اخبار روز ترکیه ؛ آیا آمریکا می تواند برای حمله به ایران از پایگاه انجرلیک ترکیه استفاده کند؟/ حمله افراد ناشناس به خودروی ایلکای گوندوغان فوتبالیست ترک‌تبار آلمان

نگام ، ترکیه _ آمریکا در رتبه ششم کشورهایی که ترکیه بیشترین صادرات را به آنها دارد ، اردوغان: مناطق گردهمایی تروریستها در قندیل را هدف قرار دادیم ، تردد مسافر از فرودگاههای استانبول رکورد شکست ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

آیا آمریکا می تواند برای حمله به ایران از پایگاه انجرلیک ترکیه استفاده کند؟

بنعلی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه با حضور در برنامه «انتخابات زودهنگام» کانال یوتیوپ بابالا تی وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه «اگر آمریکا خواستار استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک برای حمله به ایران شود، واکنش ترکیه چه خواهد بود»، گفت:

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

حمله افراد ناشناس به خودروی ایلکای گوندوغان فوتبالیست ترک‌تبار آلمان

به گزارش رسانه های آلمان، اتومبیل شخصی ایلکای گوندوغان، فوتبالیست ترک‌تبار تیم ملی آلمان که در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ حضور دارد، در شهر کلن از سوی افراد ناشناس مورد حمله قرار گرفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آمریکا در رتبه ششم کشورهایی که ترکیه بیشترین صادرات را به آنها دارد

بر اساس داده های سازمان آمار ترکیه (TÜİK)، آمریکا پس از آلمان، انگلستان، ایتالیا، فرانسه و اسپانیا در رتبه ششم کشورهایی قرار دارد که ترکیه بیشترین میزان صادرات را به آنها داشته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اردوغان: مناطق گردهمایی تروریستها در قندیل را هدف قرار دادیم

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی گفتگوی زنده در یک برنامه تلویزیونی در ارتباط با عملیات قندیل گفت :” در جریان عملیات‌های اخیر مناطق بسیار مهم گردهمایی این گروه تروریستی را هدف حمله قرار دادیم. هنوز نتیجه این حمله را دریافت نکردیم ولی هدف قرار گرفتن آنها قطعی است”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تردد مسافر از فرودگاههای استانبول رکورد شکست

تردد مسافران از خطوط داخلی و خارجی فرودگاه‌های بین المللی آتاترک و صبیحه گوکچن استانبول طی ۵ ماه اخیر سال جاری به ۴۰ میلیون و ۴۵۱ هزار و ۴۹۸ نفر رسید که این میزان از جمعیت ۱۶۱ کشور جهان بیشتر است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید