زنان درویش گنابادی در اعتراض به خشونت در زندان اعتصاب غذا کردند

نگام ، حقوق بشر – وب سایت خبری “مجذوبان نور”، نزدیک به دراویش گنابادی ایران طی خبری اعلام کرد که زنان درویش در زندان قرچک ورامین در اعتراض به رفتار خشونت آمیز با آنها، اعتصاب غذا کرده‌اند.

 

سارا آکالین – بر این اساس، زنان درویش زندانی در پی تهاجم روز چهارشنبه‌ گارد زندان قرچک و اعمال خشونت سازمان‌یافته، دست به اعتصاب غذا زدند.

گارد زندان قرچک که پیش‌تر، زندانیان جرائم عمومی را علیه زنان درویش زندانی شورانده بود، روز چهارشنبه در اقدامی غافلگیرانه و به بهانه‌ آرام کردن جو زندان، آنان را به صورت انفرادی به بندهای مختلف زندان انتقال و با باتوم و شوکر مورد ضرب و شتم قرار داده است.

خانواده‌های زنان درویش حال برخی از این زنان را وخیم گزارش کرده‌اند.

زنان درویش زندانی پیش‌تر در هنگام دستگیری نیز به‌شدت شکنجه شده بودند اما به وضعیت جسمی آنان رسیدگی نشده است و از کمترین امکانات درمانی نیز محروم هستند.

هرچند دادستان عمومی و انقلاب قرچک در مصاحبه با رسانه‌های داخلی، خبر ضرب و شتم زنان درویش زندانی را تکذیب کرده و نشر اخبار زنان را جوسازی رسانه‌ای دانسته، اما طبق آخرین گزارش‌های به‌دست‌آمده از زندان زنان، حمله‌ خشونت‌بار گارد زندان قرچک در شامگاه ۲۲ خرداد به زنان درویش زندانی به حدی بوده است که شیما انتصاری یکی از زندانیان بر اثر ضربات شوکر تعادلش را از دست داده و تمام سطح بدنش دچار آسیب و کبودی شده، سپیده مرادی دیگر زندانی زن در اثر ضربات بیهوش شده، مریم فرسیابی در اثر ضربات دچار کبودی شده و آویشا جلال‌الدین از ناحیه گردن دچار آسیب‌دیدگی شده‌اند.

در ادامه این گزارش آمده است دکتر نازیلا نوری نیز کماکان در سلول انفرادی است و زنان درویش همگی در اعتصاب غذا هستند .

این گزارش با اشاره به وضعیت نامناسب زندان قرچک می‌افزاید: جیره غذایی این زندان مدت یک ماه است به اتمام رسیده و زندانیان مواد غذایی خود را از فروشگاه تهیه می‌کنند.
مأموران زندان قرچک با ضبط کارت‌های خرید زنان درویش مانع از خرید این زندانیان درویش شده و بدین وسیله آنها را از داشتن مواد غذایی و خصوصاً آب محروم کرده‌اند.

این در حالی است که امروز از زندان رجایی‌شهر با خانواده درویش محمد ثلاث تماس گرفته شده و گفته اند که فردا برای آخرین ملاقات با محمد ثلاث به زندان بروند. ثلاث محکوم به اعدام است.