اخبار روز حقوق بشر ؛ تشخیص تومور استخوانی؛ گزارشی از آخرین وضعیت پزشکی آرش صادقی در زندان / کولبر قطع عضو شده به خاطر خسارت مین منفجر شده به جریمه نقدی محکوم شد

نگام ، حقوق بشر _ خودکشی یک پناهجوی ایرانی در اردوگاه نائورو ، بدرفتاری با خانواده زندانی سیاسی در دادگاه سقز به خودکشی منجر شد ، «اعتصاب غذای» ده درویش زن در زندان قرچک ورامین ، تشخیص تومور استخوانی؛ گزارشی از آخرین وضعیت پزشکی آرش صادقی در زندان ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

دلیل بازداشت نسرین ستوده شکایت بازپرسی از دادسرای کاشان است؛ مهدی پیتام، بازپرس پرونده شاپرک شجری‌زاده، یکی از دختران خیابان انقلاب که ستوده وکلاتش را برعهده داشته

رضا خندان، همسر نسرین ستوده، وکیل سرشناس دادگستری زندانی شنبه ۲۶ خرداد در پستی فیس‌بوکی نوشت که علت بازداشت ستوده شکایت یک بازپرس از دادسرای کاشان است. نسرین ستوده در تماس تلفنی با خندان به او توضیح داده که در پی شکایت مهدی پیتام، بازپرس پرونده شاپرک شجری‌زاده، یکی از دختران خیابان انقلاب به زندان اوین منتقل شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کولبر قطع عضو شده به خاطر خسارت مین منفجر شده به جریمه نقدی محکوم شد

دادگاه شهر پیرانشهر، لقمان وحید، کولبر حدودا سی ساله اهل شین آباد پیرانشهر را که چندی پیش یک چشم و یک پایش را در اثر انفجار مین از دست داده است، به اتهام عبور غیر قانونی از مرز و خسارت مین منفجر شده به پرداخت ۲۳ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

خودکشی یک پناهجوی ایرانی در اردوگاه نائورو

سازمان «اتحاد آکسیون پناهجویی» (RAC)، یک سازمان مدافع حقوق پناهندگان در استرالیا جمعه ۱۵ ژوئن / ۲۵ خرداد اعلام کرد که پیکر بی‌جان این مرد ۲۶ ساله درون چادر محل زندگی خانواده او در اردوگاه RCP۳ نائورو کشف شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بدرفتاری با خانواده زندانی سیاسی در دادگاه سقز به خودکشی منجر شد

فرزند ۲۰ ساله مصطفی سلیمی، زندانی سیاسی زندان سقز که روز دوشنبه ۲۲ خردادماه جهت انجام کار اداری در رابطه با پیگیری وضعیت پدرش به شعبه ۶ دادیاری سقز مراجعه کرده بود، مورد تحقیر و توهین از سوی قاضی دادگاه و دیگر مسئولان شعبه قرار گرفت. این جوان در نهایت پس از بازگشت به منزل در اثر فشارهای وارده اقدام به خودکشی کرده است و هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان در کما به سر می برد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

«اعتصاب غذای» ده درویش زن در زندان قرچک ورامین

در دو روز گذشته گزارش‌هایی از حمله گارد زندان به زنان درویش زندانی در زندان قرچک در روز چهارشنبه، ۲۳ خرداد، منتشر شده است.در همین حال صدیقه خلیلی، مادر سپیده مرادی، یکی از این زنان، در مصاحبه با رادیوفردا گفته بود که زنان درویش در اعتراض به عدم تحویل کارت تلفن دست به اعتراض زده بودند که مسئولان زندان «از تعدادی از زندانیان با جرائم قتل و قاچاق خواسته‌اند آنان را ضرب و شتم کنند».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تشخیص تومور استخوانی؛ گزارشی از آخرین وضعیت پزشکی آرش صادقی در زندان

آرش صادقی، کنشگر مدنی محبوس در زندان رجایی شهر کرج روز چهارشنبه به بیمارستان مدنی کرج اعزام شد. پس از عکسبرداری از شانه و بازوی‌ او در این محل مشخص شد که کتف‌ این زندانی دچار تومور استخوانی شده است. آقای صادقی مدتهاست که از مشکلات پزشکی در سایه محرومیت های درمانی رنج می برد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید