اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ ۱۰ سوپراسپرت مشهور که براساس خودروهای لمانز ساخته شدند / هوش مصنوعی گوگل قادر به پیش بینی زمان مرگ با دقت ۹۵ درصد است!

نگام ، علم و تکنولوژی _ Oppo Find X با طراحی تمام‌ صفحه و دوربین کشویی خودکار معرفی شد ، یک باکتری که تنفس انسان در مریخ را ممکن می‌کند! ، چندین ساعت شنا در آب سرد با لباس جدید غواصی ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

۱۰ سوپراسپرت مشهور که براساس خودروهای لمانز ساخته شدند

رقابت‌های ۲۴ ساعته لمانز در کنار ایندیاپولیس ۵۰۰ و گرن‌پری فرمول یک موناکو بالاترین مقام قهرمانی و رؤیای رانندگان حرفه‌ای هستند. هر ساله بسیاری از رانندگان حرفه‌ای، خودروسازان مطرح و طرفداران اتومبیل‌رانی منتظر برگزاری این رقابت‌ نفس‌گیر هستند تا به سهم خود از آن لذت ببرند. رقابت ۲۴ ساعته استقامت لمانز یکی از سخت‌ترین مسابقات دنیا به شمار می‌رود. در واقع مسابقات ۲۴ ساعته لمانز قدیمی‌ترین مسابقه فعال خودروهای اسپرت جهان در میان رقابت‌های جهانی استقامتی محسوب می‌شود، که بسیاری از تولیدکنندگان را وادار به طراحی و ساخت خودروهای سوپراسپرت برای شرکت در این رویداد مهم کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

هوش مصنوعی گوگل قادر به پیش بینی زمان مرگ با دقت ۹۵ درصد است!

کاربرد هوش مصنوعی در حال افزایش است. در همین راستا هوش مصنوعی گوگل می تواند با دقت ۹۵ درصد زمان مرگ افراد را پیش بینی کند.گوگل در بسیاری از زمینه های تکنولوژی فعالیت دارد که برای مثال می توان به جستجوی اینترنتی، نقشه های آنلاین و ایمیل اشاره کرد. گوگل دارای ۱.۱۷ میلیارد کاربر است که اطلاعاتی زیادی را از آن ها در اختیار دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

Oppo Find X با طراحی تمام‌ صفحه و دوربین کشویی خودکار معرفی شد

اگر یک ترند در سال ۲۰۱۸ بین تولیدکنندگان گوشی‌ هوشمند وجود داشته باشد، تولید محصولی با بیشترین نسبت صفحه‌نمایش به بدنه است. اوپو نیز با گوشی Find X که امروز آن را در شهر پاریس معرفی کرد، همین رویه را دنبال می‌کند و با ترکیب ایده‌های فعلی و نوآوری‌های خود، محصولی با صفحه‌نمایش ۶.۴ اینچی توسعه داده که دارای نسبت ۹۲.۲۵ درصدی صفحه‌نمایش به بدنه‌ی دستگاه است. این شرکت چینی برای دسترسی به این مهم، از هیچگونه بریدگی‌ یا شکافی در بخش صفحه‌نمایش استفاده نکرده است؛ از این‌ رو کاربرانی که همواره موضع منفی نسبت به استفاده از ناچ دارند، می‌توانند از این موضوع خشنود باشند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محققان دانشگاه ملی استرالیا بررسی کردند؛یک باکتری که تنفس انسان در مریخ را ممکن می‌کند!

گونه‌ای از باکتری‌های ساحلی که می‌توانند در شرایط سخت رشد کنند، ممکن است بتوانند برای انسان‌هایی که قدم به سیاره مریخ خواهند گذاشت، به شکل پایدار اکسیژن تولید کنند.هوای سیاره سرخ می‌تواند انسان را به سرعت بکشد. اتمسفر مریخ کمتر از ۱ درصد زمین است که عملا نفس کشیدن را بسیار سخت می‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چندین ساعت شنا در آب سرد با لباس جدید غواصی

موسسه فناوری ماساچوست با همکاری نیروی دریایی ارتش ایالات متحده موفق به ساخت یک بافت مصنوعی شده‌اند که مدت زیر آب ماندن غواصان در آب‌های سرد را سه برابر افزایش می‌دهد.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید