اخبار روز بین الملل ؛ آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد خارج شد/ ائتلاف عربی: ایران شیعیان حوثی را مسلح کرده است

نگام ، بین الملل _ فرمانده سپاه: دشمن به دلیل برد موشک‌هایمان جرات نگاه چپ ندارد ، صالحی: پیشنهادهای اروپا برای انتظارات ایران از برجام کافی نیست ، نخست وزیر اسرائیل به مردم ایران: از چنگال استبداد رها شوید، به تهران خواهم آمد ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد خارج شد

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده و نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد عصر روز سه‌شنبه به وقت شرق آمریکا تصمیم واشنگتن به خروج از شورای حقوق بشر سازمان ملل را اعلام کردند.نیکی هیلی در حالی که در محل وزارت خارجه آمریکا در کنار مایک پمپئو ایستاده بود، در سخنانی، عملکرد شورای حقوق بشر را در حد نام آن ندانست و گفت ایالات متحده از عضویت از آن کنار می‌رود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ائتلاف عربی: ایران شیعیان حوثی را مسلح کرده است

مقامات نظامی ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در دو نشست خبری جداگانه که در ابوظبی و سپس در یک پادگان در امارات متحده عربی برگزار شد، سلاح‌هایی را که در درگیری‌‌ها در بندر حدیده، به غنیمت گرفته بودند برای گروهی از خبرنگاران به نمایش گذاشتند. ائتلاف عربی می‌گوید این سلاح‌ها را جمهوری اسلامی در اختیار شیعیان حوثی قرار داده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فرمانده سپاه: دشمن به دلیل برد موشک‌هایمان جرات نگاه چپ ندارد

سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفته است “دشمن به دلیل برد ۲ هزار کیلومتری” موشک های این کشور “جرات نگاه چپ به جمهوری اسلامی ندارد”.آقای جعفری امروز ۲۹ خرداد (۱۹ ژوئن) در یک سخنرانی در تهران گفته است که “بسیاری از اهداف استراتژیک دشمنان در همین برد ۲ هزار کیلومتری قرار دارد و به همین خاطر دشمن جرات نگاه چپ به جمهوری اسلامی ندارد”. به گفته این مقام ارشد نظامی، سپاه می‌تواند برد موشک‌هایش را به بیشتر از ۲ هزار کیلومتر ارتقا دهد اما فعلا درصدد آن نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

صالحی: پیشنهادهای اروپا برای انتظارات ایران از برجام کافی نیست

علی اکبر صالحی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران نسبت به حفظ توافق هسته ای موسوم به برجام پس از خروج آمریکا از این توافق ابراز تردید کرده و گفته است، پیشنهادهای ارائه شده توسط اروپا برای انتظارات ایران از این توافق هسته‌ای کافی نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نخست وزیر اسرائیل به مردم ایران: از چنگال استبداد رها شوید، به تهران خواهم آمد

نخست وزیر اسرائیل می گوید اگر مردم ایران از «چنگال استبداد» رها شوند، به تهران سفر خواهد کرد و با مردم ایران دیدار خواهد کرد.بنیامین نتانیاهو در حساب توئیتری این دولت به فارسی نوشت که جمهوری اسلامی سعی می کند بین ما نفرت ایجاد کند. اما در روزی که شما از چنگال استبداد رها شوید، من به تهران خواهم آمد و با مردم شجاع ایران دیدار خواهم کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید