اخبار روز حقوق بشر ؛ ماموران وزارت اطلاعات ۱۲۰ نسخه کتاب “پنجاه سال کانون نویسندگان ایران” را ضبط کردند / نسرین ستوده از داخل زندان: اگر بازداشتم ادامه پیدا کند من هم روسریم را در داخل زندان برمی‌دارم

نگام ، حقوق بشر _ پس از ۵ ماه، محرومیت آرش صادقی و گلرخ ایرایی از ملاقات کماکان ادامه دارد ، متهم ردیف اول پرونده “قتل بنیتا” اعدام شد ، آزادی یک تن از زندانیان نصیرآبادی با تودیع وثیقه ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

ماموران وزارت اطلاعات ۱۲۰ نسخه کتاب “پنجاه سال کانون نویسندگان ایران” را ضبط کردند

عصر روز یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ماموران وزارت اطلاعات ۱۲۰ نسخه کتاب “پنجاه سال کانون نویسندگان ایران” (شامل ۳۰ دوره ۴ جلدی) که توسط هیئت تحریریه‌ی کمیسیون پنجاه سالگی کانون نویسندگان ایران به مناسبت پنجاه سالگی این نهاد غیردولتی منتشر شده بود را ضبط کردند و با خود بردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نسرین ستوده از داخل زندان: اگر بازداشتم ادامه پیدا کند من هم روسریم را در داخل زندان برمی‌دارم

همسر نسرین ستوده که پس از بازداشتش برای اولین بار او را امروز (یکشنبه ۲۷ خرداد ماه) در زندان اوین ملاقات کرده است به کمپین حقوق بشر در ایران گفت این وکیل دادگستری گفته بازپرس پرونده به او گفته به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام بازداشت شده است اما از مصادیقی که برای آن عنوان کرده‌اند اجتماع و تبانی با شاپرک شجری‌زاده، یکی از دختران خیابان انقلاب است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پس از ۵ ماه، محرومیت آرش صادقی و گلرخ ایرایی از ملاقات کماکان ادامه دارد

آرش صادقی، کنشگر مدنی محبوس در زندان رجایی شهر کرج و همسر وی گلرخ ابراهیمی ایرایی که در بند زنان زندان اوین به سر می‌برد، از حدود پنج ماه قبل از ملاقات با یکدیگر در این زندان محروم شده‌اند. محرومیت غیرقانونی این زوج از دیدار با یکدیگر باعث افزایش نگرانی از بابت سلامت و وضعیت جسمی آقای صادقی شده است. یک منبع مطلع ضمن تایید این خبر به هرانا گفت که خانوادههای ایرایی و صادقی امروز جهت گرفتن مجوز دیدار حضوری این زوج زندانی به دفتر دادیار ناظر زندان مراجعه کردند ولی این مقام قضایی حتی حاضر نشد اجازه ورود این خانواده‌ها به دفتر خود را بدهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

متهم ردیف اول پرونده “قتل بنیتا” اعدام شد

سحرگاه امروز، متهم ردیف اول پرونده “قتل بنیتا کودک هشت ماهه”، اعدام شد. بنیتا دختر هشت ماهه‌ای بود که ۲۹ تیر سال گذشته، توسط دو سارق ربوده و پیکر بی‌جان این دختر بچه صبح روز چهارم مرداد داخل خودروی پراید در شهرستان پاکدشت کشف شد. گفتنی است که متهم ردیف دوم این پرونده نیز در ارتباط با عناوین اتهامی مختلف، جمعاً به ۱۳ سال حبس، ۱۱۱ ضربه شلاق و دو سال اقامت اجباری در شهرستان ایذه محکوم شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آزادی یک تن از زندانیان نصیرآبادی با تودیع وثیقه

روز یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ یک تن از بازداشت شدگان پرونده “جوانان نصیرآباد” با تودیع قرار وثیقه از زندان مرکزی زاهدان آزاد شد.هویت این زندانی “عبدالستار باران‌زهی”، حدودا ۳۱ ساله از بند ۴ زندان مرکزی زاهدان توسط هرانا احراز شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید