اخبار روز ترکیه ؛ تکذیب خبر استقراض احتمالی ترکیه از صندوق بین المللی پول/ ترکیه طی ۴ ماه امسال میزبان ۷.۸ میلیون گردشگر بود

نگام ، ترکیه _ تاکید اردوغان بر لزوم شرکت شهروندان ترکیه در انتخابات ، برای شادی روح ابن سینا در مساجد ۲۰۰ کشور مراسم دعا برگزار خواهد شد ، فیلیپ کوکو با فنرباغچه ترکیه به توافق رسید ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

تکذیب خبر استقراض احتمالی ترکیه از صندوق بین المللی پول

یکی از ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﻦ ﺻﻨﺪوق ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻠﯽ ﭘﻮل در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی ادعای روز گذشته آژانس رادیو و تلویزیون دویچه وله آلمان مبنی بر آمادگی ﺻﻨﺪوق ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻠﯽ ﭘﻮل برای اعطای قرض به ترکیه و تشکیل گروه اضطراری در این زمینه را تکذیب و آن را بی پایه دانست.وی با رد این ادعا گفت: چنین موضوعی مطرح نیست و گروه اضطراری هم از سوی ما تشکیل نشده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ترکیه طی ۴ ماه امسال میزبان ۷.۸ میلیون گردشگر بود

بر اساس گزارش اتحادیه هتلداران منطقه مدیترانه (AKTOB)٬ ترکیه به عنوان یکی از ۱۰ کشوری که بیشترین میزان بازدید از سوی گردشگرها را داشته است، در چهار ماه نخست امسال میزبان ۷.۸ میلیون گردشگر خارجی از ۱۸۰ کشور بود.از ماه ژانویه تا آوریل سال جاری از ۱۸۰ کشور از جمله آلمان٬ روسیه، الجزایر، مراکش، ایران، چین، عراق، هند، کانادا و ژاپن حدود ۷.۸ میلیون گردشگر به ترکیه سفر کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تاکید اردوغان بر لزوم شرکت شهروندان ترکیه در انتخابات

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی تی.آر.تی که به طور زنده پخش شد، تاکید کرد: انتخابات تلافی ندارد. به هموطنان خود، آنان که طرفدار حزب خاصی هستند یا نیستند، یادآوری می کنم که لازم است حتما از حق دموکراتیک خود برای شرکت در انتخابات استفاده کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

برای شادی روح ابن سینا در مساجد ۲۰۰ کشور مراسم دعا برگزار خواهد شد

«شهر کاستامونو به عنوان پایتخت فرهنگی جهان ترک در سال ۲۰۱۸، برای جهان ترک شهر با اهمیتی است. در ماه آگوست در شهر کاستامونو «شورای بنیاد جهانی» برگزار خواهد شد. به منظور مذاکره درباره برگزاری این شورا که برای نخستین بار در ترکیه برگزا خواهد شد، به شهر کاستامونو آمدیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فیلیپ کوکو با فنرباغچه ترکیه به توافق رسید

تیم پی.اس‌.وی آیندهوون هلند با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که فیلیپ کوکو، سرمربی این تیم با فنرباغچه ترکیه به توافق رسیده است.گفته می‌شود کریس وان در وردن که در آیندهوون دستیار کوک بود، در فنرباغچه نیز به مسئولیت دستیاری مربی ۴۷ ساله هلندی ادامه خواهد داد.مدیر باشگاه آیندهوون برای کوک در ترکیه آرزوی موفقیت کرده است. فیلیپ کوک طی سرمربی گری خود در پی.اس.وی، ۳ قهرمانی لیگ، یک قهرمانی جام حذفی و ۲ قهرمانی در سوپرجام هلند را برای این تیم به ارمغان آورده بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید