اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ صدرالدین شجره بازیگر و گوینده رادیو درگذشت / واقعیت‌هایی درباره روند حذف مجری زن از یک برنامه ورزشی

نگام ، فرهنگ و هنر _ انتشار دو ترانه جدید «پل مک‌کارتنی» عضو پیشین گروه بیتلز ، آوای علیرضا قربانی در دل پراگ ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

صدرالدین شجره بازیگر و گوینده رادیو درگذشت

صدرالدین شجره که چند سالی بود به بیماری نادری دچار شده بود در آخرین ساعات روز ۳۰ خرداد در گذشت.علی شجره، برادرزاده این بازیگر، گوینده و تهیه‌کننده رادیو در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد که ساعتی پیش زنده‌یاد صدرالدین شجره در بیمارستان لاله تهران درگذشت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

واقعیت‌هایی درباره روند حذف مجری زن از یک برنامه ورزشی ؛ سعیدی: ابتدا قرار بود باران کوثری برنامه را اجرا کند که به دلیل مسائلی کار به آزاده صمدی سپرده شد

زنان و ورزش؛ دو مقوله عجیب که همیشه سعی شده بینشان فاصله باشد. زنان به ورزشگاه نروند، از ورزش چیزی نگویند و این اواخر، مجری برنامه ورزشی هم نباشند تا «استفاده ابزاری» از آنها نشود! عجیب اما واقعی! پیش از جام جهانی برنامه نوآورانه مدیران آی‌پی‌تی‌وی‌ها برای این تورنمنت بین المللی حضور مجری ها و گزارشگران زن بود. «زابیواکا» هم یکی از این برنامه ها بود که با اجرای آزاده صمدی از تلویزیون اینترنتی آیواسپرت پخش می شد اما به یکباره پخش آن با حذف مجری زن و حضور مجری مرد ادامه پیدا کرد. دقیقا در «زابیواکا» چه اتفاقی افتاد؟ مهدی سعیدی مدیر محتوا و شبکه آیواسپرت به سوالات ما در این مورد پاسخ می دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

انتشار دو ترانه جدید «پل مک‌کارتنی» عضو پیشین گروه بیتلز

«پل مک‌کارتنی» خواننده و موزیسین کهنه کار و عضو پیشین گروه بیتلها، اعلام کرده است که روز چهارشنبه دو ترانه جدید منتشر می کند. اسطوره موسیقی راک چند روزی بود که از طریق شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرم به انتشار اثر جدیدی اشاره هایی کرده بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آوای علیرضا قربانی در دل پراگ

اگر بعد ازظهر روز شنبه یکی از آخرین روزهای بهار، گذرتان به پارک ویستاویشته در کنار رود ولتاوای پراگ می افتاد و از اجرای فستیوال موسیقی ملل خبری نداشتید، قطعا صدای دف و کمانچه و تار می توانست شما را گمراه کند . آیا درست می شنوید؟ ‌بله، یک گروه موسیقی ایرانی مشغول تست میکروفن های خود بر روی صحنه اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید