اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ نکاتی درباره بیماری شایع یبوست در کودکان / ۱۴ اشتباه رایجی که منجر به موخوره می‌شود/ برای تقویت مغز خود این خوراکی‌ها را بخورید

نگام ، سلامت و پزشکی _  ۷ ماده غذایی که مصرف آن ها افسردگی را تشدید می کند ، چگونگی آموزش مسائل جنسی به کودکان  ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

نکاتی درباره بیماری شایع یبوست در کودکان

در واقع، هر نوع اختلال در روند کار دستگاه گوارش بویژه فرآیند دفع ادرار یا مدفوع در کوچولو‌ها آن قدر مهم است که بی‌توجهی به رفع و درمان آن می‌تواند مشکلات زیادی برای کودک همچون اختلالات رشدی ایجاد کند.بویژه مشکلات دستگاه ادراری در صورتی که زود تشخیص داده نشود و درمان قطعی صورت نگیرد، نارسایی کلیه و مشکلات بزرگ‌تری ایجاد خواهد کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۱۴ اشتباه رایجی که منجر به موخوره می‌شود

موخوره دلایل متعدد و مختلفی دارد. برای جلوگیری از ایجاد موخوره از این اشتباهات پرهیز کنید.موخوره یکی از شایع‌ترین آسیب‌های مو‌ها است و بیشتر در میان زنان وجود دارد. در این حالت، لایه‌ی محافظ انتهای مو از بین می‌رود و مو شکننده و چند شاخه می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اگر رژیم غذایی خود را تغییر دهید و روزانه شروع به استفاده از خوراکی‌های سالم‌تر کنید، می‌توانید آینده‌ی بهتری برای خود رقم بزنید چون افرادی که غذاهای سالم مصرف می‌کنند ۲۴ درصد کمتر در معرض خطرات ناشی از زوال حافظه و قدرت استدلال قرار دارند. از سوی دیگر افرادی که رژیم غذایی چرب‌تری دارند، احتمال بیشتری دارد در طول زندگی خود با مشکلاتی از این دست مواجه شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۷ ماده غذایی که مصرف آن ها افسردگی را تشدید می کند

افسردگی یکی از شایع ترین بیماری های روحی دنیای امروز است. تشدید افسردگی و افسردگی شدید نشانه های روشنی دارد اما بسیاری از افراد از افسردگی پنهان رنج می برند و خود از وجود این مشکل بی خبر هستند. اما چطور می توانیم با افسردگی مقابله کنیم؟ سبک زندگی ما نقش مهمی در این مسأله دارد و یکی از وجوه آن رژیم غذایی ما است. اگر مستعد ابتلا به افسردگی هستید یا حتی اگر تنها می خواهید روحیه ی بهتری داشته باشید در مصرف این مواد غذایی هوشمندانه عمل کنید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چگونگی آموزش مسائل جنسی به کودکان

آموزش جنسی کودکان مهمترین مسئله ای می باشد که می توان با استفاده از آن از آزار جنسی در کودکان جلوگیری کرد. آموزش مسائل جنسی به کودکان با آموزش جنسی بزرگسال بسیار متفاوت است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید