اخبار روز اقتصادی ؛ عراقچی: مذاکرات برجامی با اروپا چشم‌انداز روشنی ندارد/ احتمال خروج ایران از برجام در هفته‌های آینده / ارز برای واردات خودرو حذف شد

نگام ، اقتصادی _ ایران انتظار ندارد مشتریان نفتی معافیت بگیرند/راه‌های زیادی برای دور زدن تحریم‌ها داریم ، دادستان کل: مگر می‌شود هزاران دستگاه خودروی خارجی با قیمت بالا وارد کشور شود و شبکه‌ای نباشد/ انتقاد از خرید ۳۸ هزار سکه توسط یک نفر ، درخواست آمریکا از ژاپن برای توقف خرید نفت ایران ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

ضرورت تلاش دوچندان اروپا برای حفظ برجام؛ عراقچی: مذاکرات برجامی با اروپا چشم‌انداز روشنی ندارد/ احتمال خروج ایران از برجام در هفته‌های آینده

سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران درباره چگونگی حفظ برجام پس از خروج آمریکا از این توافق هسته‌ای گفت: «امروز در کنفرانس مربوط به ایران گفتم برجام در آی سی یو است چرا که مهم ترین نقطه تعادل خود را از دست داده است. نقطه تعادل آن خروج آمریکا از برجام است. حال اگر اروپا و دیگر امضاکنندگان برجام می خواهند این توافق هسته ای را حفظ کنند باید فداکاری بیشتری کنند و خصوصا عدم حضور آمریکا و تحریم های دوباره این کشور علیه ایران را جبران کنند». عراقچی می گوید برجام و تحریم ها هیچ گاه نمی توانند در کنار هم بنشینند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

لیست کالاهای مشمول دریافت ارز با قیمت رسمی، چهارگانه می‌شود؟ ؛ ارز برای واردات خودرو حذف شد

لیست کالاهای مشمول دریافت ارز با قیمت رسمی به تفکیک سه گروه کالاهای اساسی، واسطه‌ای و مصرفی در شرایطی از سوی دولت اعلام شد که برخی شنیده‌ها از اضافه شدن گروه چهارم به لیست مذکور در روزهای آینده خبر می‌دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

وزیر نفت در مصاحبه با بلومبرگ:ایران انتظار ندارد مشتریان نفتی معافیت بگیرند/راه‌های زیادی برای دور زدن تحریم‌ها داریم

وزیر نفت که برای شرکت در نشست رسمی اوپک به وین رفته بود در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ اظهار کرد: تصور نمی‌کنم که خریداران نفت ایران بتوانند از دولت آمریکا معافیت بگیرند تا پس از بازگشت تحریم‌های دونالد ترامپ، به خرید محموله‌های نفتی ادامه دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دادستان کل: مگر می‌شود هزاران دستگاه خودروی خارجی با قیمت بالا وارد کشور شود و شبکه‌ای نباشد/ انتقاد از خرید ۳۸ هزار سکه توسط یک نفر

دادستان کل کشور در پاسخ به سئوالی مبنی بر اقدامات صورت گرفته در برخورد با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: دستگاه قضا در ارتباط با قاچاق کالا و ارز تقریبا در ردیف دوم قرار گرفته است؛ چون به موجب قانون مسئولیت اول مبارزه با قاچاق کالا و ارز با سازمان تعزیرات است که زیر نظر وزارت دادگستری و در مجحموعه دولت قرار گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بلومبرگ خبر داد ؛ درخواست آمریکا از ژاپن برای توقف خرید نفت ایران

منابع آگاه اظهار کردند اگرچه مقامات دولت آمریکا این درخواست را در جریان گفت‌وگو با همتایان ژاپنی خود در توکیو مطرح کردند، اما هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده است و مذاکرات ادامه پیدا خواهد کرد.زمانی که ترامپ ماه میلادی گذشته تصمیم گرفت تحریم‌ها علیه ایران را بازگرداند، دولت وی به خریداران نفت ایران ۱۸۰ روز برای محدود کردن خریدشان فرصت داد. درخواست برای توقف واردات ژاپن موضعی شدیدتر از سال ۲۰۱۲ در قبال ایران را نشان می‌دهد. در آن زمان کشورها در قبال دریافت معافیت از محدودیت‌های مالی آمریکا، اجازه یافتند به خرید نفت از ایران در سطح پایین‌تری ادامه دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید