مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی؛ دفاع کریمی قدوسی نماینده طیف پایداری از فرستندگان پیامک های تهدید آمیز ، آبستراکسیون اصلاح طلبان انتخابات کمیسیون امنیت ملی برای رییس نشدن بروجردی

 

نگام ، سیاسی _  دفاع کریمی قدوسی نماینده طیف پایداری از فرستندگان پیامک های تهدید آمیز ، آبستراکسیون اصلاح طلبان انتخابات کمیسیون امنیت ملی برای رییس نشدن بروجردی ، امام جمعه مشهد چرا از تلگرام نرفت؟ ، موافقان و مخالفان مذاکره مستقیم با آمریکا چه می گویند؟ ،  تندروی‌های اخیر ادامه همان اتاق تخریب در دوران اصلاحات است ،  از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

دفاع نماینده طیف پایداری از فرستندگان پیامک های تهدید آمیز/ کریمی قدوسی: جنجال سازان از آگاهی مردم می ترسند/ هجمه علیه حرکت مردمی مهندس زنجیره ای ها بود

نماینده مردم مشهد، جریان مردمی را که در شناخت ماهیت پیچیده و فریبنده لوایح استعماری FATF ایجاد شد، ستود و گفت که آگاهی مردم در‌باره نقشه‌های جریان سرمایه‌داری و سپس حضور آنها در صحنه حتی اگر به اندازه یک پیامک باشد منشا برکات زیادی می‌تواند باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آبستراکسیون اصلاح طلبان انتخابات کمیسیون امنیت ملی را عقب انداخت/ تلاش برای رییس نشدن بروجردی

۴ عضو اصلاح‌طلب کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس جلسه این کمیسیون را برای از بین بردن رسمیت جلسه ترک کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

امام جمعه مشهد چرا از تلگرام نرفت؟/کانال علم الهدی:۹۱درصد کاربران گفتند سمت پیام رسان داخلی نمی رویم

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

موافقان و مخالفان مذاکره مستقیم با آمریکا چه می گویند؟/ آل اسحاق: مومن از یک جا دو بار گزیده نمی شود/ تکلیف معلوم است، رهبری و رئیس جمهور نظرات خود را گفته اند/ عبدالله ناصری: مخالفان ۱۰ سال قبل با مذاکرات هسته ای هم مخالف بودند/ نهایتا به این راه حل می رسند اما آن زمان باید هزینه بیشتری بدهند/ یک دستگاه مرزی الطرفین در این باره نظرسنجی برگزار کند

برخی از فعالان سیاسی طی نامه ای از مسئولان عالی نظام خواسته اند تا با پذیرش مذاکره مستقیم با آمریکا ضمن در نظر داشتن منافع و مصالح ملی، امکان برون رفت از شرایط فعلی را فراهم کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب :روایتی از اتاق‌های تخریب در زمان اصلاحات/ تندروی‌های اخیر ادامه همان اتاق تخریب در دوران اصلاحات است/ اقتدارگراها می‌دانند در آینده هیچ جایگاهی نزد جامعه مدنی ندارند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره تندروهای اخیر گفت: این همان جریانی است که ۸۴ را با پیروزی احمدی‌نژاد شکل داد و قصد داشت در ۹۲ با پیروزی آقای جلیلی و ۹۶ هم با پیروزی آقای رییسی تداوم پیدا کند، اما موفق نشد. به نظر من این ریشه همان جریان تخریبگر در دوران اصلاحات است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آیا میان علی لاریجانی و جامعه مدرسین اختلاف افتاده است؟/ آیت الله ممدوحی: همانی که جامعه مدرسین از لاریجانی خواست درباره FATF انجام شد/نباید غیب‌گویی کرد/ عده‌ای می‌خواهند اختلاف درست کنند درحالیکه این طور نیست

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: جامعه مدرسین، آقای لاریجانی را دعوت کرد، او نیز آمد و صحبت کرد. جلسه نیز نتیجه داد و همانی که از ایشان خواستند انجام شد و دو ماه تصویب آن لایحه به تعویق افتاد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واعظی خبر داد؛ساختار دولت تغییر می کند / وزارتخانه های جدید متولد می شوند

رییس دفتر رییس‌جمهور با اشاره به اینکه دولت با ایجاد وزارتخانه‌های جدید به دنبال ایجاد تحول برای حل مشکلات کشور است، گفت: اولویت اول رییس‌جمهور، ساماندهی وضعیت اقتصادی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بسیج دانشجویی خواهان پاسخگویی قوه قضاییه به چرایی صدور احکامی سنگین برای دانشجویان است

مسوول بسیج دانشجویی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در پی صدور احکام قوه قضاییه برای برخی دانشجویانی که در اعتراضات دی ماه ۹۶ دستگیر شده‌اند، در کنار دیگر گروه‌های دانشجویی به این احکام اعتراض کرد و خواستار ورود جدی وزارت علوم و پاسخگویی قوه قضاییه به چرایی صدور این احکام سنگین شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش جلایی‌پور به تجمع دانشگاه تهران:برخوردهای تند با دانشجویان اقدام سیاسی است

حمید رضا جلایی پور استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران با انتشار مطلبی در کانال تلگرامی خود نسبت به بازداشت دانشجویان واکنش نشان داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چرا اصولگرایان دلواپس مخالف FATF هستند

طی هفته‌های اخیر تلاش شد تا با برگزاری جلسه‌های غیرعلنی و با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی و وزیر امور خارجه، نمایندگان مخالف با پذیرش دستورهای FATF مجاب شوند که به سود لوایح بین‌المللی مربوط رأی بدهند اما این تلاش‌ها نتیجه‌ای در برنداشت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پاسخ مهرعلیزاده به شایعه سفر تفریحی به روسیه/ اصفهان با سن‌پترزبورگ خواهر خوانده است، برای موضوع آب رفته بودم

استاندار اصفهان با اشاره به سفر خود به روسیه گفت: این سفر در راستای تقویت همکاری‌ها اصفهان و سن‌پترزبورگ که دو شهر خواهرخوانده هستند، انجام و زمینه همکاری این دو شهر در حوزه گردشگری و آب ایجاد شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

راه بهتر از استعفا نبود؟ / احمد شیرزاد: مردم نماینده ای را ترجیح می دهند که استوار باشد نه اینکه استفعا دهد/ هدف بیان فشارها در فرصت دفاع از استعفا و جلب توجه بیشتر است / استعفا یعنی سلب حق مردم

احمد شیرزاد نماینده پیشین مجلس در انتقاد از استعفای محمد جواد فتحی نماینده مجلس دهم گفت: به نظر من استعفا روش مناسبی نیست و افکار عمومی ترجیح می دهد یک نماینده استوار ببیند. برای رساندن پیام و بیان مشکلات نمایندگان از نطق های عادی و روش های غیر استعفا هم می توان استفاده کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

فاطمه سعیدی خبرداد:درخواست فراکسیون زنان برای بازدید از بند زنان دراویش

یک نماینده تهران از درخواست فراکسیون زنان برای بازدید از بند زنان دراویش گنابادی خبرداد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کواکبیان: خط‌کشی میان جانبازان در کنکور بی‌عدالتی است/ لاهوتی: زمان مطرح کردن این موضوع بدسلیقگی بود

امروز و در جریان صحن علنی مجلس طرح اصلاح بند الف ماده ۹۰ قانون برنامه ششم در دستورکار قرار گرفت که نمایندگان مجلس با کلیات طرحی برای ساماندهی سهمیه ایثارگران در کنکور با ۱۵۱ رأی موافق، ۵۲ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۲ نماینده حاضر با آن موافقت کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نعمت احمدی حقوقدان با اشاره به طرح بعضی نمایندگان برای عفو عمومی محکومان سیاسی مطرح کرد:عفو در اختیار رهبری است/ با قانون نمی‌توان تکلیفی برای رهبری تعیین کرد/ اشاره به ایرانیان مقیم خارج از کشور در این طرح تعجب‌آور است

یک حقوقدان طرح موضوع عفو و تحت تعقیب قرار نگرفتن ایرانیان مقیم خارج از کشور را باعث تعجب دانست و تاکید کرد تا فرد مرتکب جرم نشده و محکومیت نداشته باشد، تحت تعقیب قرار نمی‌گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی یونسکو : عفو عمومی فقط مختص به رهبری نیست. مجلس می‌تواند قانون وضع و اعلام عفو عمومی کند

حسین میرمحمد صادقی، درباره طرح عفو عمومی ایرانیان مقیم خارج از کشور گفت: بعضا گروه‌های ضدانقلاب تبلیغاتی انجام می‌دهند که از نظر حقوق بشر برای کشور گران تمام می‌شود. این طرح می‌تواند به از بین بردن این مانع و تبلیغات سوء از طریق عفو عمومی بسیاری از این افراد منجر شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

المانیتور نوشت:حمایت از برجام، دلیل اصلی حمله به رییس سابق ستاد کل نیروهای مسلح

برخی دلیل هدف قرار گرفتن فیروزآبادی توسط جریان اصولگرا را حمایت از برجام و دستورکارهای سیاست خارجی حسن روحانی می‌دانند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

احسان شریعتی:پیکر پدرم،مومیایی و برای زمان موقت در سوریه دفن شد/وصیت او دفن در حسینیه ارشاد است/ بخشی از بدنه حاکمیت مخالف دفن جنازه شریعتی در ایران است

بخش‌هایی از بدنه حاکمیت با انتقال جنازه دکتر شریعتی به ایران موافق و در مقابل بخش‌هایی نیز مخالف این انتقال بوده‌اند. حتی در یک مقطع زمانی مجلس شورای اسلامی نیز بودجه‌ای برای بازسازی آرامگاه دکتر شریعتی در نظر گرفت که در نهایت نیز این اتفاق رخ نداد. در سال‌های اخیر نیز کشور سوریه وضعیت نامناسبی داشته و جنگ داخلی در این کشور اجازه نداده که این مسأله دوباره پیگیری شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روزنامه صدا وسیما: امضاکنندگان نامه مذاکره با امریکا، بهایی و منافق و فراری و فتنه گر واصلاح طلبند

قطاری از اسم‌ها پشت یک نامه مشکوک. چهره‌های مشهور و گمنام در کنار هم؛ شاید نیت اصلی این بوده که عدد امضاکنندگان فقط به ۱۰۰ برسد؛ تنها چیزی که در این نامه روشن نیست، آن است که چطور برخی چهره‌ها با گرایش‌های سیاسی متضاد به یک نتیجه رسیده‌اند: «مذاکره با ترامپ!»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

توضیحات فیروزآبادی درباره ویلای لواسان/ از هیچ مرجعی حکم تخلیه دریافت نکردم/ این محل ۲۲ سال دفتر فوق سری ستادکل بود

رئیس سابق ستادکل نیروهای مسلح تاکید کرد: اینجانب از هیچ مرجعی حکمی ولایی، قانونی و یا قضایی برای تخلیه دریافت نکردم. این محل ۲۲ سال به عنوان دفتر فوق سری رئیس ستادکل استفاده می‌شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

فاطمه سعیدی خبر داد؛درخواست فراکسیون زنان از آملی لاریجانی برای بازدید از وضعیت زنان درویش بازداشتی

نماینده تهران از پیگیری وضعیت وضعیت زنان درویش بازداشتی توسط فراکسیون زنان خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

موسوی لارگانی: پنهان‌کاری و ابهام درباره وضعیت بیمه هواپیمای یاسوج/ بیمه ایران جوابگوی خانواده‌های قربانیان باشد/ پرواز خلاف قانون بوده است

نماینده مردم استان اصفهان از وضعیت مبهم و پنهان‌کاری در مورد وضعیت بیمه هواپیمای تهران یاسوج انتقاد می‌کند و می‌گوید: اگر هواپیما بیمه بوده، شرکت بیمه‌گر یعنی بیمه ایران جوابگوی مطالبات مردم باشد و اگر هم هواپیما بیمه نبوده، هواپیمایی آسمان مقصر است که بدون بیمه اجازه پرواز به هواپیما داده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش سازمان بازرسی کل کشور به تکذیب هک شدن سایت وزارت صنعت/ مسئولان از فضاسازی‌های بی‌مورد پرهیز کنند

سازمان بازرسی کل کشوردر اطلاعیه‌ای به تکذیبیه روز گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت که طی آن صحبت‌های ناصر سراج درباره هک شدن سایت وزارت صنعت و ورود ۵۰۰۰ خودروی مدل بالا به کشوررا رد کرد بود، واکنش نشان داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مراسم ترحیم قانعی‌راد برگزار شد/ قرائت پیام سید محمد خاتمی در مراسم ختم

مراسم ترحیم محمدامین قانعی‌راد، استاد دانشگاه و رییس سابق انجمن جامعه‌شناسی ایران در مسجد جامع شهرک غرب برگزار شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ریشه مشکلات اقتصاد ایران/ همگرایی در سیاست‌گذاری‌ها

یک اقتصاددان با برشمردن مشکلات موجود در اقتصاد ایران، بر لزوم همگرایی در سیاست گذاری های اقتصادی تاکید کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مخالفت اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران با صدور احکام ناعادلانه برای دانشجویان

اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران مخالفت خود را با صدور احکام ناعادلانه برای دانشجویان اعلام کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سعیدی مبارکه:بدون همکاری مدیران ارشد کار دلالان پیش نمی‌رود/ دولت و حاکمیت به جای بهانه حباب گرانی با مردم شفاف صحبت کنند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید حلقه‌هایی که در وضعیت گرانی اخیر و فسادهایی که به آن دامن می زنند، دخیل هستند شناسایی کنیم و با اشد مجازات با آنها برخورد کنیم، اگر با یک نفر به میزان لازم برخورد شود دیگر افراد جسارت نمی کنند صنعت خودرو کشور را به این روز درآورند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پژمانفر طی اخطاری مطرح کرد؛برخی اجازه اظهارنظر درباره لایحه FATF را به دیگران نمی‌دهند

نماینده اصولگرای مردم مشهد گفت: درخصوص موضوع FATF نظرات متفاوتی از جانب شخصیت‌های مختلف مطرح می‌شود، اما درباره این موضوع بعضی از افراد حتی نمی‌خواهند اجازه اظهار نظر به کسی بدهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نماینده رشت:جریان ضدانقلاب پشت پرونده دختران ایرانشهر بود/ می‌خواهند تجاوز به دختر افغان و اتفاقات مدرسه غرب تهران را به یکدیگر ارتباط دهند

نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی گفت: برخی سعی دارند،‌ تجاوز به دختر افغان و اتفاقات مدرسه غرب تهران را به یکدیگر ارتباط دهند تا جامعه را تخریب کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دادگستری تهران: دادخواست رفع تصرف از ملک سردار فیروزآبادی در لواسان به حوزه قضایی واصل شد

غلامحسین اسماعیلی درباره ماجرای تصرف ویلایی ۱۰ هزار متری در لواسان توسط یکی از مقامات کشور گفت: در رابطه با موضوع ویلای لواسان صرف نظر از صحت و سقم این موضوع، آنچه ما قطعا به عنوان دستگاه قضایی اعلام می کنیم این است که تا امروز از ناحیه نهادی که مالکیت قانونی ملک مذکور را داشته هیچ درخواست و دادخواستی مبنی بر تخلیه، خلع ید و رفع تصرف به مرجع قضایی در تهران و حوزه لواسان واصل نشده و در نتیجه از ناحیه دستگاه قضایی هیچ حکم و دستوری در این جهت صادر نشده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وزیر علوم: با رئیس قوه قضاییه برای رفع مشکل دانشجویان صحبت کرده‌ام / دانشجویان در مهلت قانونی، درخواست تجدیدنظر بدهند

وزیر علوم با اشاره به اقدامات انجام شده درباره صدور احکام قضایی دانشجویان گفت: شخصا نیز با رئیس قوه قضاییه برای رفع مشکل این دانشجویان صحبت کرده‌ام.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بر اساس نظرسنجی اخیر ایسپا مشخص شد / ۶۱.۱ درصد مردم ایران موافق حضور زنان در ورزشگاه‌ها هستند

مطابق نظرسنجی اخیر ایسپا، ۶۱.۱ درصد افراد پاسخگو اعلام کرده‌اند با ورود زنان به ورزشگاه ها برای تماشای مسابقات ورزشی موافق هستند. ۳۶.۴درصد نیز در این زمینه اعلام مخالفت کرده‌اند و ۲.۵ درصد نیز پاسخ ندادند

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

احمد خاتمی: مذاکره ‌ایران با آمریکا احمقانه است/کسانی که ‌بیانیه را امضا کردند از ‌مردم ایران عذرخواهی کنند

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سخنان ترامپ درباره مذاکره دوباره ایران و آمریکا بیان کرد: این تعبیر یک تعبیر احمقانه است چراکه تاریخ نخوانده و کسی که تاریخ نخوانده باشد و ملت ایران را نشناسد این اراجیف را بیان می‌کند. وی جنگ روانی و ایجاد ناامیدی را دیگر ابزار دشمن اعلام و عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند ناامیدی و یاس حتی اگر از زبان دوست هم بیان شود در راستای اهداف دشمن است و نباید به آن دامن زد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رییس کل دادگستری استان تهران:محمد ثلاث در بیمارستان اعتراف کرد / او هیچگاه انکار نکرد که پشت اتومبیل بوده که نیازمند انگشت‌نگاری باشیم / از آنجا که «اقرار مکرر» متهم را داشتیم اگر سراغ دلیل دیگر نمی‌رفتیم نیز کفایت می‌کرد / خانم وکیلی که داد بیگناهی سر داده، از جزئیات پرونده اطلاع ندارد

غلامحسین اسماعیلی درباره پرونده محمد ثلاث گفت: اتوبوس محکوم‌علیه موسوم به اتوبوس مرگ، در روزهای قبل از حادثه در محل پارک بوده و به نحوی به پاتوق و محل تجمع جمعی از افراد قرار گرفته بود. محمد ثلات بر اساس ادعاها با سبق تصمیم و نیت مجرمانه اتومبیل را روشن کرده و عامدا و عالما به افراد حمله کرده و سه نفر از مامورین انتظامی را مورد حمله قرار داده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ادعای وزیر سابق اسرائیلی در زندان: می‌خواستم ایران را گول بزنم

وزیر انرژی اسبق اسرائیل که به اتهام جاسوسی برای ایران به زندان افتاده است، به تماس داشتن با جمهوری اسلامی اعتراف کرده، ولی اعلام کرده است که هدف او کمک به رژیم صهیونیستی و بازگشت به اسرائیل مثل یک قهرمان بوده است.سگو به بازجویان خود گفته که هیچ گونه اطلاعات طبقه بندی شده‌ای را به رابطان ایرانی خود منتقل نکرده و هیچ انگیزه عقیدتی یا مالی برای کمک رساندن به کشور دشمن را نداشته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چرا تجاوز به دختران در ایرانشهر دیر رسانه‌ای شد؟! تجاوز خاموش زیر پوست شهر

فاجعه نوکیسگان، جامعه ما را فرا گرفته است و این طبقه که حالا روز‌به‌روز ثروتمندتر می‌شوند، هم در سیاست، هم در اقتصاد و هم در مباحث امنیتی نفوذ دارند و طبق ادعای مردم همین افراد حالا تبدیل به متجاوزان و زورگیران منطقه شده‌اند‌. این فعال اجتماعی خاطرنشان می‌کند: مساله تجاوز و قتل‌های ناموسی در این منطقه هر چقدر تکرار شده، هیچ پیگیری‌ای نشده است‌. او یادآور می‌شود: چندی قبل سراغ پدری برای گفت‌وگو رفته که دختر کوچکش به قتل رسیده بود‌. دختر ۹ ساله‌ای در «درگان» گم می‌شود و چند روز بعد جسد او در منطقه‌ای دیگر پیدا می‌شود و آنها متوجه می‌شوند دخترک توسط پسرخاله‌اش ربوده شده و به قتل رسیده و همان جا هم دفن شده! اما هیچ پیگیری‌ای نداشتند‌. منابع محلی همان موقع اعلام کردند بحث تجاوز به کودک پیش از قتل هم مطرح بوده‌. اما این موارد را متاسفانه هرگز رسانه‌ای نمی‌کنند و همیشه پنهان باقی می‌ماند‌.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عبدالمجید معادیخواه از گفت‌وگویش با بنی‌صدر می‌گوید:یک رییس‌جمهور چگونه بی‌کفایت شد؟

عبدالمجید معادیخواه، نماینده‌ دوره اول مجلس است که همه آن روزهای پر التهاب را که نماینده‌ها بی‌محابا و بی‌توجه به شرایط بحرانی کشور و انقلاب طرح عدم کفایت نخستین رییس‌جمهوری پس از انقلاب را کلید زدند، از بر است اما مردد است به این سوال پاسخ دهد که چه شد که در میانه همه بحران‌ها بحث بی‌کفایتی دومین مقام عالیرتبه کشور مطرح شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید