اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ واکنش نوید محمدزاده به پست اعتراضی علی کریمی/ ژان لوک گدار و ابراهیم گلستان در یک فیلم سینمایی همبازی می‌شوند

نگام ، فرهنگ و هنر _ معاون کنسرواتوار چایکوفسکی: موسیقی سنتی ایران بسیار به فرهنگ روسیه نزدیک است / ایرانیان روح و جان به موسیقی سمفونیک می‌بخشند ، گبرلو :گزارشگری عادل فردوسی پور در شب مسابقه ایران و مراکش فاجعه بود/خیابانی حرفه ای تر بود ، آنجلینا جولی، بازیگر سرشناس آمریکایی به عنوان فرستاده ویژه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از موصل عراق بازدید کرد و خواستار کمک جامعه بین‌الملل به ساکنان جنگ‌زده و روند بازسازی آن شهر شد ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

واکنش نوید محمدزاده به پست اعتراضی علی کریمی/ عکس

نوید محمدزاده پست اینستاگرامی علی کریمی که درباره گرانی قیمت کالاهای مختلف در چند ماه اخیر بود را در اینستاگرام منتشر کرد.او در توضیح این پست نوشت: «همراه شو عزیز.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ژان لوک گدار و ابراهیم گلستان در یک فیلم سینمایی همبازی می‌شوند

این فیلمساز ایرانی تصمیم دارد برای فیلم جدید خود از حضور ژان لوک گدار و ابراهیم گلستان بهره ببرد.درجشنواره کن امسال برای دریافت جایزه «نخل طلای ویژه» به ژان لوک گدار برای فیلم «کتاب تصویر» میترا فراهانی، بعنوان یکی ازتهیه کننده‌های این فیلم روی صحنه رفت و آن‌را دریافت کرد و از سوی ژان لوگ گدار، ازجشنواره و داوران تشکر کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

معاون کنسرواتوار چایکوفسکی: موسیقی سنتی ایران بسیار به فرهنگ روسیه نزدیک است / ایرانیان روح و جان به موسیقی سمفونیک می‌بخشند

مارگاریتا کاراتیگینا معاون کنسرواتوار چایکوفسکی مسکو درباره ایران گفت: ایران فرهنگی غنی دارد. این کشور توانسته موسیقی سنتی خودش را حفظ و در عین حال گسترش دهد. همچنین ایران این توانایی را دارد که از موسیقی سمفونیک غرب به‌خوبی استفاده کند. موسیقی سنتی ایران که خاص این کشور است برایمان بسیار جالب است. از نظر فرهنگی این موسیقی بسیار به فرهنگ روسیه نزدیک است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گبرلو :گزارشگری عادل فردوسی پور در شب مسابقه ایران و مراکش فاجعه بود/خیابانی حرفه ای تر بود

محمود گبرلو مجری سابق برنامه هفت در اینستاگرام خود نوشت :گزارشگری عادل فردوسی پور در شب مسابقه ایران و مراکش فاجعه بود نشان داد او مدیر و مجری لحظات بحران و هیجان نیست و در مقابل جواد خیابانی چقدر پخته و حرفه ای این لحظه حیاتی رو گزارش کرد. یکبار دیگه فیلم رو ببینید و کلمات فردوسی پور رو گوش کنید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آنجلینا جولی، بازیگر سرشناس آمریکایی به عنوان فرستاده ویژه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از موصل عراق بازدید کرد و خواستار کمک جامعه بین‌الملل به ساکنان جنگ‌زده و روند بازسازی آن شهر شد

کمتر از یک‌سال از بیرون‌راندن گروه «دولت اسلامی» (داعش) از موصل، دومین شهر بزرگ عراق می‌گذرد. آنجلینا جولی، بازیگر سرشناس آمریکایی به عنوان فرستاده ویژه کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان (UNHCR) شنبه ۱۶ ژوئن / ۲۶ خرداد به این شهر جنگ‌زده سفر کرد و از جامعه بین‌المللی خواست تا ساکنان آن را فراموش نکنند و به فرآیند بازسازی آن یاری برسانند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید