مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی؛ اظهارت عجیب حسن عباسی:ملت یک سری قهرمان پوشالی به نام فوتبالیست دارد ، ادعای کیهان: دختران میرحسین موسوی از قاتل ماموران نیروی انتظامی حمایت کردند

 

نگام ، سیاسی _ اظهارت عجیب حسن عباسی:ملت یک سری قهرمان پوشالی به نام فوتبالیست دارد ، ادعای کیهان: دختران میرحسین موسوی از قاتل ماموران نیروی انتظامی حمایت کردند ، بخش اقشاری جمنا فعال شده است ، پشت پرده قاچاق ۴۰۰ دستگاه خودرو ، پشت پرده مخالفت صدا و سیما با حضور مهمان خارجی در برنامه ۲۰۱۸ ، از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

 

بالاخره پیروزی تیم فوتبال، پیروزی اسلام و نظام است، یا توطئه علیه امام زمان؟!

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:با اینکه فوتبال یک ورزش است و باید مثل ورزش‌های دیگر مورد اقبال و استفاده عموم باشد، متاسفانه این ورزش به دلایل گوناگون دچار سرنوشت بدی شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ویدئو/ اظهارت عجیب حسن عباسی:ملت یک سری قهرمان پوشالی به نام فوتبالیست دارد!

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بخش اقشاری جمنا فعال شده است/ در حال برنامه‌ریزی برای انتخابات مجلس هستیم

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین تاکید کرد: تا جایی که من اطلاع دارم بخش اقشاری جمنا فعال شده است. جمنا در حال برنامه‌ریزی‌هایی است که اقشار مختلف ازجمله کارمندان و کارگران و سایر اقشار را به نوعی ساماندهی کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ادعای کیهان: دختران میرحسین موسوی از قاتل ماموران نیروی انتظامی حمایت کردند

 کیهان نوشت: دختران میرحسین موسوی محمد ثلاث(حادثه خیابان پاسداران) را بدون توجه به اعتراف صریح متهم و اسناد و شواهد موجود در پرونده، بی‌گناه و دستگاه قضایی را ظالم خواندند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پشت پرده قاچاق ۴۰۰ دستگاه خودرو

بررسی‌ها نشان می‌دهد که ماجرای پرونده قاچاق ۴۰۰ دستگاه خودرو در استان هرمزگان از بهمن ۹۶ کلید خورده است. در ماه‌های بهمن و اسفند ۹۶ در چند مرحله مجموعا ۴۲۴ دستگاه خودرو از طرف نمایندگی معتبر یک شرکت خودروسازی فرانسوی وارد گمرک شهید باهنر بندرعباس شده و از آنجا به مقصد انبار این شرکت در نزدیکی گمرک شهید باهنر خارج شده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

به دنبال انتشار گزارش تخریب چهره عادل فردوسی پور توسط روزنامه جام جم؛پشت پرده مخالفت صدا و سیما با حضور مهمان خارجی برنامه ۲۰۱۸ /آیا صدا و سیما سهمی از آمدن پویول به برنامه می خواست؟/ آقای معاون سیما دم خروس تان را باور کنیم یا قسم حضرت عباس!

فریدون رضوی، فعال رسانه ای، در رابطه با هزینه و درآمد صدا و سیما در پست توئیتری خود نوشت: هزینه یک بار پخش آگهی ۱۷ ثانیه ای از تلویزیون در بازی های ایران و فینال جام جهانی قبل از بازی معادل ۳۲۹ ملیون تومان، بین دونیمه ۶۵۸ میلیون تومان است. “بانک ها نیز در صف اول گزارش هستند، همان هایی که می گویند وضع مالی شان اصلا خوب نیست.” با این عدله و شواهد بازهم صدا و سیما ناله بی پولی سر می دهد و برای درآمدی بیشتر اقدام به تخریب چهره های مشهور و مردمی میکند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آسیب‌شناسی وجود مراجع تصمیم‌گیرنده متعدد در گفت‌وگو با مجید انصاری:هنوز هیچ کار اساسی صورت نگرفته

مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است که حل و فصل این معضل فراموش نشده و اگرچه کند اما پیگیری می‌شود. انصاری تنقیه قوانین و نظارت بر نهادهایی را که به صورت فراقانونی در کار دستگاه‌های دیگر دخالت می‌کنند شیوه‌های زیربنایی حل مساله می‌داند و معتقد است که وضعیت موجود پیامدهای منفی همچون سردرگمی مردم برای مطالبه‌گری و فرار مسوولان از پاسخگویی دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عباس عبدی: بحران بازار غیرمتشکل پولی قابل تکرار است

عباس عبدی، جامعه‌شناس و فعال سیاسی با بیان اینکه بحران بازارهای غیرمتشکل پولی قابل تکرار است، به مردم توصیه کرد به صرف اینکه یک بانک سود بیشتری می دهد، سپرده گذاری نکنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمد هاشمی عضو پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام:زمان آیت‌الله هاشمی‌ جلسات مجمع تشخیص مصلحت منظم برگزار می‌شد/ بی‌نظمی در مجمع تشخیص مصلحت نظام توجیه ندارد

محمد هاشمی با تاکید بر لزوم برگزاری منظم جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام مانند سایر نهادها و ارگان‌هایی که بعد از انقلاب تشکیل شده‌اند بر حسب یک ضرورت تأسیس شده و وظایفی برعهده دارد که باید به این وظایف عمل کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

درخواست جمعی از زنان ایرانی از فیفا/حق زنان برای حضور در ورزشگاه‌ها باید دائمی شود

هجده تن از زنان ایرانی در نامه‌ای به فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) خواستار آن شدند که این فدراسیون از دولت ایران بخواهد به ممنوعیت تبعیض‌آمیز علیه زنان برای ورود به ورزشگاه‌ها پایان دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

یک نماینده: زمین‌های کیش به خارجی‌ها واگذار شده

محمدرضا صباغیان، نماینده مهریز و بافق در اخطاری گفت که در حال حاضر زمین‌ها در جزیره کیش و منطقه آزاد ارس به برخی از خارجی‌ها داده شده که این خلاف قانون است و مجلس باید ورود کند. وی همچنین در تذکری دیگر به مرکز پژوهش‌های مجلس از ارائه نشدن نظرات کارشناسی این مرکز در خصوص دستورات روز مجلس انتقاد کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حسین دهقان برای ریاست‌جمهوری مورد اقبال سیاسیون دو جناح قرار می‌گیرد؟/ جانشین قرارگاه ثارالله: بستگی دارد که بیاید/ طرح بحث کردن از الان جوسازی برعلیه نیروهای خدمتگزار است/ کسانی است که از این بچه‌های خدمتگزار وحشت دارند می‌خواهند چهره‌ آنها را بسوزانند

جانشین قرارگاه ثارالله گفت: برادرانی قبل از پوشیدن لباس پرافتخار پاسداری دانشجو بودند اما افرادی دست به تخریب آنها می زنند چون از این بچه های خدمتگزار می ترسند و وحشت دارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محسن رهامی: امام انقلابی بود نه اصلاح طلب/ ما انقلابی بودیم و به فراخور شرایط و زمان اصلاح طلب شدیم/ در سیاست حرف مرد یکی نیست/ معیارهای جریان خط امام در همسان سازی این جریان با اصلاحات گم می‌شود

محسن رهامی عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با تاکید بر اینکه « نباید انقلابی گری را با اصلاحات یکسان سازی کنیم» گفت: « برخی از افراد که امروز قبای اصلاح طلبی بر تن دارند ، نمی خواهند بپذیرند که از دیدگاه امام عدول کرده اند، می گویند امام اصلاح طلب بود در حالی که باید بگویند ما روزی انقلابی بودیم و به فراخور شرایط امروز اصلاح طلب شده ایم و این اصلا حرف بدی نیست. در سیاست نمی توان گفت حرف مرد یکی است».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

خرم آبادی: وزارت ارتباطات برخلاف دستور قضایی با حمایت از دو فیلترشکن، دسترسی کاربران را به تلگرام فراهم کرد/ علت عدم اعتراض مدیر تلگرام به فیلتر همین موضوع است

خرم آبادی، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه می گوید، هاتگرام و طلاگرام ۲ فیلترشکن داخلی با مدیریت واحد هستند که بطور غیرقانونی و برخلاف دستور قضایی با امکانات وزارت ارتباطات دسترسی کاربران ایرانی را به شبکه اجتماعی فیلتر شده تلگرام فراهم می‌کنند.به نظر می‌رسد یکی از عللی که مدیر تلگرام به فیلتر آن در ایران اعتراض نکرد، این است که برخی از مسئولان فضای مجازی کشور اجازه دادند هاتگرام و طلاگرام فیلتر تلگرام را دور بزنند و مانع از مهاجرت ۷۰ درصد کاربران ایرانی به پیام رسان‌های داخلی شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

در مراسم نکوداشت شهید بهشتی عنوان شد: محمود صادقی: من اصلاح طلبم، ولی از هر اصولگرایی اصولگراتر هستم/علیرضا بهشتی: رفع نگرانی ها فقط با بازگشت به مردم صورت می گیرد/ فرشاد مؤمنی: بهشتی بر این باور بود که انسانیت انسان به آزادی است

آیین نکوداشت سی و هفتمین سالگرد شهدای هفتم تیر و قافله سالار شهیدان آیت الله دکتر بهشتی و مراسم رونمایی از کتاب «شناخت اندیشه های سیاسی شهید بهشتی» با حضور علیرضا بهشتی و محمود صادقی عصر روز پنجشنبه (۳۱ خرداد ماه ۹۷) در مؤسسه مطالعات دین و اقتصاد برگزار شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روزنامه جمهوری اسلامی: خواننده ای که قرار است در تهران کنسرت بگذارد حامی اسرائیل است

ریچارد کلایدرمن، وارد تهران شد. وی بارها در سرزمین‌های اشغالی به اجرای کنسرت پرداخته و جزو معدود موزیسین‌هایی است که به‌طور علنی در حمایت از رژیم صهیونیستی دارای فعالیت بوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

معاون رییس‌جمهور:مذاکره ایران و آمریکا در گذشته به صورت مخفی انجام می‌شد/ دلسوزان نظام نظرشان را گفتند

معاون رئیس‌جمهور گفت: دورانی داشتیم که متأسفانه اقدامات به طور مخفیانه انجام می‌شد، مردم و حتی خیلی از ارکان نظام در جریان نبودند و بعدها متوجه می‌شدیم که مذاکراتی مخفیانه برای حل مسائل انجام شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمود صادقی:دیگر با شعار کارمان راه نمی‌افتد

محمود صادقی فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است که اصلاح‌طلبان در انتخابات آتی باید به شعارهای عدالت‌طلبانه بازگردند. او بیان می‌کند که «لازم نیست امروز به همان روش‌های دهه ۶٠ برگردیم. بخشی از انتخاب شعار در آن زمان به خاطر شرایط جنگ و مقتضیات اول انقلاب بود؛ به هر حال زمانه تغییر کرده است اما جوهره عدالت اجتماعی هنوز موضوعیت دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی:عزت و استقلال اتحادیه اروپا در موضوع برجام به محک آزمایش گذاشته شده است

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در ادامه رایزنی با مقامات کشورهای حوزه جنوب اروپا و در دیدار با وزیر امور خارجه اسپانیا در مورد روابط دوجانبه ایران و اسپانیا، لزوم حفظ منافع ایران در چارچوب توافق برجام و همچنین مسائل خاورمیانه رایزنی و تبادل نظر کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دادستان کل کشور در سخنرانی نماز جمعه:کسانی که مدت‌ها مسئولیت‌ مهمی در کشور داشتند قوه قضائیه را فاسد و دیکتاتور معرفی می‌کنند/ دلیل مشروعیت کار ما این است که منصوب رهبری هستیم

دادستان کل کشور با بیان اینکه ما منکر برخی کاستی‌ها و اشکالاتی که مردم می‌گویند نیستیم، گفت: دست‌هایی پشت پرده می‌کوشد با تضعیف این قوه، اقتدار آن را از بین ببرند و آن را دستگاهی نا کارآمد نشان دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

در اعتراض به وعده مسئولان صورت گرفت؛تجمع اعتراضی متقاضیان مسکن مهر پردیس/ مردم کنار خانه‌های خود چادر زدند

متقاضیان معترض مسکن مهر پردیس امروز در کنار خانه های خود به نشانه اعتراض چادر زدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

موحدی کرمانی:تنها راه پیشرو انزجار و نفرت از آمریکاست. / علی زمان ما مستکبران را نابود می‌کند/ ترامپ هرچه می‌خواهی تحریم کن اما نتیجه آن نابودی و رسوایی خودت است

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: از دقیانوس نترسید او هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. افرادی که فکر می‌کنند هنوز می‌توانیم با مذاکره با آمریکا به نتیجه برسیم بدانید که تنها راه پیش رو انزجار و نفرت از آمریکاست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد:جامعه و فضای مجازی گرفتار امپراطوری رسانه‌ای شده که منطق ندارد/ هر کسی مقابل رهبری قرار بگیرد وابسته به جریان نفاق است

امام جمعه مشهد تاکید کرد: عناصری که در قالب جریان‌های سیاسی، نخبه و افراد صاحبنظر یا صاحب تریبون در مقابل هر حرکتی که در دفاع از رهبری و ولایت است، قرار می‌گیرند و با ابزار تخریب و هتک حرمت رویارویی می‌کنند، اینها همان وابستگان جریان نفاق و تخریب هستند که آن گونه با شهید بهشتی معامله کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کاتب خبر داد؛اعضای فراکسیون مستقلین با ظریف دیدار می‌کنند

هفته آینده اعضای فراکسیون مستقلین با محمدجواد ظریف دیدار خواهند کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

معاونان وزرای امور خارجه ایران و روسیه مطرح شد؛ضرورت مقابله با تبعات خروج آمریکا از برجام/ تاکید بر ارائه راهکارهای لازم از سوی اعضای باقیمانده در برجام برای تامین منافع ایران

معاونان وزرای امور خارجه ایران و روسیه بر ضرورت ارائه برنامه و راهکارهای لازم از سوی اعضای باقیمانده در برجام که بتواند حقوق مسلم ملت ایران را تامین کند، تاکید کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

امیرآبادی فراهانی خبر داد؛دیدار نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر تهران با رئیس‌جمهور/ FATF تا مدت زمانی نامشخص در دستور کار پارلمان قرار نمی‌گیرد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از دیدار اعضای هیات رئیسه مجلس به همراه اعضای کمیسیون شوراها و اعضای شهردار و شورای شهر تهران با رئیس‌جمهور برای بررسی طرح جامع مدیریت شهری خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مصباح یزدی:اگر زمان امام، کسانی پیشنهاد مذاکره با آمریکا را می‌دادند، امام چگونه برخورد می‌کرد؟ / برخی مانند شیطان‌اند؛ هیچ راهی جز مبارزه با آنان نیست / هر منافقی می‌تواند ریش بگذارد و نماز بخواند

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه برخی نمی خواهند بپذیرند و اصلاح شوند، عنوان کرد: یک طیف از این افراد همانند شیطان اند که جز مبارزه هیچ راهی با آنان نیست گرچه تعدادشان کم است اما تا ضربه نزند آرامش پیدا نمی کنند. او گفت: اگر بگوییم عمده هدف انبیا اینها بودند چیز عجیبی نیست و اگر در جایی نفوذ کرده اند باید بیرون شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

استاندار تهران :بنیاد مستضعفان موظف است ظرف دو ماه آینده از شهرداری تهران مجوز دریافت کند/مقاوم سازی ساختمان پشتی پلاسکو بارأی اکثریت کسبه

استاندار تهران با اشاره به آغاز گودبرداری ساختمان پلاسکو گفت: بنیاد مستضعفان موظف است ظرف دو ماه آینده با ارائه طرح‌های این ساختمان از شهرداری تهران مجوز دریافت کند. همچنین ساختمان پشتی پلاسکو نیز با رأی اکثریت کسبه مقاوم سازی خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سرنوشت اقلیت‌های دینی برای حضور در انتخابات شوراها در گروی نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام؛فردا، تشکیل صحن عمومی مجمع بعد از دو ماه تعطیلی/ تکلیف سپنتا نیکنام فردا معلوم می‌شود؟

به گفته محمد صدر، عضو کمیسیون سیاسی مجمع تشخیص مصلحت نظام این کمیسیون با طرح نمایندگان مجلس درباره حضور اقلیت‌ها در انتخابات شوراها موافقت کرده اما جلسه صحن عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیش از یک ماه است که برگزار نشده تا تکلیف سپنتا نیکنام و اقلیت‌های دینی برای حضور در انتخابات شوراها مشخص شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

جلال میرزایی :دغدغه‌های رهبری نافی استدلال مجلسی‌ها نیست

میرزایی معتقد است که «برخی یک بعدی و یک سویه به موضوع انقلابی‌گری نگاه می‌کنند و آن را ابزاری برای اتهام‌افکنی به طیفی در مجلس می‌کنند تا آنان را غیرانقلابی بنامند. مشخص است که مقام معظم رهبری چنین نگاهی ندارند و به چنین تفکیکی بین نمایندگان قائل نیستند.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حسن کامران نماینده اصفهان در مجلس:بعید است نمایندگان با طرح تحقیق‌وتفحص از مجلس همکاری کنند/ مجلس باید پیش‌قدم این طرح باشد وگرنه وای به روزی که بگندد نمک

طراح تحقیق و تفحص از مجلس می‌گوید که نسبت به سرانجام رسیدن این تحقیق‌وتفحص و عملیاتی شدن آن بدبین است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید