اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ تصاویر/ از همایون شجریان تا نوید محمدزاده، واکنش هنرمندان به پیروزی ایران در جام‌جهانی/ سیداحمد سیدنیا درگذشت

نگام ، فرهنگ و هنر _ پرونده تجاوز جنسی «سیلوستر استالونه» در دادستانی لس آنجلس ، داستان‌هایی که در دل خوانندگان جوان جا باز می‌کرد!  ، کمدی سیاه اکران خوک ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

تصاویر/ از همایون شجریان تا نوید محمدزاده، واکنش هنرمندان به پیروزی ایران در جام‌جهانی

جمعه ۲۵ خرداد ماه به روزی بسیار با اهمیت در تاریخ ایران تبدیل شد، روزی که تیم ملی فوتبال ایران توانست پس از ۲۰ سال بار دیگر طعم شیرین برد را در جام جهانی بچشد و مردم کشور را غرق در شادی وصف ناشدنی کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سیداحمد سیدنیا درگذشت

زنده‌یاد سید احمد سیدنا کار مطبوعاتی خود را از سال ۱۳۴۵ با روزنامه «توفیق» آغاز کرد و این همکاری تا پایان فعالیت آن روزنامه ادامه داشت. او از اعضای اصلی تحریریه توفیق بود. پس از آن با چندین مجله دیگر از جمله «کاریکاتور» و «فکاهیون» برای مدتی کوتاه همکاری کرد. مدتی برای برنامه‌های طنز رادیو و تلویزیون مطلب نوشت. با آغاز فعالیت مجله «گل آقا» از نویسندگان و همکاران اصلی مجلات «گل آقا» شد و تا پایان با این مجله همکاری کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پرونده تجاوز جنسی «سیلوستر استالونه» در دادستانی لس آنجلس

دادستانی لس آنجلس بررسی پرونده تازه ای درباره «سیلوستر استالونه» را آغاز کرد؛ این بازیگر مشهور آمریکایی به تجاوز متهم شده است.ماه نوامبر گذشته زنی با مراجعه به اداره پلیس شهر «سانتامونیکا» از این ستاره بزرگ هالیوود شکایت کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

داستان‌هایی که در دل خوانندگان جوان جا باز می‌کرد!

فهیمه رحیمی را می‌توان از نویسندگان تاثیر گذار روزگار خود دانست. شاید این ادعا کمی عجیب به نظر برسد ولی اگر تنها به این دلیل اقامه کنیم که نویسندگان بسیاری دنباله رو نوع رمان نویسی او شدند، می‌توان برای دامنه تاثیر گذاری آثار رحیمی بسنده باشد. “ابلیس کوچک”، “اتوبوس”، “آریانا”، “اشک و ستاره”، “باران”، “بانوی جنگل”، “پاییز را فراموش کن”، “پریا”، “پنجره”، “تاوان عشق”، “حرم دل”، “خلوت شب‌های تنهایی”، “خیال تو”، “روزهای سرد برفی” تنها برخی از آثار این نویسنده هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کمدی سیاه اکران خوک

پس از گذشت بیش از یک ماه از اکران فیلم سینمایی “خوک” به کارگردانی مانی حقیقی، فروش فیلم چندان خوب نبوده است، رقمی در حدود ۸۰۰ میلیون تومان. از آنجا که با فیلمی پرزرق و برق و پرلوکیشن روبه‌رو هستیم، این فروش را می‌توان شکست تجاری بزرگی برای سرمایه‌گذارانش قلمداد کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید