نماینده مجلس: می توان با ایجاد شرایط لازم فضا را برای حضور خانم‌ها در مسابقات ورزشی فراهم کرد

 

نگام ، اجتماعی _ طیبه سیاوشی شاه عنایتی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ایران درباره حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی برای تماشای مسابقه دیشب فوتبال ایران و اسپانیا، گفت: حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی ایران- اسپانیا مشکلی ایجاد نکرد و مردم با آرامش از ورزشگاه خارج شدند.

سارا آکالین _ سیاوشی افزود: با مدیریت درست و فراهم کردن انتظامات حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی در شب گذشته نشان داد که می توان با ایجاد شرایط لازم فضا را برای حضور خانم‌ها در مسابقات ورزشی فراهم کرد.

او به خبرگزاری خانه ملت گفت: با وجود اینکه ۱۵ هزار بلیط برای تماشای بازی ایران- اسپانیا در ورزشگاه آزادی فروخته شد؛ اما هنگام تماشای بازی حدود ۳۰ هزار نفر در ورزشگاه حاضر شدند و توانستند به خوبی احساسات خود را نسبت به تیم ملی نشان دهند.
این نماینده مجلس با بیان اینکه به شهادت معاون سیاسی استانداری تهران تا به امروز در هیچ یک بازی های برگزار شده در ورزشگاه آزادی خروج تماشاگران از استادیوم به آرامی خارج شدن تماشاگران شب گذشته نبوده است، افزود: مردم با آرامش و بدون مسئله و مشکلی از ورزشگاه خارج شدند؛ حضور خانواده‌ها در ورزشگاه نشانه همبستگی و غرور ملی است.
سیاوشی گفت امیدوارم ایجاد فرصت برای حضور مجدد خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها تکرار شود؛ ایجاد این فرصت ها به نفع مصالح عمومی جامعه و منافع ملی مردم است.
این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: شب گذشته صحنه‌های بسیار زیبایی در ورزشگاه دیده شد؛ مردان در کنار همسران و فرزندان یا خواهران و مادران خود برای تماشای این بازی در ورزشگاه حاضر شدند که اتفاق بسیار خوبی بود؛ اگرچه زیرساخت‌های نمایشی بازی ایران- اسپانیا در ورزشگاه آزادی کاملا فراهم نشده بود و مردم با حداقل امکانات بازی را تماشا کردند؛مردم به این فضاها نیاز دارند تا بتوانند نشاط و شادمانی خود را بروز دهند.