اخبار روز سیاسی ؛ روحانی اصلاح‌طلب‌تر از عارف شد ؛ از اصلاحات، انکار ، از اعتدال، اصرار/ چگونه همه پروژه‌های بزرگ کشور فقط به ۲۷ شرکت واگذار می‌شود؟ / خداحافظی دسته جمعی از جمنا

نگام ، سیاسی _ عضو کمیسیون شوراها: مجلس به دنبال حذف «مجوز» برای تجمعات است  ، مخالفت دولت با سوال نمایندگان از وزیر نفت/ مجلس لایحه حمایت از حقوق کودکان را بررسی کند  ، متن چند پیامک تهدیدآمیز به نمایندگان را ببینید/ تهدید با اسم رمز «وطن فروش» ، دولت پاسخگوی آشفتگی‌های جدید اقتصادی نیست/چرخش سیاسی مدافعان دولت ، اصلاحات شکست خورد! شکست را نمی‌توان اصلاح کرد! و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

روحانی اصلاح‌طلب‌تر از عارف شد/از اصلاحات، انکار از اعتدال، اصرار

پس از اعتراضات دی ماه سال گذشته، لزوم تعیین مکان برای شهروندان جهت راهپیمایی و تظاهرات در دست کار مسئولین قرار گرفت. هر چند تعیین مکان و سازماندهی تجمعات به عهده وزارت کشور است اما اعضای شورای شهر تهران هم برای این طرح آستین بالا زدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

قربانیان دعوای وزیر و نظام مهندسی؟ ؛ چگونه همه پروژه‌های بزرگ کشور فقط به ۲۷ شرکت واگذار می‌شود؟
 از آذر ماه سال گذشته که عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی موضوع اصلاح برخی ایرادات موجود در اداره سازمان های نظام مهندسی ساختمان را در دستور کار قرار داد، همواره یکی از این اشکالات را موضوع توزیع کوپنی سیستم ارجاع کار در نظام مهندسی عنوان می کرد که بر اساس این سیستم تنها تعداد معدودی از میان ۱۲۰ هزار مهندس عضو نظام مهندسی ساختمان استان تهران می توانند پروژه های بزرگ مقیاس را برای خود جذب کنند.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

خداحافظی دسته جمعی از جمنا

جمنا آمد تا مدلی مستمر و پایدار برای کارتشکیلاتی نیروهای ارزشگرا باشد و در ابتدای کار نیز با ابهت ظاهر شد ولی نیروهای شاخص آن در یکسال گذشته یکی پس از دیگری با گرفتن مسئولیت‌های اجرایی راه خود را از این مجموعه جدا می‌کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عطریان‌فر: کفن پوشان، کفن را در بیاورند و لباس زندگی بپوشند / کفن پوشیدن متعلق به وقتی است که بخواهیم از برجام خارج شویم

عضو حزب کارگزاران سازندگی گفت: حرکت‌های تندروها خودجوش نیست. از یک مراکزی هدایت می‌شود، کسانی که وظیفه کنترل دارند خودشان هدایت‌کننده برخی از این تندروی‌ها هستند.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عضو کمیسیون شوراها: مجلس به دنبال حذف «مجوز» برای تجمعات است

در شرایطی که هنوز بحث مصوبه دولت برای تعیین مکان‌هایی جهت تجمعات اعتراضی داغ است، ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از حذف الزام «دریافت مجوز برای برگزاری تجمعات» خبر داده است.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اژه‌ای: از پرونده احمدی‌مقدم و بنیاد تعاون ناجا اطلاع ندارم؛ باید بپرسم / اختلاف‌نظر قوه‌قضاییه و وزارت اطلاعات در پرونده دری اصفهانی عجیب نیست / رهایی ۳ متهم پرونده مه‌آفرید از اعدام

معاون اول و سخنگوی قوه‌قضاییه درباره سرنوشت سه متهم محکوم به اعدام پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی، انتقاد رئیس بانک مرکزی از قوه‌قضاییه، اخلال در نظام اقتصادی از طریق احتکار خودرو، مشکلات موسسات مالی و پرونده فرمانده سابق ناجا توضیحاتی ارائه کرد.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روزنامه جمهوری اسلامی: این‌بار مداح جوان به جای ترامپ، خودی را زیر آتش گرفت

شعرخوانی علیه دولت در نماز عید فطر تهران امسال هم برای دومین سال پیاپی ادامه یافت. این‌بار مداح جوان به جای آنکه به ترامپ که آمریکا را از برجام خارج کرد حمله کند، خودی ها را زیر آتش گرفت.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

با شکایت یکی از نزدیکان قالیباف انجام شد:احضار الهام فخاری به دادگاه

الهام فخاری در توییتر نوشت: «‏در پی مصوب شدن طرح تحقیق و تفحص عملکرد موسسه همشهری طی سال‌های ۸۴ تا ۹۶، آقای مهدی ذاکری، مدیرعامل سابق همشهری، با شکایت از من، به‌عنوان عضو شورا، احضار به شعبه ۴ دادگاه فرهنگ و رسانه برایم ابلاغ شده است. ‏جای پرسش است که ایشان به‌عنوان دانش‌آموخته حقوق و با سابقه مدیریت در دستگاه قضایی، چرا در پی این طرح و تلاش برای شفافیت، دست به کار شکایت شده‌اند!»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

معاون پارلمانی رییس جمهور مطرح کرد؛مخالفت دولت با سوال نمایندگان از وزیر نفت/ مجلس لایحه حمایت از حقوق کودکان را بررسی کند

معاون پارلمانی رئیس جمهور در خصوص مطرح شدن استیضاح وزیر نفت گفت: یکی از نقطه‌های جذاب برای دشمنان ما وزارت نفت است که تضعیف آن به نفع کشور نیست.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ابراهیمی بررسی کرد؛ چرا تنها فوتبال می‌تواند مردم ایران را خوشحال کند؟

چند سالی است که ثبات در فوتبال ملی برقرار است و نتیجه آن صعود دو دوره متوالی به جام‌جهانی شده است. پس می‌بینیم وقتی در حوزه‌ای ثبات و وحدت داریم چقدر خوب می‌توانیم نتیجه کار خود را ببینیم.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رییس جمهور و وزرا در سال گذشته چه تعداد تذکر کتبی دریافت کرده‌اند؟

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تذکرات کتبی نمایندگان در یک سال گذشته (سال دوم فعالیت مجلس دهم) ۲۹۱۲ عدد بوده، گفت که از این میان ۵۴۳ تذکر کتبی مربوط به رییس‌جمهور بوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

امیری :تضعیف وزارت نفت در شرایط فعلی به نفع کشور نیست/ مجلس، لوایح اولویت‌دار دولت را خارج از نوبت بررسی کند

حسینعلی امیری درباره مطرح شدند استیضاح وزیر نفت از سوی چندین نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: سوال،‌ استیضاح، تحقیق و تفحص حق نمایندگان مجلس است. مجلس علاوه بر قانون‌گذاری وظیفه نظارتی هم دارد اما سؤال این جا است در چه شرایطی و چگونه موضوع به این مهمی مطرح می‌شود؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عکس | متن چند پیامک تهدیدآمیز به نمایندگان را ببینید/ تهدید با اسم رمز «وطن فروش»

روز یکشنبه هفته گذشته لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم در دستور کار مجلس بود. حال آنکه از روز قبل از آن صدها پیامک برای نمایندگان ارسال شده بود که آنها را از رای به این لایحه بازمی‎داشت. پیامک‎هایی که بعضا متن‎های تهدید آمیز داشت. آنچه در ادامه می‎بینید، محتوای برخی از این پیامک‎هاست که از سوی نمایندگان به دست خبرآنلاین رسیده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

توئیت شدیدالحن نماینده تهران خطاب به علم‎الهدی

سیاست > مجلس – محمود صادقی به سخنان اخیر امام جمعه مشهد در خطبه عیدفطر که به نمایندگان هشدار داده بود با تصویب FATF نامشان به عنوان «وطن فروش» در تاریخ ثبت نشود، در توئیتر واکنش نشان داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پیشنهاد ویژه حسین شریعتمداری به جهانبخش، سامان قدوس، رامین رضاییان و …

فیفا در اعتراض به مراسم نوحه‌خوانی که قبل از شروع بازی ایران و کره در استادیوم آزادی صورت گرفته بود، کشورمان را به پرداخت ۴۵ هزار فرانک جریمه محکوم کرد! و یا آقای احسان حدادی قهرمان دوو‌میدانی کشورمان در مسابقات ۲۰۱۲ لندن، تنها به این علت که روی پیراهنش کلمه مقدس «یا حسین (ع)» نقش بسته بود، با توبیخ! روبرو شد و یا اعلام کرده‌اند که در صورت خودداری کشتی‌گیران میهن اسلامیمان از مواجهه با ورزشکاران رژیم کودک‌کش و جعلی اسرائیل، کشتی ایران را از صحنه همه مسابقات حذف می‌کنند و سخن درباره آن است که بعید نیست در صورت تکرار، کل ورزش ایران را حذف کنند! و… در همان حال یقه می‌درند که ورزش را نباید سیاسی کرد!

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

علیرضابیگی : دولت پاسخگوی آشفتگی‌های جدید اقتصادی نیست/چرخش سیاسی مدافعان دولت

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمار کارآفرینان در کشور که در سال ۹۰ یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بوده در سال ۹۵ به ۸۰۰ هزار نفر تقلیل یافته است، به عبارت دیگر ۴۰۰ هزار نفر کارآفرین یا خانه نشین شده‌اند و یا در زندان به سر می‌برند و یا کشور را ترک کرده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بیانیه ده‌ها فعال سیاسی در حمایت از «مذاکره مستقیم» ایران و آمریکا

غلامحسین کرباسچی، احمد منتظری، ابوالفضل بازرگان، جلال جلالی زاده، جمیله کدیور، صدیقه وسمقی، حسن فرشتیان، رضا علیجانی، حسین کروبی، عیسی سحرخیز، حسن امینی، محمدصادق جوادی حصار، علی کشتگر، ویدا فرهودی، حمید آصفی و بهروز خلیق از جمله امضاکنندگان این بیانیه‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

معاون روحانی تهدید شدن نمایندگان به دادن رای منفی به یک لایحه را تایید کرد

معاون پارلمانی رئیس جمهور ایران ضمن تایید گزارش «تهدید» حضوری و پیامکی چند نماینده مجلس با هدف واداشتن آنها به مخالفت با لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تروریسم، خواستار پیگیری نهادهای امنیتی در این زمینه شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تحصن محمد نوری زاد، محمد ملکی، جعفر پناهی، داود فرهادپور و فریده مرادخانی مقابل زندان اوین در حمایت از نسرین ستوده

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اقتصاد مقاومتی / رامین کامران

اخیراً خامنه ای ندا داده که با این مشکلات اقتصادی بهتر است که مردم از سفر به خارج و طبعاً خارج کردن ارز احتراز کنند، ولی افزوده که البته رفتن به زیارت اشکالی ندارد.شنیدن چنین حرفی از رهبر جمهوری اسلامی ابداً مایۀ تعجب نیست، حال هر قدر هم با حساب دو دوتا چهاری مردم عادی نخواند. دلیلش هم روشن است، منطق ایدئولوژی مذهبی، اینجا و در این موقعیت هم طبق معمول، بر منطق ملی برتری داده شده.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اصلاحات شکست خورد! شکست را نمی‌توان اصلاح کرد!

کسانی که در روی کار آمدن جمهوری اسلامی نقش و حتی در آن مقام‌های عالی‌رتبه داشته‌اند و بدون تایید رهبری نظام امکان نداشت به آن جایگاه دست یابند، چه نقشی حالا و در آستانه‌ی تغییر و تحولاتی که در فضای جامعه موج می‌زند، برای خود قائل هستند؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فوتبال و سیاست و عشق: از معجزه و شعارهای ممنوعه تا شادی و تشویق رضاشاه!

پیروزی دراماتیک ملی‎پوشان ایران در برابر تیم ملی مراکش که به صدرنشینی این تیم در روز اول بازی‎های گروه B ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه منجر شد مهم است و همه را خوشحال کرد. این پیروزی که نتیجه‌ی بدبیاری مراکشی‌ها بود بازتاب زیادی پیدا کرده که بخشی از آنها رنگ و بوی سیاسی و اجتماعی بیشتری دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید