اسپانیا مُرد تا بُرد ؛ پیروزی خفیف ماتادورها مقابل یوزها

نگام ، ورزشی _ در ادامه رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و در گروه B مسابقات تیم ملی ایران در دومین دیدار خود از ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه کازان آرنا به مصاف تیم ملی اسپانیا رفت.

کارلوس کی روش برای این بازی ترکیب علی‌رضا بیرانوند، مجید حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، رامین رضاییان، احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی، کریم انصاری‌فرد، مهدی طارمی، وحید امیری و سردار آزمون را انتخاب کرد.
با مصدومیت روزبه چشمی، در این بازی مجید حسینی در ترکیب اصلی قرار گرفت ضمن اینکه سعید عزت الهی نیز جانشین مسعود شجاعی شد. مهم ترین تغییر ترکیب ایران نیز نیمکت نشین شدن علیرضا جهانبخش و حضور طارمی بود.
برای اسپانیا نیز در این بازی داوید دخئا، دنی کارواخال، جرارد پیکه، سرخیو راموس، جوردی آلبا، سرخیو بوسکتس، ایسکو، آندرس اینیستا، لوکاس واسکتس، داوید سیلوا و دیگو کاستا در ترکیب اصلی قرار گرفتند که بازگشت کارواخال مهمترین نکته این ترکیب بود.
پیش از آغاز بازی هیه رو، سرمربی تیم اسپانیا که در رئال مادرید شاگرد کارلوس کی‌روش بود برخورد گرمی با سرمربی ایران داشت و با هم خوش و بش کردند.
پیش از بازی و در دیگر بازی این گروه پرتغال توانست با یک گل مراکش را شکست دهد و به صدر جدول گروه صعود کند.
بازی همانطور که قابل پیش بینی بود با حملات اسپانیا و دفاع ایران شروع شد. سه ارسال در چهار دقیقه اول بازی توسط مدافعان و گلر ایران برگشت داده شد.
در دقیقه ۵ ایران روی یک ضدحمله به سمت دروازه اسپانیا حمله کرد که ارسال امیری برگشت داده شد و بار دیگر وی صاحب توپ شد که با خطای اسپانیایی ها نزدیک نقطه کرنر سرنگون شد تا ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی شود که ارسال حاج صفی با ضربه سر مدافعان لاروخا برگشت داده شد و امیری نیز در ریباند توپ را به بالای دروازه زد.
راموس به خاطر خطا روی آزمون از داور تذکر گرفت در حالی که با عصبانیت اصرار داشت که خطایی انجام نداده است.
خطای ابراهیمی روی ایسکو در دقیقه ۹ باعث شد اسپانیا صاحب یک ضربه ایستگاهی شود. ارسال سیلوا از روی سر همه بازیکنان گذشت و خطری برای ایران نداشت.
پیروزی اسپانیا در شب نمایش تحسین برانگیز ملی‌پوشان ایران مقابل فوق‌ستاره های اسپانیا/ شاگردان کی‌روش فقط یک اشتباه کردند
خطای آزمون روی بوسکتس موقعیت خوبی را در دقیقه ۱۲ برای اسپانیا ایجاد کرد تا با یک ضربه ایستگاهی شانس خود را برای گلزنی امتحان کند. ارسال توپ توسط مدافعان برگشت داده شد اما خیلی زود ارسال های بعدی انجام شد و باز هم این مدافعان ایران بودند که اجازه سر زنی به اسپانیایی ها ندادند.
امیری بار دیگر به سمت دروازه حریف حمله کرد که با خطا متوقف شد. شوت انصاری فرد در دقیقه ۱۴ از کنار دروازه اسپانیا به بیرون رفت.
در دقیقه ۱۷ ایران صاحب موقعیت خوبی شد که طارمی پاس خوبی در عرض ارسال نکرد و فرصت از دست رفت و بلافاصله اسپانیا حمله را شروع کرد.
سیلوا در دقیقه ۱۸ شوتزنی از پشت محوطه جریمه را امتحان کرد تا بلکه خطری دروازه ایران را تهدید کند اما ضربه او به کتف مجید حسینی خورد و دفع شد.
در دقیقه ۲۱ نوبت به عزت الهی رسید که پشت محوطه جریمه روی بازیکنان اسپانیا خطا کند. راموس پشت ضربه ایستگاهی قرار گرفت که ضربه اش به دیوار دفاعی برخورد کرد و در اختیار بیرانوند قرار گرفت.
یک دقیقه بعد پشت محوطه جریمه آزمون روی بوسکتس خطا کرد تا یک ضربه ایستگاهی دیگر به اسپانیا برسد. البته این بار فاصله به دروازه نزدیک تر بود. داوید سیلوا پشت توپ قرار گرفت و ضربه او نیز توسط بیرانوند مهار شد.
نیمی از وقت های نیمه اول گذشت و اسپانیا موفق به خلق موقعیت جدی نشد. بازیکنان ایران در این دقایق کمی به حفظ توپ روی آوردند اما خیلی زود توپ را از دست دادند.  دقایق بعد دوباره ایران به سمت دروازه اسپانیا حمله کرد که این بار هم توپ خیلی زود از دست رفت.
حرکت ترکیبی لاروخا با محوریت اینیستا باعث شد اسپانیا صاحب یک ضربه کرنر شود. توپ ارسالی در چند رفت و برگشت موقعیت نسبتا خوبی ایجاد کرد که در نهایت ضربه سیلوا از بالای دروازه بیرون رفت.
ایسکو نیز در دقیقه ۳۰ شانس خود را با شوتزنی امتحان کرد که ضربه اش با فاصله از کنار دروازه بیرون رفت.
ارسال واسکز از سمت چپ خط دفاعی ایران در دقیقه ۳۳ با ضربه سر حسینی برگشت داده شد و بلافاصله ایران در زمین اسپانیا صاحب یک پرتاب اوت شد. حاج صفی با یک پرتاب بلند توپ را به محوطه جریمه حریف فرستاد که ثمری نداشت و برگشت داده شد.
در دقیقه ۳۵ کار ترکیبی خوب ایران باعث شد ملی پوشان صاحب موقعیت خوبی شوند. ارسال رضاییان از سمت راست با ضربه سر راموس به کرنر رفت. انصاری فرد پشت توپ قرار گرفت و ارسال او توسط پیکه برگشت داده شد.
پیروزی اسپانیا در شب نمایش تحسین برانگیز ملی‌پوشان ایران مقابل فوق‌ستاره های اسپانیا/ شاگردان کی‌روش فقط یک اشتباه کردند
بعد از کرنر حاج صفی نزدیک به دروازه اسپانیا روی زمین افتاد و اعلام شد که نمی‌تواند به بازی ادامه دهد اما سعی کرد به زمین برگردد و این اتفاق نیز رخ داد.
در دقیقه ۳۸ کاستا در حالی که بیرانوند صاحب توپ بود ضربه ای به او زد که باعث سرنگونی گلر ایران و ایجاد درگیری بین بازیکنان شد. روی صحنه آهسته مشخص بود کاستا ضربه خاصی نزده و بیرانوند بزرگنمایی انجام داده است.
سه دقیقه وقت اضافی برای نیمه اول اعلام شد. سیلوا در اولین دقیقه از وقت های تلف شده با شوت دروازه ایران را تهدید کرد که ضربه اش بلوکه شد.
در نهایت نیمه نخست با تساوی بدون گل خاتمه یافت و ایران با دفاعی منطقی اجازه نداد اسپانیا و ستاره هایش حتی صاحب یک موقعیت جدی گلزنی شوند.
پیروزی اسپانیا در شب نمایش تحسین برانگیز ملی‌پوشان ایران مقابل فوق‌ستاره‌ها/ شاگردان کی‌روش فقط یک اشتباه کردند
دو تیم بازی را در نیمه دوم بدون تغییر شروع کردند. ایران حمله اول را انجام داد اما به جایی نرسید و اسپانیا بار دیگر صاحب توپ و میدان شد.
اسپانیا در دقیقه ۴۸ به اولین کرنر بازی در نیمه دوم رسید. ارسال ایسکو در موقعیت خطرناک توسط مدافعان ایران برگشت داده شد.
یک دقیقه بعد شوت واسکز از پشت محوطه جریمه با واکنش دیدنی بیرانوند در دو مرحله مهار شد و اسپانیایی ها مجبور به خطا روی او شدند.
حملات اسپانیا در نیمه دوم شدت بیشتری داشت. در دقیقه ۵۰ ارسال دیگری روی دروازه ایران انجام شد که باز هم توسط مدافعان دفع شد. ثانیه هایی بعد از سمت دیگر وارد محوطه ایران شدند که ضربه نهایی ایسکو از بالای دروازه بیرون رفت.
در دقیقه ۵۲ ایران با یک پرتاب اوت جدی ترین موقعیت بازی را خلق کرد که ضربه سرکش انصاری فرد به کنار دروازه دخه آ برخورد کرد تا ایران از یک گل محروم شود.
اسپانیا یک دقیقه بعد صاحب کرنر دیگری شد که باز هم ثمری نداشت در برگشت اینیستا در عمق پاس خوبی به کاستا داد و او با یک چرخش خوب توانست با کمک رضاییان بالاخره قفل دروازه ایران را بشکند. ضربه رضاییان با برخورد به پای کاستا وارد دروازه بیرانوند شد.
پیروزی اسپانیا در شب نمایش تحسین برانگیز ملی‌پوشان ایران مقابل فوق‌ستاره های اسپانیا/ شاگردان کی‌روش فقط یک اشتباه کردند
ایران بعد از این گل کمی جلو کشید و نشان داد که برنامه ای برای شکست نزدیک ندارد و به دنبال کسب امتیاز است. ارسال رضاییان توسط دخه آ مهار شد.
دو دقیقه بعد ملی پوشان کشورمان صاحب کرنر شدند. انصاری فرد پشت توپ قرار گرفت و ارسال او نیز با خروج دخه آ مهار شد.
در دقیقه ۵۷ اسپانیا صاحب یک ضربه ایستگاهی شد. ایسکو ارسال کرد و ضربه اش را  عزت الهی به کرنر فرستاد.
در دقیقه ۶۰ ایران روی دروازه اسپانیا فشار آورد و ارسال ابراهیمی با ضربه سر خوب طارمی همراه شد که با فاصله کم از کنار دروازه دخه آ بیرون رفت.
ثانیه هایی بعد پشت محوطه جریمه اسپانیا روی طارمی خطا شد و ایران به یک ضربه ایستگاهی رسید. رضاییان توپ را ارسال کرد و پس از یک رفت و برگشت عزت الهی دروازه دخه آ را باز کرد اما داور اعتقاد به آفساید داشت.
اعضای تیم ایران خواستار چک شدن صحنه بودند. داوران در بازبینی هم گل را مردود اعلام کردند و بازی ادامه پیدا کرد و شاگردان کی روش نیز متوجه شدند که توان باز کردن دروازه اسپانیا را دارند.
ایران به حمله ادامه داد و این بار امیری در دقیقه ۶۴ از چپ نفوذ کرد که بار دیگر آفساید اعلام شد. اسپانیا در ادامه دوباره جلو کشید تا ایران صاحب موقعیت نشود.
در دقیقه ۶۷ اینیستا دوباره نفوذ خطرناکی انجام داد که پاس خوبش توسط مدافعان ایران به کرنر فرستاده شد. حاج صفی دوباره روی زمین افتاد و این بار دیگر تعویض شد و جایش را به میلاد محمدی داد. بازوبند کاپیتانی نیز به انصاری فرد رسید.
اسپانیا کرنر را بسیار جالب زد و موقعیت خوبی برای گل دوم داشت که تجمع مدافعان و حرکت خوب رضاییان به پیکه اجازه گلزنی نداد و داور نیز در ادامه خطای او را اعلام کرد.
پیروزی اسپانیا در شب نمایش تحسین برانگیز ملی‌پوشان ایران مقابل فوق‌ستاره های اسپانیا/ شاگردان کی‌روش فقط یک اشتباه کردند
اولین تعویض اسپانیا نیز در دقیقه ۷۰ انجام شد و کوکه جای اینیستا را گرفت. ستاره ای که با پاس طلایی خود باعث گلزنی اسپانیا شده بود.
در دقیقه ۷۴ انصاری فرد از بازی بیرون رفت و جایش را به علیرضا جهانبخش داد. بازوبند نیز به بازیکن تازه وارد ایران رسید.
ثانیه هایی بعد ارسال خوب امیری از سمت چپ می توانست با یک ضربه وارد دروازه شود که طارمی یک قدم کم آورد و ایران فرصت خوب دیگری را از دست داد.
اسپانیا بلافاصله در ضدحمله پشت محوطه هجده قدم ایران رسید و با خطای حسینی، واسکز سرنگون شد تا لاروخا در موقعیتی خوب صاحب ضربه کاشته شود. ایسکو ضربه را زد که به دیوار دفاعی برخورد کرد.
در دقیقه ۷۹ امیری به خاطر خطای روی کارواخال اولین اخطار بازی را دریافت کرد. در همین دقیقه آسانسیو جای واسکز را گرفت.
در دقیقه ۸۱ امیری با حرکتی دیدنی توپ را از بین پاهای پیکه عبور دادو با ارسال خوبی ایران را در موقعیت گل قرار داد که ضربه سر طارمی با فاصله کم از بالا ی  دروازه اسپانیا بیرون رفت.
در دقیقه ۸۵ سومین تعویض ایران هم انجام شد و سامان قدوس جای وحید امیری را گرفت. سه دقیقه بعد کاستا هم جایش را به رودریگو داد.
۹۰ دقیقه به اتمام رسید و داور ۴ دقیقه وقت اضافی اعلام کرد. ارسال رضاییان با ضربه سر نه چندان خوب آزمون همراه شد که به راحتی در اختیار دخ آ قرار گرفت.
خطای ابراهیمی در دومین دقیقه از وقت های تلف شده روی رودریگو باعث شد او نیز اخطار بگیرد و اسپانیا دوباره پشت محوطه جریمه صاحب ضربه ایستگاهی شود. سانتر ایسکو دوباره توسط بازیکنان ایران برگشت داده شد.
در آخرین دقیقه از وقت های تلف شده ابراهیمی توپ را روی دروازه حریف ارسال کرد و دخه آ آن را برگشت داد و در نهایت داور در سوت خود دمید و ایران در شبی که کاملا مقتدر و زیبا و امیدوارکننده بازی کرد با یک گل شکست خورد اما به بازی با پرتغال امیدوار ماند.

گل‌: دیگو کاستا ۵۴ (اسپانیا)

کارت زرد: وحید امیری ۷۹، امید ابراهیمی ۹۲(ایران)

داور: آندرس کونها از اروگوئه

کمک داوران: نیکولاس تاران و ماریسیو اسپینوزا از اروگوئه

تعداد تماشاگر: ۴۸۴۷۱

ترکیب تیم ایران:

علیرضا بیرانوند، سید مجید حسینی، مرتضی پور‌علی‌گنجی، احسان حاج صفی (۶۸ میلاد محمدی)، رامین رضاییان، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی، مهدی طارمی، کریم انصاری‌فرد (۷۴ علیرضا جهانبخش)، وحید امیری ( ۸۶ سامان قدوس) و سردار آزمون

ترکیب تیم اسپانیا:

داوید دخه آ، دنی کارواخال،‌ جرارد پیکه، سرخیو راموس، جوردی آلبا، بوستکس، آندرس اینیستا (۷۱ کوکه)، داوید سیلوا، ایسکو، واسکز و دیگو کاستا

 

از کازان تا تهران؛ایرانیان یکصدا بچه ها مچکریم سردادند

جمع زیادی از شهروندان پس از بازی خوب و قابل قبول ملی پوشان تیم فوتبال در برابر اسپانیا با در دست داشتن پرچم ۳ رنگ کشورمان به خیابان های اصلی و میادین پایتخت آمدند و با فریادهای «بچه ها مچکریم» ، «حمایت حمایت» و «گل کاشتید، گل کاشتید» این تلاش جانانه ملی پوشان را ستودند.
جوانان تهرانی که از بازی خوب، قوی و غرور انگیز تیم ملی فوتبال کشورمان در مقابل اسپانیا حسابی سر شوق آمده بودند، ملبس به کلاه، سربند و مچ بندهای با طرح پرچم ایران بودند و به شادی و پایکوبی پرداختند که این اقدام موجب ترافیک قابل توجهی در خیابان ها و میادین اصلی شد.
گزارش ها از ورزشگاه آزادی نیز حاکی است شهروندانی که برای نخستین بار با خانواده برای تماشای مستقیم فوتبال به این محل رفته بودند یکصدا شعارهای حمایت از ملی پوشان کشورمان سر داده و تلاش خستگی ناپذیر بازیکنان تیم ملی فوتبال را ستودند.
همچنین گزارش ها از نقاط مختلف کشورمان نیز حاکی است مردم در سراسر کشور پس از شکست یک بر صفر ایران مقابل ستاره های اسپانیا به دلیل بازی آبرومندانه و غیرتمندانه بازیکنان تیم ملی باز هم همچون جمعه گذشته و پس از پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان در مقابل مراکش، به خیابان ها آمدند و به شادی و پایکوبی پرداختند.
تیم ملی فوتبال کشورمان چهارشنبه شب با نتیجه یک بر صفر مقابل تیم پرقدرت اسپانیا متوقف شد اما بازی ملی پوشان مورد حمایت مردم قرار گرفته است.
در این بازی یک گل تیم ایران به علت آنچه آفساید اعلام شد مورد قبول واقع نشد و ملی پوشان کشورمان چند موقعیت گل را نیز از دست دادند.
در دقیقه های انتهایی بازی تیم ایران توانسته بود بازی خوبی مقابل اسپانیا از خود به نمایش بگذارد و در مجموع بازی خوب و قوی تیم ملی از ابتدا مورد حمایت و رضایت شهروندان قرار گرفته است.
به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال کشورمان در چارچوب مرحله گروهی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه جمعه گذشته موفق شد که با یک گل مراکش را شکست دهد.
شاگردان «کی روش» همچنین روز دوشنبه هفته آینده و از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه به مصاف پرتغال می روند و برای کسب مجوز صعود به مرحله حذفی باید به پیروزی دست یابند.
تیم ملی فوتبال ایران یکی از ۳۲ تیم حاضر در این دوره از رقابت ها در گروه «B» با اسپانیا، پرتغال و مغرب هم گروه شده است.