استخدام۳۰۰۰ طلبه و روحانی در آموزش‌ و پرورش ایران

 

نگام ، اجتماعی _ در حالی که درصد بالایی از تحصیل کرده های دانشگاهی با مدارک بالا بیکار بوده و شانس استخدام ندارند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مجتبی ملکی، مشاور عالی وزیر و دبیرستاد همکاری‌های آموزش و پرورش ایران در خبری قابل تامل اعلام کرد ۳۰۰۰ طلبه و روحانی در آموزش‌وپرورش اشتغال دارند و مرحله دوم تربیت مدرسان سند تحول بنیادین از میان طلاب و روحانیون در تابستان انجام می‌شود.

سارا آکالین _ ملکی گفت: وظیفه اصلی ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش‌ و پرورش، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی و پیگیری فعالیت‌ها و نظارت کلان بر انجام تعامل‌ها و هماهنگی‌هاست، ما برای فصل تابستان امسال چند برنامه مهم داریم ازجمله این‌که مرحله دوم تربیت مدرسان ویژه سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش را در روزهای آغازین تابستان اجرایی می‌کنیم که در این دوره ۸۰ نفر از مدرسان سراسر کشور که مرحله اول در قم حضور یافته بودند، در این مرحله آموزش‌ها نیز در قم شرکت می‌کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، وی همچنین به اجرای طرح آموزش و توجیه سرباز طلبه‌ها در آموزش‌ و پرورش اشاره کرد و افزود: در سال تحصیل گذشته حدود ۳۰۰ نفر از طلاب در قالب این طرح در آموزش‌ و پرورش مشغول به خدمت شدند و سال تحصیلی ۹۷- ۹۸ نیز سهمیه جذب ما حدود ۵۰۰ نفر است.

مشاور عالی وزیر آموزش‌ و پرورش گفت در حال حاضر حدود سه هزار طلبه و روحانی در آموزش‌ و پرورش استخدام هستند، از دو سال قبل دوره‌های آموزشی ویژه طلاب و روحانیون شاغل در آموزش‌وپرورش به‌صورت متمرکز با مدیریت ستادی برگزار می‌شود که تابستان امسال نیز این برنامه ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: جدای از این افراد، دوره‌های آموزشی خاص طلاب فعال در آموزش‌وپرورش یعنی مبلغان و مشاورینی که به مدارس اعزام می‌شوند نیز در تابستان امسال برگزار می‌شود که برای همه استان‌های کشور به‌صورت متمرکز در ۵ استان این دوره‌ها برگزار می‌شود، ضمن آن‌که در هر استان نیز به‌صورت مجزا اجرا می‌شود.

ملکی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های مهم که با دستور ویژه آیت‌الله اعرافی در حال اجراست، ناظر به برش برنامه پنج‌ساله حوزه‌های علمیه در ارتباط با آموزش‌وپرورش است که به این وسیله امیدواریم نقشه راه جامع و کاملی در اختیارمان قرار گیرد.