اخبار روز حقوق بشر ؛ دادستان تهران: وکیل محمد ثلاث تعقیب قضایی می‌شود / تایید پزشکی ابتلای آرش صادقی به سرطان؛ کارشکنی زندان در روند درمان وی

نگام ، حقوق بشر _ کارگران فولاد اهواز در اعتراض به ادامه بازداشت همکاران خود، این‌بار مقابل دفتر امام‌جمعه تجمع کردند ، ادامه اعتصاب غذای شش زن درویش در اعتراض به رفتار ماموران زندان در زندان قرچک ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

دادستان تهران: وکیل محمد ثلاث تعقیب قضایی می‌شود

دادستان تهران انتقادها از صدور و اجرای حکم اعدام برای محمد ثلاث را «هجمه» به قوه قضائیه خواند و زینب طاهری٬ از وکلای مدافع این درویش گنابادی، را فردی معرفی کرد که به پرونده وی «اشراف کافی» نداشته و اذهان عمومی را «تحریک» کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تایید پزشکی ابتلای آرش صادقی به سرطان؛ کارشکنی زندان در روند درمان وی

روز دوشنبه نتیجه آزمایش آرش صادقی، کنشگر مدنی محبوس در زندان رجایی شهر کرج به او اعلام شد. بر اساس این نتیجه مشخص شد وی به سرطان استخوان مبتلا شده است و تکثیر آن در ناحیه بازو محتمل است. در چنین وضعیتی مسئولان زندان در حالی که بیمارستان مدنی کرج تجهیزات لازم بری درمان این نوع از بیماری را ندارد، تنها اجازه اعزام وی او به این بیمارستان را داده‌اند و با درخواست خانواده او که حتی هزینه بیمارستان و پروسه اداری آن را متقبل شده اند مخالف می ورزند. کارشکنی در روند درمان آقای صادقی در مرحله جاری که نیاز به تشخیص شدت بیماری و اقدامات زودهنگام است میتواند به رساندن وضعیت سلامتی او به وضعیت غیرقابل بازگشت منجر شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کارگران فولاد اهواز در اعتراض به ادامه بازداشت همکاران خود، این‌بار مقابل دفتر امام‌جمعه تجمع کردند

کارگران گروه صنعتی ملی فولاد اهواز مقابل دفتر نماینده ولی فقیه در اهواز تجمع کردند. به گزارش منابع خبری گروهی از کارگران فولاد اهواز چهارشنبه ۳۰ خرداد در اعتراض به دستگیری و بازداشت همکاران خود مقابل دفتر امام جمعه و نماینده ولی فقیه در اهواز تجمع کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ادامه اعتصاب غذای شش زن درویش در اعتراض به رفتار ماموران زندان در زندان قرچک

مادر سپیده مرادی درویش زندانی به کمپین حقوق بشر در ایران گفت شش نفر از ده نفر زن درویش در زندان قرچک در اعتراض به برخورد‌های بد ماموران زندان قرچک ورامین و ادامه حصر نورعلی تابنده رهبر دراویش از تاریخ دوشنبه ۲۱ خرداد ماه دست به اعتصاب غذا (تر) زده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید