اخبار روز اجتماعی ؛ استاندار تهران از “پیش فروش نوزاد” در تهران خبر داد/ عضو شورای شهر: مسلمانان اهل سنت در تهران نمازخانه و مسجد ندارند /جلسه شورای تامین استان تهران: آیا درهای استادیوم آزادی باز می‌شود؟

نگام ، اجتماعی _ کلنگ زنی پلاسکو بدون اخذ جواز/اجازه ندهیم پلاسکو مانند گود کنار برج میلاد شود ، بحران آب: شدت‌گرفتن خشکسالی و افزایش بی‌رویه آب‌های زیرزمینی در چهارمحال و بختیاری به خشک‌شدن ۳۰۰ رشته قنات در سه سال گذشته و کم‌آب‌شدن دیگر قنات‌های این استان انجامیده ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

استاندار تهران از “پیش فروش نوزاد” در تهران خبر داد

محمدمقیمی (استاندار تهران) در رابطه با اظهارات اخیر عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مبنی بر پیش‌فروش نوزاد در تهران به دلیل وجود مشکلات اقتصادی، بیان داشت: خبرهایی مبنی بر فروش نوزاد را شنیده‌ایم، اما اینکه شورای اجتماعی استانداری مطالعه‌ای در این خصوص انجام داده باشد را نداشته‌ایم، ضمن اینکه بهزیستی متولی این کار است، این اتفاق وجود دارد، اما شورای اجتماعی گزارش و تحقیقی را در این خصوص انجام نداده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عضو شورای شهر: مسلمانان اهل سنت در تهران نمازخانه و مسجد ندارند

حجت نظری، عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه پیش از این نیز اعلام کردم لازم است برای مسلمانان اهل سنت مسجدی ساخته شود، گفت: حدود یک میلیون نفر از مسلمانان اهل سنت در تهران زندگی می‌کنند، اما نمازخانه و مسجد ندارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

جلسه شورای تامین استان تهران: آیا درهای استادیوم آزادی باز می‌شود؟

یک منبع مطلع از میان عوامل تهیه مقدمات پخش مسابقات جام جهانی در استادیوم آزادی، به زمانه گفته که از یک هفته مانده به نوروز از گروهی دعوت شده بود تا مقدمات پخش مسابقات جام جهانی فوتبال از استادیوم آزادی را فراهم کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کلنگ زنی پلاسکو بدون اخذ جواز/اجازه ندهیم پلاسکو مانند گود کنار برج میلاد شود

علی اعطا صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران، با بیان اینکه در سالگرد تخریب پلاسکو در تذکری اعلام کردم که نحوه مواجهه ما با ساختمان پلاسکو به کارنامه مدیریت شهری بدل می‌شود، گفت: در روز عید فطر کلنگ آغاز عملیات اجرایی پلاسکو زده شد اما این اتفاق تعجب آور بود چرا که نه جواز آن صادر شده و نه نقشه مصوب دارد و حتی درخواستی از سوی مالک برای تشکیل پرونده در کمیسیون ماده پنج نیز داده نشده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بحران آب: شدت‌گرفتن خشکسالی و افزایش بی‌رویه آب‌های زیرزمینی در چهارمحال و بختیاری به خشک‌شدن ۳۰۰ رشته قنات در سه سال گذشته و کم‌آب‌شدن دیگر قنات‌های این استان انجامیده

طاهر نوربخش، مدیر آب، خاک و امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری می‌گوید که از میان بیش از ۸۰۰ رشته قنات این استان، ۳۰۰ رشته قنات در سه سال گذشته خشک و بقیه نیز به کم‌آبی دچار شده‌اند. به گفته این مقام مسئول، دلیل خشک‌شدن قنات‌ها علاوه بر شدت‌گرفتن خشکسالی، استفاده بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی برای آبیاری باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی بوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید