اخبار روز بین الملل ؛ انتقاد ملانیا ترامپ از جدا کردن کودکان مهاجران غیرمجاز/ نخست‌وزیر اسرائیل: نیروهای ایران باید از تمام خاک سوریه بیرون بروند

نگام ، بین الملل _ بازدید «آنجلینا جولی» از موصل و گفت و گو با خانواده‌های آسیب دیدگان جنگ ، ارتش سوریه: ائتلاف به موضع ما در البوکمال حمله کرده؛ آمریکا تکذیب کرد ، طالبان با رد تمدید آتش‌بس حملات خود را از سر گرفت ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

انتقاد ملانیا ترامپ از جدا کردن کودکان مهاجران غیرمجاز

ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا، در یک موضع گیری علنی کم سابقه خواهان پایان یافتن سیاست جدا کردن مهاجران غیر مجاز از فرزندان آنها شده است.بنا بر سیاست تازه دولت آقای ترامپ، اشخاصی که به طورغیر قانونی از مرز مکزیک وارد خاک آمریکا بشوند دستگیر و تحت پیگرد قضایی کیفری قرار می گیرند و فرزندان آنها به مراکز اسکان موقت فرستاده می شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نخست‌وزیر اسرائیل: نیروهای ایران باید از تمام خاک سوریه بیرون بروند

نخست‌وزیر اسرائیل در تماس‌های تلفنی تازه و جداگانه با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، بار دیگر تاکید کرد که «اسرائیل با حضور نظامی ایران و هم‌پیمانان آن در سوریه کنار نخواهد آمد».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بازدید «آنجلینا جولی» از موصل و گفت و گو با خانواده‌های آسیب دیدگان جنگ

«آنجلینا جولی»، بازیگر سرشناس هالیوود و سفیر ویژه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از غرب موصل در عراق دیدن کرد.او میان ساختمان های ویران شده و آوار به جای مانده از نبرد با داعش گذشت و با خانواده‌هایی که خانه شان را از دست داده اند صحبت کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ارتش سوریه: ائتلاف به موضع ما در البوکمال حمله کرده؛ آمریکا تکذیب کرد

رسانه‌های دولتی سوریه به نقل از یک مقام نظامی می‌گویند «هواپیمای ائتلاف به رهبری آمریکا» در شرق آن کشور به «یکی از مواضع ارتش حمله کرده‌است». ارتش ایالات متحده انجام حملات هوایی در منطقه یادشده را تکذیب کرده‌است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

طالبان با رد تمدید آتش‌بس حملات خود را از سر گرفت

در پایان آتش بس سه روزه بین دولت افغانستان و طالبان، این گروه عملیات خود را از سر گرفت و به پاسگاه‌های پلیس و نیروهای امنیتی در ولایت لغمان در شرق افغانستان حمله کرده است.به گفته یک فرمانده پلیس محلی، در ولسوالی الیشنگ در هشت کیلومتری شهر مهترلام، مرکز لغمان، جنگ در این منطقه آغاز شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید