اخبار روز اجتماعی ؛ خانواده‌ها می‌توانند مسابقات جام جهانی را در”آزادی” ببینند؛ مجوز تماشای خانوادگی بازی ایران و اسپانیا در ورزشگاه آزادی صادر شد/ چرا هوای لواسان مانند ۱۰ سال پیش نیست؟؛ غول زمین‌خواری و ساخت‌وساز در خوش آب‌وهواترین منطقه تهران

نگام ، اجتماعی _ حقوق ۲ میلیون کارگر پیمانکاری در معرض تهدید/مناطق آزاد تابع قانون تامین اجتماعی هستند  ، واردات تجهیزات آتش‌نشانی از اتریش به ایران؟ / ملکی: در تجهیزات نمونه مشابه داخلی نداریم؛ حتی نردبان!  ، ۴۰۰ هکتار باغِ تهران در خطر خشکانده شدن/مافیایِ باغ‌خواری و فسادِ سیستماتیک هنوز ادامه دارد/ ۲۰۰ اصله درخت باغ برره خشکانده شد  ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

خانواده‌ها می‌توانند مسابقات جام جهانی را در”آزادی” ببینند/ مجوز تماشای خانوادگی بازی ایران و اسپانیا در ورزشگاه آزادی صادر شد

مجوز پخش مسابقات جام جهانی در ورزشگاه ۱۰۰ هزار نفری آزادی، لحظاتی قبل از سوی استانداری تهران صادر شد تا علاقه‌مندان به ورزش بتوانند همراه خانواده خود تماشاگر بازی‌ها در ورزشگاه آزادی باشند.این برنامه از امروز(چهارشنبه) با بازی ایران و اسپانیا آغاز و تا ٢۵ تیرماه یک روز پس از بازی فینال، هر روز ادامه خواهد داشت.از هفته قبل با دستور ناصر محمودی‌فرد مدیر مجموعه ورزشی آزادی، زیر ساخت‌های لازم برای نمایش بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در ورزشگاه بزرگ آزادی فراهم شد تا علاقه‌مندان به ورزش بتوانند این مسابقات جذاب و مهیج را همراه با اعضای خانواده خود در بزرگ‌ترین مجموعه ورزشی خاورمیانه تماشا کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چرا هوای لواسان مانند ۱۰ سال پیش نیست؟/ غول زمین‌خواری و ساخت‌وساز در خوش آب‌وهواترین منطقه تهران

نام لواسان برای ایرانی‌ها نامی آشناست. منطقه‌ای در ۱۱ کیلومتری شمال شرق تهران که شهرت جهانی دارد و به عنوان خوش آب‌و‌هواترین منطقه در محدوده استان تهران شناخته شده است. این درۀ بکر و زیبا که در دامنه‌های کوه‌های البرز قر ار دارد چشم‌اندازی زیبا از رودخانه جاجرود به ما نشان می‌دهد، لواسان منطقه‌ای است که به باغ‌های زیبا و پرمحصول و طبیعیت خوش‌منظره که زیست‌گاه حیوانات و گیاهان دارویی است و مناظر زیبا معروف است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی:حقوق ۲ میلیون کارگر پیمانکاری در معرض تهدید/مناطق آزاد تابع قانون تامین اجتماعی هستند

محمد حسن زِدا (معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی) به تشریح قوانین بیمه‌ای در مناطق آزاد پرداخت و گفت: مناطق آزاد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند و می‌‌توانند برای خود سیستم تامین اجتماعی ایجاد کنند. مادامی که این سیستم را برای خود ایجاد نکرده‌اند باید تابع قانون تامین اجتماعی سرزمین اصلی خود باشند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

واردات تجهیزات آتش‌نشانی از اتریش به ایران؟ / ملکی: در تجهیزات نمونه مشابه داخلی نداریم؛ حتی نردبان!

چندی پیش ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران از واردات تجهیزات آتش نشانی از کشور اتریش خبر داد. با توجه به شعار سال که از سوی رهبر انقلاب به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است در خصوص وارد کردن این تجهیزات از سازمان آتش نشانی موضوع را پیگیری کردیم که آیا امکان تولید این تجهیزات در داخل کشور وجود دارد یا خیر.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۴۰۰ هکتار باغِ تهران در خطر خشکانده شدن/مافیایِ باغ‌خواری و فسادِ سیستماتیک هنوز ادامه دارد/ ۲۰۰ اصله درخت باغ برره خشکانده شد

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه از مجموعه باغات تهران ۴۰۰ هکتار با ارزش اکولوژیک باقی مانده است، بر نقش مافیای باغ‌خواری و فساد سیستمایک در نابودی باغات تاکید کرد. او خط مقدم اقدامات شورای شهر را پیدا کردن جایگزینی برای مصوبه برج باغ‌ها خوانده و از خطر خشکاندن باغات در صورت تعلل بیشتر ابراز نگرانی کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید