اخبار روز ترکیه ؛ اردوغان: سومین نیروگاه هسته ای در راه است / بولوی ترکیه میزبان اردوهای تدارکاتی باشگاههای فوتبال جهان/ تمجید اردوغان از کریستیانو رونالدو

نگام ، ترکیه _ موفقیت تیم های ترکیه در مسابقات جهانی پهپادها ، صادرات چرم ترکیه به ۲ میلیارد دلار می رسد ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

اردوغان: سومین نیروگاه هسته ای در راه است

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در گفتگو با جوانان از طریق شبکه های اجتماعی تاکید کرد که ترکیه با احداث نیروگاه برق هسته‌ای آک کویو اکتفا نخواهد کرد و سومین نیروگاه هسته ای نیز در راه است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بولوی ترکیه میزبان اردوهای تدارکاتی باشگاههای فوتبال جهان

شهر بولو که دارای یکی از تمیزترین و سالم ترین آب و هوا در ترکیه است، با سرمایه گذاری های عظیم در بخش گردشگری ورزشی و با اردوگاه های مدرن و پیشرفته از آمادگی کامل برای میزبانی از باشگاه های داخلی و خارجی فوتبال برخوردار است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تمجید اردوغان از کریستیانو رونالدو

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با تمجید از بازی کریستیانو رونالدو در بازی تیم پرتقال مقابل اسپانیا در جام جهانی روسیه٬ رویکرد این بازیکن در مسئله فلسطین را بسیار با اهمیت دانسته و از وی تقدیر کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

موفقیت تیم های ترکیه در مسابقات جهانی پهپادها

تیم‌هایی از دانشگاه‌های ییلدیز تکنیک و استانبول تکنیک ترکیه در شانزدهمین دور «مسابقات بین‌المللی هواپیماهای بدون سرنشین» که در ایالت مریلند آمریکا و با حضور ۶۹ دانشگاه از سراسر جهان از جمله دانشگاه هاروارد و استنفورد برگزار شد، با کسب مقام‌های هفتم و هشتم در میان ۱۰ دانشگاه برتر این مسابقات جای گرفتند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

صادرات چرم ترکیه به ۲ میلیارد دلار می رسد

مصطفی شن‌اوجاک، رئیس اتحادیه صادرکنندگان چرم و مصنوعات استانبول در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: صادرات ترکیه طی ۱۱ ماه اخیر به صورت پیوسته افزایش یافته و تجارت آن به ۱۷۸ کشور صورت می گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید