اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ دستگاهی که به افراد ناشنوا امکان مکالمه می‌دهد/ نرم افزار Gmail از این پس به شما امکان می‌دهد اعلان‌ها را تنها به ایمیل های مهم محدود کنید

نگام ، علم و تکنولوژی _ USB Type-C فراتر از یک درگاه ، مخمری که قانون جهانی DNA را نقض می‌کند  ، تولید نانو پودرهای استخوانی با کاربرد در دندانپزشکی و ارتوپدی ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

دستگاهی که به افراد ناشنوا امکان مکالمه می‌دهد

در حالیکه در حال حاضر برنامه‌های تبدیل گفتار به متن زیادی وجود دارد که کاربران ناشنوا را قادر به خواندن آنچه که افراد دیگر می‌گویند، می‌کند، اما آنها اغلب همراه با سر و صدای پس‌زمینه هستند یا در زمان صحبت چند نفر به صورت همزمان کارایی خود را از دست می‌دهند.اما دستگاه SpeakSee یک سیستم چند میکروفون جدید است که گویا عملکرد بسیار بهتری دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نرم افزار Gmail از این پس به شما امکان می‌دهد اعلان‌ها را تنها به ایمیل های مهم محدود کنید

همان‌طور که می‌دانید همه ایمیل‌ها از اهمیت یکسانی برخوردار نیستند. برای مثال شما باید به بعضی از ایمیل‌ها در اسرع وقت پاسخ دهید و برای گروهی دیگر از ایمیل‌ها شاید چندان عجله‌ای نداشته باشید. خبر خوش این‌که نرم‌افزار Gmail در بروزرسانی جدید نسخه iOS به اعلان‌های هوشمندتر مجهز شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

USB Type-C فراتر از یک درگاه

USB (Universal Serial Bus) به طور کلی به استاندارد اتصال دستگاه، شارژ و ارتباط گفته می‎شود. یو اس بی ها نیز از پیشترفت تکنولوژی بی بهره نماندند بطوریکه یو اس بی های نوع C می توانند ۱۰۰ وات انرژی را انتقال دهند که نسبت به نسخه های قبل از خود پیشرفت چشمگیری داشتند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مخمری که قانون جهانی DNA را نقض می‌کند

شبیه به سیستم صفر و یک کد باینری که به برنامه کامپیوتری می‌گویند چکار باید بکند، سلول‌های زنده نیز از دستورالعمل‌های کد شده در DNA برای ساخت ارگانیسم‌ها پیروی می‌کنند.به مدت طولانی تصور بر این بوده است که هر توالی DNA، هر بار که یک دنباله توسط سلول خوانده می‌شود، همیشه یک پروتئین مشابه را ایجاد می‌کند. اما محققان در حال حاضر اولین استثناء این قاعده کلی یا همان قانون جهانی DNA را در گونه‌ای از مخمر کشف کرده‌اند که هر بار بین دو خوانش مختلف انتخاب می‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تولید نانو پودرهای استخوانی با کاربرد در دندانپزشکی و ارتوپدی

محققان مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی موفق به تولید و تجاری‌سازی نانو پودرهای استخوانی با کاربرد در حوزه‌های ارتوپدی و دندانپزشکی شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید