصاحبه با «شبکه رسانه‌ای بیان» می‌گوید: «مسائل کنونی در سوءمدیریت دولت و فعالیت‌های غیرقانونی سپاه نیز ریشه دارد و اگر این سوءمدیریت و تحریم‌ها ترکیب شوند، باید منتظر انفجار اقتصادی باشیم.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید