اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ چه کسی آقای نویسنده را کشت؟ / روزنامه صداوسیما علیه عادل/”پویول”۶۰۰میلیون تومان می خواست؛اسپانسر ،از پول مردم ارتزاق می کند

نگام ، فرهنگ و هنر _ حراج یادگارهای «جری لوئیس» بازیگر کمدی در لاس وگاس ، ریچارد کلایدرمن به ایران آمد / برنامه ویژه پیانیست سرشناس در تهران  ، همکاری اسپیلبرگ و مندز دو کارگردان بزرگ روی یک فیلم درام جنگی ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

چه کسی آقای نویسنده را کشت؟

صمد بهرنگی دردوم تیرماه ۱۳۱۸ در محله چرنداب در جنوب بافت قدیمی تبریز در خانواده ای تهیدست چشم به جهان گشود. پدر او عزت و مادرش سارا نام داشتند. صمد دارای دو برادر و سه خواهر بود .پدرش کارگری فصلی بود که اغلب به شغل زهتابی زندگی را می‌گذراند وخرجش همواره بر دخلش تصرف داشت. بعضی اوقات نیز مشک آب به دوش می‌گرفت و در ایستگاه “وازان” به روس ها و عثمانی‌ها آب می‌فروخت. بالاخره فشار زندگی وادارش ساخت تا با فوج بیکارانی که راهی قفقاز و باکو بودند. عازم قفقاز شود. رفت و دیگر باز نگشت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

روزنامه صداوسیما علیه عادل/”پویول”۶۰۰میلیون تومان می خواست؛اسپانسر ،از پول مردم ارتزاق می کند

«کارلس پویول» بازیکنی با موهای «فرفری» که حضور در قلب خط دفاع باشگاه بارسلونا و تیم ملی اسپانیا برای طرفداران این تیم‌ها به منزله قوت قلب بود و خاطر هواداران را راحت می‌کرد. خبر حضورش در ویژه‌برنامه جام جهانی ۲۰۱۸، سپس عدم‌حضورش در این برنامه حاشیه‌هایی ایجاد کرد. حاشیه‌هایی که می‌توانست با رفتار حرفه‌ای‌تر عوامل آن، در شب بازی ایران و اسپانیا وجود نداشته باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

حراج یادگارهای «جری لوئیس» بازیگر کمدی در لاس وگاس

سازمان اداره امور مربوط به جری لوئیس بازیگر فقید کمدی که چند وقت پیش درگذشت، تصمیم به فروش برخی از یادگارهای این کمیدین دارد. اشیا متعلق به این ستاره محبوب قرار است روز جمعه در لاس وگاس به حراج گذاشته شوند.این اشیا شامل لباسهایی که روی صحنه می پوشید، وسائلی که در ست شوهایش به کار رفته بود، و لوازم متعلق به خودش از جمله کلکسیون ساعتهایش می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ریچارد کلایدرمن به ایران آمد / برنامه ویژه پیانیست سرشناس در تهران

ریچارد کلایدرمن روز پنحشنبه وارد تهران شد تا با همکاری وزارت امور خارجه، وزارت ارشاد و دفتر موسیقی، نخستین اجرای رسمی خود را در ایران روی صحنه ببرد. کنسرت این پیانیست سرشناس فرانسوی روزهای اول، دوم، سوم، ششم، هفتم و هشتم تیرماه در سالن وزارت کشور برگزار خواهد شد. استقبال جالب توجهی نیز از بلیت فروشی این کنسرت به عمل آمده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

همکاری اسپیلبرگ و مندز دو کارگردان بزرگ روی یک فیلم درام جنگی

استیون اسپیلبرگ و سم مندز، دو کارگردان برجسته روی یک فیلم جدید در مورد جنگ جهانی اول همکاری خواهند کرد.سم مندز که در گذشته روی فیلمهای موفق از جمله دو فیلم آخر جیمز باند کار کرده، در نوشتن فیلمنامه نقش داشته و همچنین فیلم را کارگردانی خواهد کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید