اخبار روز بین الملل ؛ همدستی ترامپ با اعراب خلیج فارس علیه ایران چه عواقبی دارد؟/ حزب کمونیست عراق به خروج از ائتلاف سائرون اشاره کرد

نگام ، بین الملل _ آمریکا آماده پیوستن به مذاکرات صلح با طالبان است ، راهکار دولت آلمان برای نگه داشتن کمپانی ها در تهران: تشکیل دفتر مشاوره در مورد ایران / تضمین های اعتباری صادراتی که برلین پشتیان آنهاست، سر جای خود باقیست  ، روسیه و عربستان «خواستار افزایش تولید نفت اوپک می‌شوند» ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

لوبلاگ تحلیل کرد:همدستی ترامپ با اعراب خلیج فارس علیه ایران چه عواقبی دارد؟

امروز اگر چه پرزیدنت دونالد ترامپ در مورد موفقیت دیپلماتیکش با کره شمالی سخن می گوید. اما وی نتوانسته به وعده های خوش بینانه خود در منطقه خاورمیانه جامه عمل بپوشاند و دیپلماسی آمریکا در این منطقه با شکست همراه بوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

حزب کمونیست عراق به خروج از ائتلاف سائرون اشاره کرد

حزب کمونیست عراق که هم‌پیمان ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی صدر است، اعلام کرد که اگر ائتلاف‌ها در راستای سهمیه‌بندی تشکیل شوند از این ائتلاف خارج خواهد شد.این اقدام در پی اعلام ائتلاف اخیر مقتدی صدر با گروه‌های حشد شعبی به رهبری هادی العامری صورت گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آمریکا آماده پیوستن به مذاکرات صلح با طالبان است

در پی اعلام تمدید نامحدود آتش‌بس با طالبان از سوی اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان و انتشار تصاویر امیدوارکننده‌ای از ملاقات نیروهای دولتی با جنگجویان طالبان به مناسبت عید فطر، وزارت خارجه آمریکا هم اعلام کرده آماده پیوستن به مذاکرات صلح با طالبان است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

راهکار دولت آلمان برای نگه داشتن کمپانی ها در تهران: تشکیل دفتر مشاوره در مورد ایران / تضمین های اعتباری صادراتی که برلین پشتیان آنهاست، سر جای خود باقیست

وزارت اقتصاد آلمان در بیانیه‌اش اعلام کرد که لغو تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران بر اساس «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) بر سر جای خود باقی است و تضمین‌های اعتباری صادراتی که برلین پشتیبان آنها است، همچنان در دسترس قرار دارند.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روسیه و عربستان «خواستار افزایش تولید نفت اوپک می‌شوند»

وزیر نیروی روسیه می‌گوید دولت او و عربستان سعودی قصد دارند از سازمان کشورهای صادرکننده نفت، «اوپک»، بخواهند تا برای سه ماهه سوم سال جاری میلادی میزان تولید نفت را تا ۱.۵ میلیون بشکه در روز افزایش دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید