اخبار روز بین الملل ؛ وزیر سابق اسرائیلی به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت شد/ آمریکا از هم‌پیمانان خواست اعدام ‘بی‌رحمانه’ محمد ثلاث را محکوم کنند

نگام ، بین الملل _ بودجه بی‌سابقه نظامی آمریکا در سنا رای آورد ، ترامپ: اجازه نمی‌دهم آمریکا اردوگاه مهاجران شود ، ائتلاف عربی ضمن بمباران «حدیده» از حوثی‌های یمن خواست بندر را ترک کنند ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

وزیر سابق اسرائیلی به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت شد

شین بت دیروز دوشنبه ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) در اطلاعیه‌ای گفت که دادستانی ناحیه بیت‌المقدس روز جمعه آقای سیگو را رسما به همکاری با دشمن، جاسوسی علیه اسرائیل و انتقال چندین پیام به دشمن متهم کرده است.به ادعای سرویس امنیت داخلی اسرائیل، گونن سیگو از سوی سرویس‌های اطلاعاتی ایران به کار گرفته شده و به عنوان مامور آنها فعالیت کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آمریکا از هم‌پیمانان خواست اعدام ‘بی‌رحمانه’ محمد ثلاث را محکوم کنند

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعدام محمد ثلاث در ایران را ‘بی‌رحمانه و ناعادلانه’ خوانده است و با محکوم‌کردن آن، از کشورهای هم‌پیمان آمریکا هم خواست این اقدام حکومت ایران را محکوم کنند.این درویش گنابادی صبح دوشنبه به اتهام قتل سه نفر از ماموران پلیس ایران اعدام شد.هتر نوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در بیانیه‌ای گفت که “اعدام تسریع‌شده محمد ثلاث، آخرین نمونه بی اهمیتی رژیم ایران به حقوق بشر شهروندانش است.”

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بودجه بی‌سابقه نظامی آمریکا در سنا رای آورد

سنای آمریکا بودجه ۷۱۶ میلیارد دلاری دفاعی ایالات متحده را تصویب کرد. در این رای گیری بیش از سی سناتور دموکرات هم رای مثبت دادند.دوشنبه شب ۲۸ خرداد به وقت واشنگتن (بامداد سه شنبه به وقت ایران)، سنای آمریکا با ۸۵ رای مثبت در مقابل تنها ده رای منفی، بودجه دفاعی ایالات متحده را تصویب کرد. این لایحه برای تبدیل به قانون تنها به تصویب مجلس نمایندگان نیاز دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ترامپ: اجازه نمی‌دهم آمریکا اردوگاه مهاجران شود

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه ۲۸ خرداد گفته است، اجازه نخواهد داد که ایالات متحده به اردوگاه پناهجویان و مهاجران تبدیل شود.دونالد ترمپ گفته است: ایالات متحده به اردوگاهی برای مهاجران تبدیل نخواهد شد، به مرکز نگهداری پناهجویان بدل نخواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ائتلاف عربی ضمن بمباران «حدیده» از حوثی‌های یمن خواست بندر را ترک کنند

مواضع شورشیان حوثی مورد حمایت ایران در بندر «حدیده» از سوی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به شدت مورد بمباران هوائی قرار گرفت. همزمان میانجی سازمان ملل متحد تلاش دارد به خاطر حفظ جان غیرنظامیان نیروهای حوثی را به ترک حدیده تشویق کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید