اخبار روز ترکیه ؛ ادامه عملیات ضد تروریستی نیروهای مسلح ترکیه در قندیل/ یک فروند کشتی باربری ترکیه در حال غرق شدن در دریای آدریاتیک است

نگام ، ترکیه _ استقبال ترکیه از پایبندی به آتش‌بس میان دولت افغانستان و طالبان ، تاکید دولت مالزی بر گسترش روابط اقتصادى با ترکیه ، مشارکت گسترده اتباع ترکیه مقیم فرانسه در انتخابات ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

ادامه عملیات ضد تروریستی نیروهای مسلح ترکیه در قندیل

در حملات هوایی علیه مواضع پ.ک.ک در قندیل در ۱۲ ژوئیه ۲۶ تروریست از جمله سرکرده خودخوانده پ.ک.ک-ک.ج.ک در منطقه از پای درآمده و پناهگاهها، مخفیگاه ها و انبار مهمات این گروه منهدم شدند. در عملیات نیروهای مسلح ترکیه در تاریخ ۱۵ ژوئیه نیز ۳۵ تروریست پ.ک.ک به هلاکت رسیدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

یک فروند کشتی باربری ترکیه در حال غرق شدن در دریای آدریاتیک است

وزارت حمل و نقل، دریانوردی و زیرساخت کرواسی اعلام کرد: یک فروند کشتی باربری به نام «هاکسا» با پرچم ترکیه در سوحلی جزیره «ژابوکا» در دریای آدریاتیک دچار آب گرفتگی شده و غرق خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

استقبال ترکیه از پایبندی به آتش‌بس میان دولت افغانستان و طالبان

وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: “از پایبندی دولت افغانستان و گروه طالبان به آتش بس موقت اعلام شده به مناسبت عید سعید فطر، ابراز خرسندی کرده و از تمدید آتش بس توسط محمد اشرف غنی رئیس جمهور این کشور استقبال و حمایت می کنیم”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تاکید دولت مالزی بر گسترش روابط اقتصادى با ترکیه

وان عزیزه وان اسماعیل، معاون نخست وزیر مالزی در دیدار با مروه صفا کاواکجی، سفیر ترکیه در کوالالامپور گفت: ترکیه و مالزی برای کمک و یاری به جهان اسلام باید دارای اقتصادی قوی داشته و کشورهایی مستقل باشند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مشارکت گسترده اتباع ترکیه مقیم فرانسه در انتخابات

شهروندان ترک ساکن فرانسه برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و بیست و هفتمین دوره انتخابات پارلمانی ترکیه به پای صندوق های رای مستقر در مراکز دیپلماتیک ترکیه رفتند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید