اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ احتمال بهره مندی گلکسی نوت ۹ از دکمه فیزیکی شاتر با کارکرد دوگانه/ ابداع ماده منفجره جدیدی که می‌تواند TNT را منسوخ کند

نگام ، علم و تکنولوژی _ روزنه امید سکونت انسان در فضا با کشف نوع جدیدی از فتوسنتز ، نوتیفیکیشن های قدرت گرفته از هوش مصنوعی به جیمیل iOS آمدند ، چگونه گوشی را شارژ کنیم تا عمر باتری افزایش یابد؟ از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

احتمال بهره مندی گلکسی نوت ۹ از دکمه فیزیکی شاتر با کارکرد دوگانه

در حال حاضر پرچمداران سامسونگ علاوه بر دکمه پاور و کنترل حجم صدا، مجهز به یک دکمه فیزیکی دیگر برای فراخوانی دستیار بیکسبی هستند. حال شینده شده احتمال دارد گلکسی نوت ۹ مجهز به یک دکمه اختصاصی برای عکاسی و همچنین ثبت اسکرین شات ها باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ابداع ماده منفجره جدیدی که می‌تواند TNT را منسوخ کند

به نظر می‌رسد دوره ترینیتروتولون انفجاری یا همان TNT به پایان رسیده است، چرا که محققان آزمایشگاه ملی لوس آلاموس (LANL) و آزمایشگاه تحقیقاتی ارتش ایالات متحده در ابردین مریلند، یک ماده منفجره جدید ابداع کرده‌اند که دارای همان قدرت TNT است، اما امن‌تر و زیست‌سازگارتر است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

روزنه امید سکونت انسان در فضا با کشف نوع جدیدی از فتوسنتز

یک تیم بین المللی از محققان زیست‌شیمی‌دان “کالج سلطنتی لندن” (Imperial College London)  دریافتند که طیف گسترده‌ای از”جلبک سبزآبی” (blue-green algae) که نوعی”سینوباکتری‌ها” (cyanobacteria) است و در دریاچه‌های آب شیرین یافت می‌شوند، می‌تواند از طریق فتوسنتز مواد شیمیایی گیاهی ضروری برای زنده ماندن، حتی در شرایط نور کم را با قرار گرفتن در معرض نور مادون قرمز ایجاد کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نوتیفیکیشن های قدرت گرفته از هوش مصنوعی به جیمیل iOS آمدند

از این که موبایل‌تان با نوتیفیکیشن‌های پی در پی بمباران شود بیزارید؟ اگر پاسختان مثبت است، مطمئنا از شنیدن این خبر خوشحال می‌شوید که جیمیل برای iOS با راهکاری تازه، نحوه ارسال نوتیفیکیشن‌ ایمیل‌های جدید را بهینه‌سازی کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چگونه گوشی را شارژ کنیم تا عمر باتری افزایش یابد؟

متخصصان فعال در حوزه تکنولوژی همواره به کاربران گوشی‌های هوشمند، لپ تاپ و سایر وسایل الکترونیکی مجهز به باتری توصیه می‌کنند که با رعایت نکات مهمی می‌توانند عمر مفید باتری دستگاه‌های خود را به طور قابل توجهی افزایش دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید