اخبار روز بین الملل ؛ جنگ پیام‌های مستقیم بین ایران و روسیه / انتقاد توئیتری دوباره مایک پمپئو از «رژیم جنایتکار ایران» در سرکوب اعتراض‌های مردمی

نگام ، بین الملل _ ترامپ: کره شمالی همچنان تهدیدی برای آمریکا است ، روزنامه اسرائیلی: بن‌سلمان و نتانیاهو در اردن دیدار کردند ، تهدید ترامپ برای وضع تعرفه روی خودروهای ساخت اروپا ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

گزارش «رای الیوم» از اوضاع هم پیمانان سوریه؛جنگ پیام‌های مستقیم بین ایران و روسیه

« حتی اگر تمام جهان جمع شود از سوریه خارج نخواهیم شد، مگر اینکه دولت سوریه چنین درخواستی کند». این پیام ایرانی که از طریق نصرالله مطرح شد، نه تنها پیامی برای اسرائیل و آمریکا، که پیغام واضحی برای روسیه است که خواستار خروج تمام نیروهای خارجه از سوریه شده بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

انتقاد توئیتری دوباره مایک پمپئو از «رژیم جنایتکار ایران» در سرکوب اعتراض‌های مردمی

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در ادامه توئیت های خود درباره جمهوری اسلامی، در تازه ترین توئیت خود از سرکوب اعتراضات در ایران توسط «رژیم جنایتکار ایران» انتقاد کرد.مایک پمپئو در توئیت روز پنجشنبه عصر ۳۱ خرداد به وقت واشنگتن (بامداد جمعه به وقت ایران) نوشت: پنج هزار نفر از ایرانیان به خاطر اعتراضات دیماه بازداشت شدند. ۳۰ زن برای اعتراض به حجاب اجباری بازداشت شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ترامپ: کره شمالی همچنان تهدیدی برای آمریکا است

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا تحریم‌های این کشور علیه کره شمالی را تمدید کرده و دلیل آن را “تهدید فوق‌العاده” این کشور به دلیل داشتن سلاح‌های هسته‌ای خوانده است.تمدید تحریم‌های کره شمالی ۱۰ روز پس از آن صورت می‌گیرد آقای ترامپ پس از بازگشت از دیدارش با کیم جونگ اون گفت کره شمالی دیگر یک تهدید هسته‌ای نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

روزنامه اسرائیلی: بن‌سلمان و نتانیاهو در اردن دیدار کردند

روزنامه اسرائیلی ‘معاریو’ از دیدار ‘محمد بن سلمان’ ولیعهد عربستان با ‘بنیامین نتانیاهو’ نخست وزیر اسرائیل در اردن خبر داد. ‘جاکی حوجی’ تحلیلگر این روزنامه فاش کرد که این دیدار محرمانه در جریان سفر دوشنبه گذشته نتانیاهو به امان پایتخت اردن انجام شده است. وی گفت: یکی از دوستان من که در جریان این ملاقات بود، اطلاع داد که بن سلمان دیدار‌هایی با حضور عبدالله دوم و ملاقات‌هایی هم بدون حضور وی با نخست وزیر اسراییل داشته است.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تهدید ترامپ برای وضع تعرفه روی خودروهای ساخت اروپا

با تهدید دونالد ترامپ به این‌که بر خودروهای ساخت اروپا تعرفه سنگین ۲۰درصدی می‌گذارد، ارزش سهام شرکت‌های خودروسازی اروپا افت کرد.آقای ترامپ در توییترش تهدید کرد که اگر اروپا “تعرفه‌ها و موانع [واردات محصولات آمریکایی] را کنار نگذارد” تعرفه‌های بیشتری علیه این اتحادیه وضع می‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید