اخبار روز ترکیه ؛ “روابط اقتصادی ایران با ترکیه تحت شعاع روابط سیاسی است” / بینالی ییلدیریم: قدرتهای امپریالیست بدنبال تغییر دادن مرزها در خاورمیانه می باشند

نگام ، ترکیه _ اعلام حمایت بزرگترین قبیله منبج از حضور نظامی ترکیه در این شهر ، هدف بخش گردشگری، میزبانی از ۴۰ میلیون توریست ، فعالیت قطار مسافری تبریز- وان از سر گرفته شد ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

“روابط اقتصادی ایران با ترکیه تحت شعاع روابط سیاسی است”

غلامرضا حیدری، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ایران درباره علت کاهش ۱۱ میلیارد تومان تجارت با ترکیه گفت: تمام مسائل اقتصادی ایران تحت شعاع روابط سیاسی است، کاهش تجارت با ترکیه از این موضوع مستثنا نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بینالی ییلدیریم: قدرتهای امپریالیست بدنبال تغییر دادن مرزها در خاورمیانه می باشند

ییلدیریم طی سخنانی در گردهمآیی اصناف در ازمیر، با اشاره براینکه، قدرتهای امپریالیست بدنبال تغییر دادن مرزها در خاورمیانه می باشند، اظهار داشت، ترکیه امروزه به اندازه ای که در هیچکدام از ادوار تاریخ خود مشاهده نشده است، به قوی شدن نیاز دارد. زیرا در کشورمان طرحی وجود دارد. برخی ها می خواهند که با این طرح در مرزهای جنوبی یک دولت ترور تشکیل بدهند. قدرتهای امپریالیست بعد از ۱۰۰ مجددا بدنبال یک بازی می باشند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اعلام حمایت بزرگترین قبیله منبج از حضور نظامی ترکیه در این شهر

قبیله البوبنا در منبج سوریه با انتشار بیانیه ای با اشاره به ورود نظامیان ترک به این منطقه اعلام کرده است: توافق آمریکا و ترکیه درباره اجرای نقشه راه در منبج را از نزدیک تحت نظر داریم. به عنوان بزرگترین قبیله منبج از طرف خود و تمام قبایل آزاده در این منطقه از حضور نیروهای مسلح ترکیه و نقش مهم این کشور در استقرار صلح در منبج حمایت می کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

هدف بخش گردشگری، میزبانی از ۴۰ میلیون توریست

انگین شاهین رئیس سازمان اجرایی منطقه ای آناتولی مرکزی اتحادیه آژانس های گردشگری ترکیه با بیان اینکه انتظار می رود در طول سال جاری ۴۰ میلیون توریست به ترکیه سفر کند گفت: “در سه ماهه اول سال شاهد افزایشی ۳۰ درصدی بودیم. این نیز نشان می دهد که به هدفمان در مورد میزبانی از ۴۰ میلیون گردشگر خواهیم رسید.”

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فعالیت قطار مسافری تبریز- وان از سر گرفته شد

فعالیت قطار مسافری میان تبریز- وان که در سال ۲۰۱۵ به دلیل حملات گروه تروریستی پ.ک.ک متوقف شده بود، روز گذشته ۱۸ ژوئن جاری مجددا آغاز شد. اولین سفر این قطار با ظرفیت ۲۴۰ مسافر در تاریخ ۱۸ ژوئن از تبریز به وان صورت گرفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید