اخبار روز ترکیه ؛ “ترکیه با میزبانی ۳.۵ میلیون پناهنده، میزبان بیشترین پناهجو در جهان است”/ ییلدیریم: نیروهای امنیتی مان تا عمق ۴۰ کیلومتری منطقه قندیل را تحت کنترل درآورده اند

نگام ، ترکیه _ اولین پرواز در بزرگترین فرودگاه جهان با حضور اردوغان ، دستگیری ۸۰ مهاجر غیرقانونی در ادیرنه ترکیه ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

“ترکیه با میزبانی ۳.۵ میلیون پناهنده، میزبان بیشترین پناهجو در جهان است”

«Jon Hoisaeter» معاون نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در اروپای مرکزی طی سخنرانی در نشستی به مناسبت روز جهانی پناهندگان (۲۰ ژوئن) در بوداپست، پایتخت کشور مجارستان با اشاره به اینکه تعداد آوارگان و پناهندگان در نتیجه نزاع ها و درگیری ها در جهان به رقم بیش ۶۸ میلیون نفر در سال ۲۰۱۷ رسیده است، تصریح کرد: ترکیه با میزبانی ۳.۵ میلیون نفر پناهنده در بین کشورهایی که از بیشترین پناهجو میزبانی می کند، در رده نخست جهان قرار دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ییلدیریم: نیروهای امنیتی مان تا عمق ۴۰ کیلومتری منطقه قندیل را تحت کنترل درآورده اند

بنعلی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه در برنامه زنده شبکه تلویزیونی «سی.ان.ان تُرک» ضمن تاکید بر تداوم عملیات نیروهای مسلح کشورعلیه تروریست‌های پ.ک.ک اظهار داشت: عملیات نظامی در قندیل گام به گام ادامه دارد. در حال حاضر نیروهای امنیتیمان تا عمق ۴۰ کیلومتری به وسعت ۴۰۰ کیلومتر مربع این منطقه رسیده و آن را به کنترل خود در آورده اند. عملیات نیروهای امنیتی کشورمان همراه با حمایت نیروهای نظامی به سمت عمیق تر این منطقه ادامه دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اولین پرواز در بزرگترین فرودگاه جهان با حضور اردوغان

پروژه فرودگاه سوم استانبول به عنوان بزرگترین فرودگاه جهان که یکی از بزرگترین پروژه های تاریخ جمهوری ترکیه است در آستانه افتتاح بوده و قرار است اولین پرواز آن فردا با حضور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه انجام شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دستگیری ۸۰ مهاجر غیرقانونی در ادیرنه ترکیه

یگان‌های مرزی تیپ ۵۴ پیاده‌نظام مکانیزه و نیروهای ژاندارمری ترکیه در استان ادیرنه واقع در غرب کشور طی عملیاتی از خروج غیر قانونی ۸۰ تبعه خارجی جلوگیری کردند.نیروهای ژاندرمری، این افراد را هنگام گشت‌زنی در روستاهای اورحانیه، بوسنی، ینی کدین و شهرستان‌ اوزون کپری شناسایی و دستگیر کرده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید