اخبار روز اجتماعی ؛ کدام مناطق تهران بیشترین آلودگی صوتی را دارند؟ / رئیس اتحادیه دامداران ایران: دامداران دیگر پولی برای خرید علوفه ندارند و گاو شیری هم مانند مرغ از بین خواهد رفت ـ صنعت دامداری رو به نابودی می‌رود

نگام ، اجتماعی _ انتقاد تندگویان از گرفتن ورودی از شهروندان برای تماشای فوتبال در فضاهای باز شهری ، نمی‌توان به منع خشونت در محیط کار با چند مقاوله‌نامه‌ امیدوار بود/سازمان جهانی کار دولت‌ها را بازخواست نمی‌کند  ، تهران به عنوان “شهری تاب‌آور” طراحی نشده است ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

کدام مناطق تهران بیشترین آلودگی صوتی را دارند؟

آلودگی هوا یکی از معضلاتی است که تمام کشورهای جهان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و برای رفع این مشکل اقدامات فراوانی انجام شده است.آلودگی صدا یکی دیگر از انواع آلودگی‌ در شهرها به ویژه شهر تهران است که به یک معضل بزرگ برای ساکنان آن و حتی محیط زیست شهر تبدیل شده است و در این میان شهروندان غربی تهران بیشتر از هر منطقه‌ای با آن مواجه هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رئیس اتحادیه دامداران ایران: دامداران دیگر پولی برای خرید علوفه ندارند و گاو شیری هم مانند مرغ از بین خواهد رفت ـ صنعت دامداری رو به نابودی می‌رود

حسین نعمتی، رئیس اتحادیه دامداران ایران در گفتگو با خبرگزاری دولتی کار ایران (ایلنا) هشدار داد که صنعت دامداری رو به نابودی می‌رود. به گفته او، قیمت شیر و محصولات لبنی برای مصرف‌کننده افزایش یافته اما قیمت خرید شیر خام از دامداران هنوز افزایش نیافته است درحالی‌که علوفه و نهاده‌های دامی گران‌تر شده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

انتقاد تندگویان از گرفتن ورودی از شهروندان برای تماشای فوتبال در فضاهای باز شهری

محمد مهدی تندگویان با بیان اینکه باید سرانه‌های دسترسی شهروندان در شهر تهران را برای همه، به یک میزان و با یک فرم مشخص برقرار کنیم، گفت: از یکسو در تهران با مشکل جمعیت پذیری مواجهیم که معلوم نیست تا کی و کجا ادامه خواهد داشت که  مقصر آن مردم شهر نیستند بلکه مقصر اصلی نبود سیاست‌های لازم برای کنترل مهاجرت‌ها به شهر تهران است و از سوی دیگر اتفاق بدتری که در تهران افتاده، نوعی مهاجرت داخلی در شهر  است که چندین بار هشدار آن را داده‌ام.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عضو هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری:نمی‌توان به منع خشونت در محیط کار با چند مقاوله‌نامه‌ امیدوار بود/سازمان جهانی کار دولت‌ها را بازخواست نمی‌کند

ناصر چمنی (نماینده ایران در صد و هفتمین اجلاس کنفرانس بین‌المللی کار) که در محل سازمان جهانی کار برگزار شده بود، گفت: از آنجا که مقاوله‌نامه‌های سازمان جهانی کار ضمانت اجرایی ندارد، نمی‌توان نسبت به منع خشونت در محیط کار از طریق وضع مقاوله‌نامه‌های جدید امیدوار بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۱۰ عامل “تاب‌آوری شهری” چیست؟ ؛ تهران به عنوان “شهری تاب‌آور” طراحی نشده است

علیرضا فلاحی در توضیح مفهوم تاب آوری و استفاده از آن در حوزه شهری اظهار کرد: واژه تاب آوری واژه جدیدی نیست و پیش از این بیشتر بر مسائل محیط زیستی نظارت دارد. چند وقتی است که از واژه تاب آوری در حوزه شهری هم استفاده می‌شود. واژه‌ای که در خود ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و زیست محیطی و تا حدودی کالبدی را جای داده است. در حوزه شهری پیش از این با بحث آسیب‌پذیری برابر مخاطرات مواجه بودیم؛ اما این واژه بیشتر شامل بحث‌های فیزیکی و کالبدی می‌شود؛ در حالی که تاب‌آوری مفاهیم ماهوی را نیز در خود جای داده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید