اخبار روز اجتماعی ؛ بی‌توجهی مسئولان نسبت به وقوع “زلزله‌ خاموش” در کشور،”فرو نشست زمین” بتدریج ساختمان‌ها را از بین می‌برد/ شهردار مشهد: برخی سازمان‌ها مصلحت دیدند که بازی‌های فوتبال جام‌جهانی روسیه در اماکن عمومی نمایش داده نشود

نگام ، اجتماعی _ راز سکوت قربانیان تجاوز و تعرض ؛ از تهران تا ایرانشهر  ، افزایش مشارکت محلی در تصمیم‌گیری موجب کاهش شکار غیرمجاز می‌شود ، ارتباط متهم پرونده ی ایرانشهر با نهادهای قدرت صحت دارد؟  ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

بی‌توجهی مسئولان نسبت به وقوع “زلزله‌ خاموش” در کشور/”فرو نشست زمین” بتدریج ساختمان‌ها را از بین می‌برد

محمد جواد بلورچی با بیان اینکه پدیده فرونشست زمین در تهران پدیده‌ای است که به صورت وضعی و آرام در وسعت بسیار زیاد در حال رخداد است، گفت: فرونشست زمین در تهران در برخی نواحی با ترک‌هایی همراه است که این ترک‌ها می‌تواند به ساختمان‌ها آسیب‌رسان و خطر‌آفرین باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شهردار مشهد: برخی سازمان‌ها مصلحت دیدند که بازی‌های فوتبال جام‌جهانی روسیه در اماکن عمومی نمایش داده نشود

مشهدی‌ها نمی‌توانند مسابقه فوتبال ایران و اسپانیا در جام‌جهانی روسیه را در امکان عمومی تماشا کنند. رضا تقی‌زاده خامسی شهردار مشهد گفته که در این رابطه نمی‌تواند اقدامی انجام دهد چون زمان اندکی تا مسابقه بعدی باقی مانده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

راز سکوت قربانیان تجاوز و تعرض ؛ از تهران تا ایرانشهر

شاید اصلا فرقی هم نکند که چه فرد یا افرادی به تعدادی از دختران در ایرانشهر تعرض کردند، درست همانطور که بعد از آن‌همه سروصدا، حالا دیگر کمتر ویدئوی از صحبت‌های ناظم متعرض به کودکان دانش آموز مدرسه غرب تهران دست به دست می‌شود. در واقع صورت مساله حل شده است. افکار عمومی همچنان نمی‌تواند از جابه‌جایی نام قربانی و مقصر به راحتی عبور کند، وقتی ماه‌ها و شاید سالها طول می‌کِشد تا کسی که قربانی تعرض و تجاوز شده ، زبان بگشاید و از رنجی بگوید که بر او رفته است. عواملی که باعث می‌شود قربانی آزار جنسی خود را مقصر بداند چیست و چرا قانون و نتوانسته است، جایگزین مناسبی برای برخی برچسب زدن‌های فرهنگی به قربانیان آزارجنسی بیابد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بررسی تصمیم سازمان محیط زیست در صدور پروانه‌های شکار ؛افزایش مشارکت محلی در تصمیم‌گیری موجب کاهش شکار غیرمجاز می‌شود

یک کارشناس حوزه حیات وحش با بیان اینکه اگر انگیزه برای شکار غیرمجاز به‌ویژه در میان جوامع محلی بالا باشد و حیات‌وحش به عنوان سرمایه ملی دیده نشود، امر حفاظت در طول زمان بازنده خواهد بود، تاکید کرد: هنر مدیران حیات‌وحش در این است که با ایجاد ارتباط بین شکار مجاز و جوامع محلی، آنان را در مزایای آن بهره‌مند کنند تا بتوانند به‌تدریج میزان شکار غیرمجاز کاهش دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ارتباط متهم پرونده ی ایرانشهر با نهادهای قدرت صحت دارد؟

طیبه سیاوشی در پاسخ به این پرسش که با توجه به تکرار خشونت علیه زنان، لایحه تامین امنیت زنان چه زمانی به مجلس ارسال و تکمیل می شود، گفت: با توجه به اینکه حوزه زنان بسیار حساس است، مباحث آن باید مورد توجه و کارشناسی دقیق قرار گیرد تا قوانین تدوین شود و منافع زنان در جوامع شهری و روستایی تامین شود.وی ادامه داد: بر سر این لایحه بین مسئولان زن و مرد و فعالان حوزه زنان اجماع وجود ندارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید