اخبار روز حقوق بشر ؛ بازداشت رضا خندان، همسر نسرین ستوده در برابر زندان اوین/ وکیل محمد ثلاث باباجانی: زمان دقیق اجرای حکم موکلم هنوز اعلام نشده است

نگام ، حقوق بشر _ یک مقام قضایی در خوزستان: ۱۰ کارگر بازداشت شده فولاد اهواز به تدریج آزاد خواهند شد ، نماینده مجلس؛ شرایط قابل قبولی در زندان های کشور وجود ندارد ، اعتراض به صدور حکم‌های سنگین برای فعالان دانشجویی در دانشگاه تهران ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

بازداشت رضا خندان، همسر نسرین ستوده در برابر زندان اوین

رضا خندان، همسر نسرین ستوده، وکیل سرشناس دادگستری یکشنبه ۲۷ خرداد در برابر زندان اوین بازداشت شد.او و شمار دیگری از فعالان مدنی و گروهی از وکیلان دادگستری برای نشان‌دادن اعتراض به بازداشت ستوده و درخواست آزادی او در برابر زندان اوین تجمع کرده بودند.به گزارش کمپین حقوق بشری «نه به زندان نه به اعدام»، نیروهای امنیتی معترضان را در برابر اوین ضرب و شتم کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

وکیل محمد ثلاث باباجانی: زمان دقیق اجرای حکم موکلم هنوز اعلام نشده است

زینب طاهری درباره دیدار موکل خود با خانواده و فرزندانش گفت: روز گذشته از زندان رجایی‌شهر با خانواده آقای ثلاث تماسی گرفته شده مبنی بر این که می‌توانند ملاقاتی با وی داشته باشند. حدود یک ساعت پیش که با فرزندان آقای ثلاث صحبت کردم گفتند در راه زندان رجایی‌شهر هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

یک مقام قضایی در خوزستان: ۱۰ کارگر بازداشت شده فولاد اهواز به تدریج آزاد خواهند شد

یک مقام قضایی در اهواز که نامش فاش نشده تائید کرده است: ۱۰ کارگر گروه ملی صنعتی فولاد اهواز همچنان در بازداشت هستند و به تدریج آزاد خواهند شد. او اتهام این کارگران را «اخلال در نظم عمومی» و« تحریک سایر کارگران در اجتماعات اخیر» اعلام کرد. به گفته این مقام قضایی بیش از ۵۰ کارگر فولاد اهواز در ارتباطات با اعتراض‌های اخیر بازداشت شده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نماینده مجلس؛ شرایط قابل قبولی در زندان های کشور وجود ندارد

یحیی کمالی پور نماینده جیرفت و عنبرآباد و عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت که شرایط قابل قبولی در زندان های کشور وجود ندارد. کمالی پور با تاکید براینکه درحال حاضر زندان ها دارای مشکلات بسیاری هستند، تصریح کرد “اگر دستگاه قضایی به این مسائل آگاه بوده و درجهت حل مشکلات اقدام قابل قبولی انجام نداده است باید نسبت به این مشکلات پاسخگو باشد، زیرا بازرسی و ارایه گزارش های مقطعی به مسئولان دستگاه قضایی خیلی درحل مشکلات زندان ها تاثیر ندارد؛ متاسفانه مشکلات زندان ها روز به روز درحال افزایش بوده و میزان آن نسبت به سالیان گذشته کاهش نداشته است”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اعتراض به صدور حکم‌های سنگین برای فعالان دانشجویی در دانشگاه تهران

دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در اعتراض به صدور احکام سنگین قضائی برای همکلاسی‌های بازداشت‌شده خود تجمع کردند.این دانشجویان یکشنبه ۲۷ خرداد با در دست داشتن پلاکاردهای اعتراضی از استادان علوم اجتماعی خواستند که سکوت خود را در برابر این احکام سنگین بشکنند.روی پلاکاردهای دانشجویان شعارهایی از این دست نوشته شده بود: «دانشجو مجرم نیست»؛ «تسلیت دانشگاه، تسلیت دانشجو».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید